Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mozda problem instalacije?

[es] :: Linux :: mozda problem instalacije?

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brenas
srem

Član broj: 50753
Poruke: 110
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon mozda problem instalacije?19.01.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
U ovom forumu sam nov-novcat. Kao "korisnik" linuxa imam iskustvo od oko 10h(pre dve-tri godine).
Problem je u sledecem. Instaliram ja linux(Mandrake 9.1), restartujem paklenu masinu, ucitavanje krene i stane kod tacke koja otprilike glasi: " loading module dependencies". Dalje ne ide! Interesuje me da li je u pitanju los instalacioni disk pa postoje moduli koji nisu ucitani, ili ja pravim gresku pri instalaciji.
Pri izboru paketa na pocetku same instalacije biram samo dva paketa koja mi on ponudi, nesto tipa Office masina, Web browsing....
Svaki savet je pozeljan.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.196.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: mozda problem instalacije?19.01.2008. u 12:05 - pre 197 meseci
Za pocetak je dobro da proveris da li ti je dobar instalacioni medium, a to radis
proveravanjem ispravnosti cheksum-a. Tamo odakle si skinuo taj Linux, treba da
bude i md5-cheksum koji treba da skines i uporedis sa cheksumom svog narezanog diska.
Ako se slazu, disk je dobro narezan, tj. bez gresaka.


 
Odgovor na temu

brenas
srem

Član broj: 50753
Poruke: 110
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: mozda problem instalacije?21.01.2008. u 09:00 - pre 197 meseci
Instalaciju sam dobio od jednog prijatelja pre par godina, tako da ne znam odakle da skinem taj (pretpostavlam) fajl. Neki link bi dobro dosao.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
212.200.215.*



+37 Profil

icon Re: mozda problem instalacije?21.01.2008. u 13:15 - pre 197 meseci
Ovde mozes da skines najnoviju verziju.
http://www.mandriva.com/en/download
 
Odgovor na temu

brenas
srem

Član broj: 50753
Poruke: 110
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: mozda problem instalacije?21.01.2008. u 14:41 - pre 197 meseci
>Ma sve bi to bilo dobro da ja nemam Dial-up konekciju. Ovako bi download
trajao bar nekoliko dana( sa vetrom u le�a). Ali hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: mozda problem instalacije?22.01.2008. u 00:34 - pre 197 meseci
U zavisnost i od mahin ekoju posedujes nebi bilo lose da odaberes neku noviju verziju linuxa. Ako je problem download onda imas ovd ena forumu opciju nabavka gde ces zamoliti nekok ko ti je blizu da ti nareze odgovarajucu distribuciju. Naravno postoji i mogucnost da narucis ubuntu diskove ali nece ti raditi muzika , filmovi i sve ono sto je neophodno za svakodnevni rad tako da onda dzaba
 
Odgovor na temu

brenas
srem

Član broj: 50753
Poruke: 110
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: mozda problem instalacije?22.01.2008. u 14:17 - pre 197 meseci
Nešto kontam da možda ja ne radim nešto pogrešno prilikom instalacije, jer sam sinoć probao neku stariju verziju Red Hat-a da instaliram i ista prica- prođe instalacioni proces do kraja i kada se uradi restart podizanje sistema dodje do određene tačke (uglavnom svaki put druge) i tu stane. Malo mi je čudno da ne valjaju ni jedna ni druga instalacija. Ja uradim sledeće:
Napravim particiju 10500MB i iznacim je sa "/" linux native format, zatim swap particiju 800MB, i ostatak od oko 47GB iskoristim za particiju mount point "/boot". Da li možda ja napravim grešku prilikom particionisanja? Jednom sam pustio da on sam uradi po "default-u" brisanje diska i kreiranje particija, ali ista priča. Ko nešto naslućuje neka mi javi!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.140.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: mozda problem instalacije?22.01.2008. u 14:54 - pre 197 meseci
Navedi koju tacno konfiguraciju imas.
(ne znam zasto bi ti /boot particija bila 47gb?)

Probaj da obrises sve particije, i da mu onda das neku defoult varijantu instalacije
(ukljucujuci i particionisanje). Instaliraj GRUB u MBR (negde bi trebalo da ti ponudi tu opciju). Ako ti se greske ne pojavljuju stalno na istom mestu
moze biti i da je nesto do hardvera, mozda memorija. Ako imas opciju mem-test negde pri bootovanju
te mandrive, istestiraj za pocetak memoriju.
Iz ovog tvog opisa problema se ne moze zakljuciti nista mnogo konkretnije.
I vidi na kom mestu pri bootovanju stane (znaci kada ispisuje onaj log, gde se zaglavi)


 
Odgovor na temu

brenas
srem

Član broj: 50753
Poruke: 110
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: mozda problem instalacije?22.01.2008. u 16:19 - pre 197 meseci
obično se zaglavi na mestu "finding module dependencies" ili već kako se speluje. Inače koristim mandrake 9.1 i nema prilikom instalacije opcije za memory test. Računar je pentium III(HDD 60GB, RAM 2546MB, CPU 1100MHz), ali to i nije bitno jer je ista ta verzija linuxa bila instalirana pre jedno dve godine na ovoj mašini. Prilikom instalacije puštao sam ja njega da on sam briše disk i formira particije po njegovom default-u, ali ista stvar. Jednom je uspeo da pređe preko te "kritične tačke" ali je zapeo prilikom učitavanja fajla koji se tiče jezika (nešto kao english.inc). Šta se dešava nemam pojma. Do pre tri dana na istoj mašini je bio instaliran Windows XP i radio "korektno", ali sam ja odlučio da krenem malo napred i eto ti - ne da mi se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: mozda problem instalacije?

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.