Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike

[es] :: Elektronika :: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike

[ Pregleda: 4219 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gstojcin
Doboj

Član broj: 171781
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike04.02.2008. u 14:22 - pre 196 meseci
Trebam da provucem samo signal ukljuceno ili iskljuceno kroz optiku. Ako se sa jedne strane strane dobije elektricni impuls da je (neki)uredjaj ukljucen kako da "taj" impuls pretvorim u "1", provucem kroz optiku, i sa druge strane opet pretvorim u elektricni impuls koji ce da kaze da je to nesto ukljuceno?! Bez upotrebe kompjutera...



Probao sam da nadjem odgovor na ovo svuda na netu ali nisam uspio.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike05.02.2008. u 06:22 - pre 196 meseci
Malo si pogresio deo foruma, ali nema veze...Moderator ce prebaciti.

Sto se tice slanja, to je barem jednostavno. Jedan tranzistor i jedan laser sa pijace, a moze cak i LED.
Na prijemnoj strani stavis optokapler. Potrazi o tome pa ce ti biti jasnije.
YU2MP
 
Odgovor na temu

gstojcin
Doboj

Član broj: 171781
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike06.02.2008. u 08:42 - pre 196 meseci
Probali smo sa laserom sa pijace, nije dovoljno jak. Trebam to protjerati na 2KM, kakav laser da koristim i gdje da ga nabavim?
Moderatore, sorry sto sam promasio dio foruma!
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike06.02.2008. u 09:19 - pre 196 meseci
Ako se sjecam dobro, spoj uredjaja koji ce da emituje laserski snop i samog optickog provodnika
mora da bude savrsen, tj. potpuno polirane povrsine koje su tijesno spojene.
Isto tako, samo vlakno reflektuje odredjene talasne duzine bolje od drugih.

ili grijesim ?
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

gstojcin
Doboj

Član broj: 171781
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike06.02.2008. u 10:47 - pre 196 meseci
Citat:
masivko: Ako se sjecam dobro, spoj uredjaja koji ce da emituje laserski snop i samog optickog provodnika
mora da bude savrsen, tj. potpuno polirane povrsine koje su tijesno spojene.
Isto tako, samo vlakno reflektuje odredjene talasne duzine bolje od drugih.

ili grijesim ?


Ne grijesis, takodje me interesuje kako bih ja taj neki laser mogao nakaciti na pigtail? Sam spoj i ne mora da bude bas savrsen (provjereno) treba samo dobro da se nacilja laserom u vlakno, ali kad se nacilja kako ga fiksirati da takav i ostane? Probali smo sa jednim laserskim uredjajem od cca.500€ i na njega kad ubodem pigtail protjeram na 2KM, probano na koturu optike, ali mi nije bas do toga da ga rastavljam u dijelove, poskupa igracka! Mislim da je bio oko 1mW
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike07.02.2008. u 10:24 - pre 196 meseci
Citat:
Trebam da provucem samo signal ukljuceno ili iskljuceno kroz optiku.

Dobro.
Citat:
Probali smo sa laserom sa pijace, nije dovoljno jak. Trebam to protjerati na 2KM,


Pa što to mora da sa uradi sa optikom? Uzmi običan širmovani kabeli ako već mora biti galvanski izolovano
onda na kraju stavi optokopler.
 
Odgovor na temu

gstojcin
Doboj

Član broj: 171781
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike07.02.2008. u 14:54 - pre 196 meseci
Vec ima polozena optika...
Nasao sam dosta Elektricno Optickih/Opticko Elektricnih pretvaraca na netu ali su svi namijenjeni za kablovsku televiziju, moze li se to iskoristiti?
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike07.02.2008. u 15:06 - pre 196 meseci
Citat:
Vec ima polozena optika...


Koja optika tačno? Ima li neku oznaku?
Ako ima onda za tu optiku posoji takođe odgovarajući Transmiter-Receiver.
Inače optika nije uvek optika. Ona je predviđena za tačnu talasnu dužinu svetlosti za koju ima najmanje
gubitke. Ne možeš uzeti bilo koju lasersku diodu, bar ne na tu dužinu.
 
Odgovor na temu

gstojcin
Doboj

Član broj: 171781
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike07.02.2008. u 15:19 - pre 196 meseci
Znam da je Singl modna optika, mozes ici i 20KM kroz nju, ima transmiter/risiver za tu optiku ali u kakav transmiter mogu uci sa elektricnim signalom tj. sa 2 zicice?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Slanje jednog (0 ili 1) signala preko optike

[ Pregleda: 4219 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.