Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preprodavci smradovi

[es] :: Hosting :: Domeni :: Preprodavci smradovi

[ Pregleda: 3273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Preprodavci smradovi25.01.2008. u 17:49 - pre 196 meseci
Bio sma postavio onu temu koliko traje redemption period.

Domen je www.abimc.com i vidim da ga je zakupio neki smrad koji je verovatno mislio da ce dobiti neki euro vise sto naravno nece.

Kako se njima isplati da tako kupuju i da li kupuju bukvalno sve domene tako?
Da li postoji neki nacin da se povrati domen posto smo ga vec posedovali i na svim nasim radovima se nalazi adresa tog domena ?

abimc.com je definitivno neuobicajeno ime za domen i ne predstavlja nista, osim nasih inicijala sto je ostalima apsolutno nebitno (da budem iskren i sam naziv abimc.com je pomalo glup :).

Ako postoji neki nacin vracanja da li neko ima neku informaciju/iskustvo vise?

Ako ne postoji, sta je najpametnije uraditi, kupiti na 5-10 godina domen itd. ? Posto ne planiramo ni cent preko da mu damo, sada smisljamo novo ime domena.

Hvala

Kakav smrad :).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
77.46.179.*



+37 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi25.01.2008. u 19:13 - pre 196 meseci
On ima pravo da registruje domen koji zeli, tj svi imamo pravo, to sto je on bio brzi od vas to je vec vas problem. Imas dosta domena u izboru, com, net, org, cc, tv, info itd...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi25.01.2008. u 19:16 - pre 196 meseci
Žao mi je ali nema ti pomoći.

Kako se njima isplati? Ako jedan od deset domena uspiju da uvaljaju nazad nekom ko baš želi nazad taj domen oni su u plusu. Velikom. I svakome se ponekad može omaknuti, šta je nekome na zapadu dati nekoliko stotina dolara za domen koji je već "razvio".

Najpametnije ti je da dobro vodiš računa o tome kada ti ističe domen ;)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi25.01.2008. u 20:34 - pre 196 meseci
@Danilo Cvjeticanin

Naravno da imaju, ali on sigurno nije hteo bas taj jer mu taj treba, vec je mislio da ga moze uvaljati nazad za vece pare, glupo je reci moze ko hoce, isuvise je ocigledno o cemu se radi. Nemam ja nesto protiv ljudi koji se sete dobrog domena, zakupe ga i ko hoce moze da ga otkupi za normalno vece pare, nisam mislio na "tu vrstu" preprodavaca kada sam napisao smradovi, vec na prave smradove koji zakupljuju sve zivo sto je bilo registrovano u nadi da ce uvaljati za vece pare, nisu oni dosli do neke ideje za naziv domene, vec jure postojece.


@Tyler Durden

Hvala. U pravu si, ali bas me je iznervirao, kreten.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

stani-pani
Beograd, Srbija

Član broj: 79167
Poruke: 119
80.93.229.*



+3 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi29.01.2008. u 09:18 - pre 196 meseci
Ne znam zašto si ljut. Zaboravio si da uradiš renewal na vreme, nisi hteo da platiš dodatno kad je domen bio u redemption periodu, pa si čak rekao da ćeš uzeti drugi domen ako ovaj više ne bude slobodan. Ljudi ovde ne shvataju značaj domena. To je industrija, koja donosi ogromne, ali ogromne pare. Poslednji primer je prodaja ireport.com od strane Rick Shwartz-a kompaniji CNN za 750.000 usd (http://www.ricksblog.com/my_weblog/2008/01/its-the-c-not-t.html). Veruj mi CNN ne misli da je Rick kreten ili smrad ;) Nama ovde nije to bitno, a za nekih 10-20 godina kada skoro sve što budemo koristili bude internet, onda ćemo se pitati zašto kada ukucamo npr bioskopi.com ili stanovi.com ili tako nešto dobijamo neku stranicu na nekom stranom jeziku. Tvoj domen je kratak, ima lepa slova i bilo je realno očekivati da neće ni sekundu biti slobodan za registraciju. Mada, posmatraj redovno da li je domen slobodan pošto je možda neki domain taster u pitanju, tj neko ko samo proverava da li je domen posećen, pa ako nije, onda je moguće da će ga ispustiti nakon 4-5 dana. Sledeći put ako budeš planirao da praviš online biznis, odnosno ako ulažeš svoje vreme i novac u sajt, pazi na svoj domen takodje.
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
91.148.115.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi30.01.2008. u 17:36 - pre 196 meseci
Desilo se i meni, zbog samo i SAMO MOG nemara domen nije produzen. Otkupili su ga, stavili na aukciju.
Probao sam sa backorder varijantom i upalilo je. Posle nesto manje od mesec dana, domen je ponovo na mom imenu.
Vise mi se sigurno nece desiti da zaboravim produzenje...
We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Preprodavci smradovi30.01.2008. u 21:51 - pre 196 meseci
Ja nisam bas znao da tako funkcionise, a planirali smo da uplatimo sa visa virt. karticom na recimo 5 godina, pa smo hteli preko nekog stranca, mislili smo da trebamo da sacekamo da istekne gde smo imali hosting i gde smo i domen uplatili i jbiga...
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Aleksandar Aca Trifunovic
Aleksandar Trifunovic
Zaposlenje : www.information.ingoo.us
Pancevo

Član broj: 169646
Poruke: 3
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.information.ingoo.us


Profil

icon Re: Preprodavci smradovi04.02.2008. u 18:31 - pre 196 meseci
Mogu li nekako osvojiti domen ili ga dobiti besplatno ??????
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Preprodavci smradovi

[ Pregleda: 3273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.