Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613476 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!19.08.2013. u 21:41 - pre 129 meseci
Citat:
SlobaBgd: Svejedno, nisi sav u dimu i smradu duvana kad ideš iza nekog ko puši.


O bogami jesi. Ovde moram da se složim sa Odinom.

Često moram na sasvim otvorenom prostoru da menjam poziciju ili trajektoriju da se ja ili deca nebi trovali u oblaku nečijeg dima koji purnja oko njega.

Ne znam šta se ovo dešava, prvo se složim sa Tylerom, sada sa Odinom... dal' ja gubim razum ili ga oni dobijaju, ko bi ga znao P.S. Šala naravno, neće mi valjda zameriti
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.08.2013. u 08:10 - pre 129 meseci
Naravno da dim cigarete smrdi. Nebitno je da li je otvoren prostor. U zatvorenom je samo gore. Ranije, dok se nije smatralo da je pušenje štetno, postojale su sobe za pušenje gde su se gospoda povlačila da uživaju u cigarama i da bi se družili. Smatralo se nekulturnim da neko puši dok hoda.
Neće mi biti nikada jasni ti što hodaju ulicom i duvanski dim duvaju po licima prolazika... jedva čekam da postanemo civilizovana zemlja...
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.08.2013. u 08:22 - pre 129 meseci
A zamisli da si na stadionu i svi odjednom počnu da kašlju i kijaju. I još da prde i podriguju !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!20.08.2013. u 10:29 - pre 129 meseci
Imao sam prilike da udjem u jedan dom zdravlja i da zateknem 5 lekara kako sede u kartoteci u puse slobodno.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!22.08.2013. u 21:29 - pre 129 meseci
Nije to nista, ja sam sluzio civilno na institutu za onkologiju, pa skoro trecina lekara i sestara na odeljenju za rak pluca pusi...

Bio sam za novu godinu u Budimpesti par dana. Tamo je svuda u zatvorenom bila zabrana pusenja. Koja je to milina kad za 5 dana nijednom nisam osetio duvanski dim.
 
Odgovor na temu

Nonex

Član broj: 157402
Poruke: 25
217.65.199.*



+3 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!03.10.2013. u 23:09 - pre 127 meseci
A jos veca milina je kad na mestu gde je zabranjeno pusenje izvadis e-cigaru i zapurnjas kao parna lokomotiva...:-) Svi bi nesto da tickazu, da te opomenu a ne mogu jer nista ne osecaju, nista im ne smeta, ne smrdi, samo vide dimLoOL
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!04.10.2013. u 17:25 - pre 127 meseci
Citat:
A jos veca milina je kad na mestu gde je zabranjeno pusenje izvadis e-cigaru i zapurnjas kao parna lokomotiva...:-) Svi bi nesto da tickazu, da te opomenu a ne mogu jer nista ne osecaju, nista im ne smeta, ne smrdi, samo vide dimLoOL

To je najbitnije, zasto bi ti neko nesto rekao?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!05.10.2013. u 09:32 - pre 127 meseci
Dok ne shvate, i "pusac" i okolina, da se gore truju nego sa nikotinom.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!06.10.2013. u 13:31 - pre 127 meseci
Valjda bi je zabranili da je tako? Ili će tek da je zabrane.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 02:28 - pre 127 meseci
Citat:
vladd:
Dok ne shvate, i "pusac" i okolina, da se gore truju nego sa nikotinom.


Kako to? Nisam pusac, pa nisam bas upucen, ali sam mislio da je to "zdravija" varijanta. Ili nije?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 05:37 - pre 127 meseci
Zdrava?Jedino mi dodje da ga zvajznem kada ga vidim u supermaketu (na kasi ispred mene) kako fucka taj sit.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 07:10 - pre 127 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
vladd:
Dok ne shvate, i "pusac" i okolina, da se gore truju nego sa nikotinom.


Kako to? Nisam pusac, pa nisam bas upucen, ali sam mislio da je to "zdravija" varijanta. Ili nije?

Hemoterapija je zdravija od raka, ali opet nije zdrava.

A neke e-cige imaju i nikotin. U svakom slucaju imaju stetne supstance.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 12:43 - pre 127 meseci
Ja nijednog trenutka nisam rekao zdrava, rekao sam zdravija, i to pod navodnicima. Znaci mislio sam da je od dva zla to manje.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 15:03 - pre 127 meseci
Ne bi li,cisto radi opste slobode,ipak trebalo dokazati da je nesto stetno pa tek onda braniti?Naravno,postoji i drugi put,da se sme samo ono sto VB izricito dozvoli,cika Orvel je i to lepo opisao.
Malo su me zainteresovali ovih par zadnjih postova pa se raspitao,izgleda da su kod e-cigareta osnovni sastojci propilen-glikol i glicerin,iste stvari kojim inhaliraju i nasu decu po domovima zdravlja.Ok,verovatno nije ista hronicna upotreba ali je cinjenica da studije jos uvek ne postoje pa samim tim nema ni dokaza o stetnosti (kao i o nestetnosti,istina,ali tu dolazimo do gore pomenutog principa slobode).
Problem je sto postoje oni sto hoce preko kolena da zabranjuju a kao argument koriste "meni smeta,mene nervira" pa kad uzme maha zasmetaju i zute jakne i zeleni kisobrani i eto 1984,svi smo isti,u sivom i osisani do glave...

Druga stvar-apsolutno se slazem da treba zabraniti pusenje u prostorijama i mestima gde to moze nekom da zasmeta,u osnovi bi to trebalo da bude cak stvar vaspitanja ali zabrana na pojedinim otvorenim prostorima,gde dim ne mozete ni najosetljivijim detektorom otkriti je jednostavno izivljavanje.Nesto sto je ranije bilo dozvoljeno a sada je u modi da bude zabranjeno pa eto,da malo zanimamo narod-jednima malo pravimo problem,drugi malo uzivaju sto prvi imaju problem (stocni fond je tanak, nema ni krava da crkavaju komsijama pa daj sta das) i zivot ide,bitno da se ne razmislja o vaznijim stvarima.

[Ovu poruku je menjao bobpp dana 07.10.2013. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 15:32 - pre 127 meseci
Citat:
osisani do glave...

Ne bas,sisam se na keca.Ako stojis ispred mene,mozes koliko je to normalno za tu radnju za koju se ceka u tom redu,ali da mi purnjas,to mi smeta.I kazi da je to normalno.
To da li ce neko purnjati u autu zatvorenih prozora sa tom faKe cigarom ili dimom duvana ,zavijenim kanabisom ,me zabole.Nemoj to raditi pored drugog.Ne treba tu nikakav orvel da
primetim da mi jakna dismr na neku duvancinu ili da kroz otvoren prozor mi napuni stan tom DIMCINOM.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 15:55 - pre 127 meseci
Fake cigare ili e-cigare ne proizvode dim, vec imitaciju istog sa vodenom parom.
Vidim da su dosta postale popularne , ljudi su ih u pocetku kupovali da bi lakse ostavili cigare a sad koliko vidim postale su moda. Tako sad znam ljude koji koriste i jedne i druge, potpuno suludo.
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 16:15 - pre 127 meseci
Ok,tu se slazem.Uredjaji koji proizvode vodenu paru a pune stanove dimcinom i imaju ,recimo, aromu jagode a zasmradjuju jakne duvancinom treba da se zabrane,al ozbiljno.To nisu cista posla.Djavolja masina,kazem ja.

Sad ozbiljno,duvati u lice nekom nesto,sta bilo,nije niti normalno niti kulturno ali biti protiv neceg sto nisi siguran kako funkcionise je jednostavno lose za coveka i ljudsko drustvo kao takvo.Kad se dokaze da je stetno za okolinu da se zabranjuje,naravno.Do tada na to gledam kao na napadni parfem-mnogo mi smeta ali ne smatram da imam pravo da branim nekom.Eventualno izbegavam takve "mirisne".

Da se razumemo,nisu ovde tema e-cigare,njih sam uzeo za primer,malo pogledao na netu pa smatram da znam kako rade.Stvar je u toleranciji i ljudskosti.Ok,kad duvan sagoreva ima oko 4000 raznih supstanci,to je dokazano stetno i sad je (kao) zabranjeno.E sad smetaju i elektricne cigare.Nista ne znamo,moze biti i korisno al da zabranimo.Pa i od jakih mirisa ume da zaboli glava.Da se zabrani.Moj komsija govori malo glasnije,covek nagluv.Meni smeta ponekad.Da se zabrani,ima da cuti...Gde je kraj? `84?

[Ovu poruku je menjao bobpp dana 07.10.2013. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 16:27 - pre 127 meseci
bobpp...malo vise ozbiljnosti.Barem se to moze,nisu cigare.
Citat:
vec imitaciju istog sa vodenom parom.

Kako god,bilo mi je neprijatno.Pricam iz licnog iskustva pa sam se dotakao toga.I to se vise fucka nego Dragan Nikolic u Banovic Strahinji i njegovom satoru.

Dole cigare.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 16:37 - pre 127 meseci
Citat:
bobpp:Sad ozbiljno,duvati u lice nekom nesto,sta bilo,nije niti normalno niti kulturno ali biti protiv neceg sto nisi siguran kako funkcionise je jednostavno lose za coveka i ljudsko drustvo kao takvo.Kad se dokaze da je stetno za okolinu da se zabranjuje,naravno.Do tada na to gledam kao na napadni parfem-mnogo mi smeta ali ne smatram da imam pravo da branim nekom.Eventualno izbegavam takve "mirisne".

Naravno da duvanje u lice nije normalno, ali valjda su takvi pojedinci retki i ne vidim da je to glavna tema ovde.
Radi se o tome da e-cigare ne proizvode dim niti smrad i samim tim mogu biti prihvatljive. Ta vodena para je neprimetna i nema nikakav miris niti se moze uporediti sa parfemom. Verovatno je proizvodaci mogu i ukloniti, ionako je napravljena da bi napravila dozivljaj za korisnika. Jedino ko oseca ukus je onaj koji je koristi i niko drugi. Ja iskreno ne vidim smisao e-cigare za samog pusaca, ali vidim benifit za mene kome smeta dim u zatvorenim prostorijama.
 
Odgovor na temu

bobpp
Novi Sad

Član broj: 49574
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!07.10.2013. u 16:51 - pre 127 meseci
Sasvim sam ozbiljan.
Tema je pocela kao "necu da me drugi truju" i to apsolutno podrzavam. A "smeta mi" nije opravdanje za zabrane.Ljudima smetaju razne stvari pa nemaju pravo da ih drugima zabranjuju,ponekad nesto moraju i da istrpe,radi zivota u zajednici.Oni koji to ne zele mogu da zive na planinama,vazduh je cist,buke nema...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613476 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.