Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup i LOGovi baze

[es] :: MS SQL :: Backup i LOGovi baze

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorrome

Član broj: 22587
Poruke: 198
82.193.200.*



Profil

icon Backup i LOGovi baze11.01.2008. u 15:18 - pre 198 meseci
Gledam malo logove baze i tamo su upisane sve promjene na slogovima tablica. Zašto onda raditi backup baze i logova, kad sve možemo povratiti iz logova na postojeću bazu. Znam da se backup radi, diferencijalni backup, ali pošto sve piše u LOG-u čemu onda raditi kompletan backup.
 
Odgovor na temu

Koce
DBA
Serbia, Belgrade

Član broj: 59217
Poruke: 144
*.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Backup i LOGovi baze14.01.2008. u 08:22 - pre 198 meseci
iz prostog razloga sto da bi vratio podatke na npr sadasnje stanje treba ti zadnji full (+ zadnji diff eventualno) pa SVI logovi koje si posle toga pravio. Zamisli da pravis logove na svaki sat a zadnji full (i diff) si radio prije 2 sedmice? Koliko je to onda logova koje treba da restorujes? I jos ako ti samo jedan od njih ne valja, ili si ga izbrisao ili sta god, dzbabe ti sve posle toga. I Jos jedna stvar - ti logovi ce ti samimi tim zauzimati sve vise i vise mjesta jer ne mozes da prekines i kazes ove ranije cu da brisem (ne treba mi vise), moras ih imati sve i sve ispravne. Praviti ti fino full + diff + log i nemas problema.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
77.46.156.*



+171 Profil

icon Re: Backup i LOGovi baze14.01.2008. u 09:08 - pre 198 meseci
Mislim da je ipak razlog cisto prakticne prirode. Licno, mislim da bi transaction log backup bio idealan kada ne bi kostalo nikakvog resursa ali ovo naravno nije slucaj, pa je zato potreban ovaj data backup. Data backaup je nista drugo do sazvakani transaction log backup, moglo bi se reci kompresija sa gubicima
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Backup i LOGovi baze

[ Pregleda: 3485 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.