Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Miris" iz wc-a?!

elitemadzone.org :: TechZone :: "Miris" iz wc-a?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29150 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.sicip.co.yu.



Profil

icon "Miris" iz wc-a?!21.01.2008. u 11:40 - pre 197 meseci
Pre mesec dana sam se uselio u novi stan.
Iz kupatila se u nekim trenucima oseca neki smrad, verovatno usled promene atmosferskog pritiska.

Ne mogu da provalim odakle se oseca ali mislim da je iz slivnika u podu wc-a.
Pitao sam prethodnog vlasnika i on kaze da se i njemu to osecalo svremena na vreme i da
misli da je to zbog toga sto verovatno nije postavljen sifon ispod tog slivnika!

E sad ja imam komsiju ispod i iznad mene i ne znam kako da resim ovaj problem.

Da li se ovaj sifon moze postaviti a da se ne stemaju plocice?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!21.01.2008. u 14:54 - pre 197 meseci
Prvo proveri da li u slivniku na podu kupatila ima vode i poklopac, ako je nema sipaj vodu i stavi poklopac, to je najverovatnije izvor neprijatnih mirisa.

Za ostalo daj slike ispod lavaboa i kade...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!21.01.2008. u 22:31 - pre 197 meseci
Ima vode i poklopac a slike cu sutra postaviti kad uzmem aparat od sestre
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!22.01.2008. u 08:48 - pre 197 meseci
99% je iz slivnika, ili iz odvoda kade.

Uzgred, Jordane, zemljače, na temi o građevinskim preduzimačima si napisao da si skoro završio gradnju kuće, da si po struci građevinac, da si stalno na građevini. A ovde pišeš da si se tek uselio u novi stan i pitaš neke osnovne stvari iz oblasti građevine. Šta je istina ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.sicip.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!22.01.2008. u 09:47 - pre 197 meseci
Citat:
Java Beograd:

Uzgred, Jordane, zemljače, na temi o građevinskim preduzimačima si napisao da si skoro završio gradnju kuće, da si po struci građevinac, da si stalno na građevini. A ovde pišeš da si se tek uselio u novi stan i pitaš neke osnovne stvari iz oblasti građevine. Šta je istina ?


Projektant sam i nadzor, nisam majstor i preduzimac.
Dakle, ja sam taj koji radi projekte, predmere i kontrolise preduzimace i izvodjace a to je bilo vezano
za onu temu!

O ovim smradovima u starim stanovima u kupatilu i tako tim stvarima koji su vezani za neko iskustvo koje
se stice kad ti se bas to desi nas bas i nisu ucili u skoli.

Imam svoje misljenje o ovome (slicno tvome) ali sam hteo da cujem mozda nekog ko je imao iskustva sa ovim jer ja nisam.
Zato valjda i sluze forumi?!

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!22.01.2008. u 10:12 - pre 197 meseci
Svakako.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
79.101.144.*



+26 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!22.01.2008. u 22:58 - pre 197 meseci
Smrad u kupatilu se obicno javlja jer neki od sifona ne funkcionise ( najcesce na slivniku, a moze da bude i na kadi ili umivaoniku ).
Drugi razlog moze da bude nepravlno izveden ventilacioni kanal i to nije rijetka pojava.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 08:31 - pre 197 meseci
Ako je kupatilo bez prozora onda se kod nas napravi "ventilacija". Namerno pod navodnicima. Ta ventilacija ne može da protera ni 1m3 za deset dana. Zato prosečan Srbin, nemajuću kud ugradi ventilator koji iz kupatila ubacuje vazduh u "ventilacioni" otvor. I vazduh "ode negde tamo". A to "tamo" je zapravo kupatilo u stanovima koji su neposredno ispod ili iznad.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 10:09 - pre 197 meseci
Pa ima objekata sa vertikalom koja tome bas i sluzi. Samo u ono vreme kad su se zgrade pravile, nisu stavljali ventilatore vec obicne resetke i sl. (npr. s ruckom, da po potrebi moze da se otvori/zatvori).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 11:26 - pre 197 meseci
Ma naravno, ali ta "vertikala" nije zamišljena da neko u nju uduvava neprijatne mirise svog WC-a. Zapravo taj koji je projektovao ništa nije ni mislio. Da je išta mislio, ta bi vetikala morala da ima ventilator na vrhu koji bi jednako izvlačio neprijatne mirise.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.sicip.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 12:53 - pre 197 meseci
Kod mene postoji prirodna ventilacija.
Verovatno je smrad iz slivnika u podu za koji mi je prethodni vlasnik rekao da je
uradjen bez sifona
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 17:21 - pre 197 meseci
Slivnik u podu se i ne radi sa sifonom, vec sa zadrzivacem mirisa (to je onaj poklopac i voda)
Ako je u pitanju kuca moguce je i da imas problem sa oduskom septicke jame ili sl?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!23.01.2008. u 17:47 - pre 197 meseci
Ne, zivim u zgradi
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.155.*



+292 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!24.01.2008. u 08:08 - pre 197 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma naravno, ali ta "vertikala" nije zamišljena da neko u nju uduvava neprijatne mirise svog WC-a. Zapravo taj koji je projektovao ništa nije ni mislio. Da je išta mislio, ta bi vetikala morala da ima ventilator na vrhu koji bi jednako izvlačio neprijatne mirise.

Ta vertikala radi na kao i odzak (dimnjak) Povremeno bi je trebalo ocistiti!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Ji 4Tze
BG, palilula

Član broj: 45120
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!24.01.2008. u 09:46 - pre 197 meseci
Ili prosto stave odusak i dole, za ostatak se pobrine promaja, tj. cug.
Kad stavim recimo plamen upaljacha do otvora, vidi se kako izvlachi vazduh, bez ventilatora, treba samo da ima kapu na vrhu.
E, ali kad duva kosava, nema kakenja :D
 
Odgovor na temu

Dejanoo
Programer u Siemensu
SRB

Član broj: 171266
Poruke: 10
*.sa-hs-hkb.ba.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!30.01.2008. u 21:08 - pre 197 meseci
najvjerovatnije je ventilacija u kvaru ;-


[Ovu poruku je menjao bakara dana 31.01.2008. u 12:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

michaelJordan
Bgd

Član broj: 58330
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!30.01.2008. u 21:44 - pre 197 meseci
Nema ventilacionog kanala u kupatilu!!!
WC ima prirodnu ventilaciju, prozor!
 
Odgovor na temu

Gedoras

Član broj: 131793
Poruke: 90
80.93.225.*



Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!19.02.2008. u 13:28 - pre 196 meseci
Nema to ljudi veze sa ventilacionim otvorom. Posto sam ja Srbin, ne bas prosecan, ali ipak Srbin, postavio sam ventilator pa nek ide zivot. Ne zalim 700 dindzi.
Taj se smrad povremeno oseti i kod mene i siguran sam da dolazi iz slivnika u podu. Malo sam razmisljao na tu temu i naravno nisam nista smislio. Nije mi bas jasno kako taj slivnik moze da simulira sifon. Inace slivnik je ugradjen pri izgradnji zgrade, znaci nista nije delo Srba svastarosa, majstora poznatih po cuvenju. To jednostavno kao resenje ne valja.
E sad cim budem poceo da razmisljam kako da zaradim preterane pare i smislim NBG smell remover moci ce te da kupite ovaj proizvod za neverovatnih 6000 din + PDV + PTT + GNU licenca.
Everything is average nowadays.

 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!01.03.2008. u 08:24 - pre 196 meseci
Imao sam taj problem u dve varijante. Prvo, nije mi bila dobro namestena solja, pa dihtung guma ispod nje nije vrsila posao (tada sam kuburio i sa bubasvabama, naravno). Drugi slucaj je kada ispari voda iz podnog slivnika, zbog gadne vrucine, tada je dolijem i sve ok. Postoji i 3. mogucnost, redja, a to je kad` kada nema sifon sa prelivom, ali to bi odmah znao, jer bi svako 2. jutro vidjao crne zlotvore u istoj.
Znaci silikon po podu oko solje, i dolivaj vodu svaki dan u slivnik, pa ako ne "cujes" nista par dana, to ti je.
 
Odgovor na temu

boolee
Novi Sad

Član broj: 23226
Poruke: 89
217.169.219.*

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: "Miris" iz wc-a?!05.03.2008. u 00:27 - pre 196 meseci
Odgovor je veoma jednostavan, mora s'vremena na vreme da se dospe voda u slivnik posto se u 99% slucajeva ugradjuju obicni slivnici vertikalni ili horizontalni.
Taj obican slivnik je ustvari vodeni cep koji onemogucava da se smrad iz cevi oseti u kupatilu, posto skoro svi imaju ili kabine ili kade sa zavesom i u taj slivnik ne udje kap vode duzi period pa se voda sama od sebe usmrdi.
To se pre nije dogadjalo zato sto su se pre koristili olovni prolazni slivnici kroz koji je voda uvek prolazila i menjala se,s jedne strane u slivnik ulazi voda iz kade,lavaboa...a sa druge ide dalje u kanalizacionu mrezu i kad god vi pustite vodu iz kade cujete kako prolazi kroz slivnik.
Ti slivnici postoje i sad samo sto nasi majstori njih ne koriste jel treba se toga setiti.
Posto se bavim prodajom vodovodnog i kanalizacionog materijala, znam da u Sremskoj Mitrovici u zadnjiog par godina ni u jednu novu zgradu niko nije ugradio te prolazne slivnike tako da ce stanari dok su zivi dolivati vodu.
A i majstori vole te vase kvarove posto vam malo izlupaju kupatilo i tamo negde nadju neku gumicu koja nije dobro postavljena,a u stvari vam doliju malo vode kad vi ne gledate.
Statistike radi proda se 200 tih obicnih slivnik pa tek onda jedan "ludak" stavi prolazni.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: "Miris" iz wc-a?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29150 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.