Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)

[ Pregleda: 4941 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NYXY
Hrvatska

Član broj: 126762
Poruke: 60
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)30.01.2008. u 16:52 - pre 196 meseci
Da li je moguce automatski updateovati neku aplikaciju preko interneta, tj da mi se u richtetxbox automatski downloadju neki tekstovi s interneta (koji us naravno spremljeni u .rtf formatu)?
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)30.01.2008. u 17:37 - pre 196 meseci
Bas si nesretno krstio temu, "update aplikacije preko neta" se odnosi na nesto drugo

Ali ipak da odogovrim - automatski nece moci, moras sam da skines (najlakse u memoryStream objekat), a najverovatnije ce biti problematicno ako na web serveru nije registrovan mime type rtf-a.
 
Odgovor na temu

NYXY
Hrvatska

Član broj: 126762
Poruke: 60
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)31.01.2008. u 12:46 - pre 196 meseci
Ok, moje isprike zbog naziva, nisam zano koji bi drugi naziv stavio, i malo sam ruzno postavio pitanje, ono bi mozda trebalo glasiti ovako: Ako imam 2 textboxa (ili richtextboxa) u svojoj aplikaciji (od kojih je jedan read only) i kada user u jedna upise podatak, da se ono sto je on upisao pokaze automatski u svim ostalim programima (tj. kopijama mog programa).
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)31.01.2008. u 17:28 - pre 196 meseci
Nista prostije, to ti je skolski primer chat aplikacije preko Remotinga. Ovaj primer koristi SOAP i HttpChannel, tako da Remoting server moze da se hostuje na web serveru, sto mislim da tebi treba.
 
Odgovor na temu

NYXY
Hrvatska

Član broj: 126762
Poruke: 60
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)31.01.2008. u 18:41 - pre 196 meseci
Puno vam hvala, ali dali postoji koji jednstavniji tutorijal, ovdje ima masu koda kojeg uopce nsiam skuzio (poceo sma se tek prije par dana baviti sa C#), pa molim vas ako iamte sto jednostavnije
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Updateovanje aplikacije preko interneta (C#)

[ Pregleda: 4941 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.