Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.

elitemadzone.org :: TechZone :: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.

[ Pregleda: 24022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.14.02.2008. u 09:45 - pre 197 meseci
Planiram da napravim masivan sto i klupe od drveta - za dvorište. Ne nameravam da ih u jesen / zimi pomeram. Koji su neophodni postupci koje treba da primenim (od početnih do krajnjih) da bi drvo ostalo zaštićeno i da me takav sto i klupe dugo služe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.14.02.2008. u 11:08 - pre 197 meseci
mislim da je slovenacki, belinkin "beltop" nesto najbolje sto se moze naci kod nas.
to je ona skuplja varijanta sa voskom, onaj drugi (jeftiniji) se valjda zove belton.

postupis po uputstvu proizvodjaca - sibnes jednom podliogu i posle dva puta beltop - i nema da brines.
mozda je duplo skuplji od ostalih *ranja za spoljnu zastitu drveta, koja se mogu naci kod nas, ali je neuporedivo bolji.

citav asortiman boja i pakovanja imas u ***.


[Ovu poruku je menjao momsab dana 14.02.2008. u 16:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.14.02.2008. u 14:10 - pre 197 meseci
ili

prvo kupis laneni firnis ( firnajz) - pazi na sinteticki- oce da zeznu
pa premazes jednom, pa kad osusi drugi put,
ako sporo susi (treba vise od jednog - dva dana da osusi) to je to, lakiras i gotovo

ili dobro jednom natopis firnisom, pa dalje sadolin ili sta vec

sta god da radis, drvo se rasusuje vremenom, tu nema pomoci

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
89.216.120.*



+370 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 07:43 - pre 197 meseci
Da dodam, firnis kada koristim, zagrejem na resou, drvo bolje upije. Ovo treba raditi napolju, postoji mogucnost zapaljenja!!! Meni se nije desilo, ali oprez.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 08:13 - pre 197 meseci
To su sve nepotrebne gluposti. Uradi na najjednostavniji nacin, kupi Dugin sandolin, imas bezbojni nitro (podlogu koja brzo susi), posle koje mozes da mazes uljani sandolin bilo koje boje. Vodi racuna da posle svakog farbanja osmirglas ovlas sa sitnom vodenom smirglom (da bi skinuo neravnine i pripremio za drugi sloj). Posle podloge predji 2-3 puta uljanim sandolinom i izgledace kao da si lakirao, stim sto sandolin ne puca na suncu. Mozes nakon godinu ili dve da premazes i osvezis drvo, izgledace ko novo. Dugin sandolin nije skup a odlicnog je kvaliteta, ja radim s njim godinama.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 10:45 - pre 197 meseci
@kristi
Jeftinije a dobre varijante mi se uvek sviđaju više. Ali imam par pitanja:
1. Kažeš nitro podloga. (nitro se uvek suši za 5 min) Zar ta podloga neće da popuni pore drveta i time sprečiti da sadolin dublje prodre u strukturu drveta, i time ga trajnije zaštiti ?
2. Da li je sadolin sam po sebi zaštitno sredstvo za drvo ?
3. Da li mogu da prvo pređem 1 ili 2 ruke sadolinom bez laka, a da onda završim sadolinom sa lakom ? Da li se tako radi ? Nisam nameravao da površine budu lakirane u onom punom sjajnom obliku, ali neka blaga lakiranost je OK.
4. Da li je možda sasvim u redu i 2 ili 3 ruke sadolinom sa lakom ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 11:56 - pre 197 meseci
Moja preporuka ti je da drvo prvo impregniras nekim sredstvom i onda mozes ili da ga izbajcujes i da ga prelakiras , dugini proizvodi su vema kvalitetni

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 13:30 - pre 197 meseci
Citat:
To su sve nepotrebne gluposti.


nisam bas siguran

ako zelis da uradis kako treba, laneni firnis je sredsto za najbolju zastitu drveta
znaci nema bolje - a prirodno

ili
kupis sadolin sa lakom
i mazes jedno 3 -4 puta
i to je to

ili jedno pa drugo

sta god da uradis dobro je


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 14:02 - pre 197 meseci
Ma meni nije jasan taj sadolin sa lakom. Jer kad se pređe jedna ruka - ostane laikrana površina, zar ne? E sad, kako taj lak dozvoljava da naredna "ruka" sadolina prodre dublje u drvo?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 14:45 - pre 197 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma meni nije jasan taj sadolin sa lakom.?


Ja nisam nikad radio sa tim sadolinom , pazi najklasicnije ti je da uzmes prvo da izgrundiras drvo 2 ruke i onda ili ga ofarbas u neku boju ili prelakiras 2-3 ruke i to je to

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 17:29 - pre 197 meseci
a sta je nejasno sa lakom i sadolinom

u tom sadolinu je odredjeni procenat laka
pramazujes i ne mislis
kad premazes treci put, i kad se osusi, ako se sija kao da je lakirano - nema potreba da ponovi prelazis
a ako ima jos mestimicno da nije lakirano - predjes jos jednom

samo lakiranje drveta se ne radi
potrebno je prvo nesto uraditi pre toga
a to je
ili premazati firnisom
ili premazati sadolinom bez laka


koriscenje poliuretana i drugih farbi je nesto sto zahteva drugaciju pripremu a samo drvo se vise ne vidi, odnosno vidi se zavrsni premaz u nekoj boji - npr. beloj
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.15.02.2008. u 22:14 - pre 197 meseci
Citat:
veljkoE:

samo lakiranje drveta se ne radi


Normalno pre lakiranja se izgrundira drvo


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.16.02.2008. u 20:11 - pre 197 meseci
nisam ni isao za tim sta je grundiranje
i sad malo kontam, a i googlam

grundiranje je, kako sam shvatio, sredstvo za impregnaciju

drvetu to ne treba
njemu treba zastita
drvo upija,
firnis je zastita, tj sloj firnisa popuni pore drveta ( tako nekako)
sadolin isto tako

gitovanje drveta je obavezno ako se radi sa farbama, ovo bi se jedino moglo shvatiti kao grundiranje - i to sa rezervom

a zavrsni premaz sa poliuretanom je samo kod krovnih prozora

no, niko vise ne gituje drvo
iz prostog razloga, ako radis drvo onda zelis i da pokazes da je rec o drvetu


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.21.02.2008. u 13:02 - pre 196 meseci
Java Beograd: El si poco sa izradom stola i klupa i kako napreduje ?


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.21.02.2008. u 13:51 - pre 196 meseci
Nemojte koristiti sadoline sa lakom! Pogotovo tamo gde je drvo izlozeno spoljnim uticajima.

Lak ce posle nekog vremena (par godina) ispucati i to nece lepo izgledati. Zavrsne zastite drveta po preporukama proizvodjaca sadolina idu sa voskovima (malo skuplje resenje).

1. Obicnim sadolinom (bez voskova i lakova) premazes 3 puta drvo. Znaci svaki dan po jedan sloj i da se osusi dobro.

2. Uzmes sadolin sa voskom (dosta je gusci) i premazes jos 2 puta.

Treba da si miran bar 5 godina.

Ovaj sadolin sa voskom ima fin svilenkast sjaj tako da mi je i na oko lepsi od lakiranja.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.21.02.2008. u 15:14 - pre 196 meseci
iskreno, nisam nikad cuo za taj sadolin sa voskom, a i nasi trgovci ne nude ono sto ne ide, a i oni nisu nesto upuceni
a koristio sam uvek taj sa lakom i to premazem jedno 3-4 puta

sad bas pronadjoh- onako na prvu
neke cene

# Sadolin 0,75 - 2,07€
# Sadolin sa Voskom 0,75 - 3,84€


razlika je u ceni duplo

verujem da je bolje
samo sumnjam da je bas duplo bolje


i pod predlog prvog premaza predlazem laneni firnis



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

lovely___love

Član broj: 155198
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.12.09.2010. u 14:38 - pre 165 meseci
mene interesuje kako se dobija ovakva zamrljana nijansa



Uploaded with ImageShack.us

to bi bilo prvo farbanje drvenih stolica pa kojim redom i sta ide da bi se dobilo ovako nesto?

hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zaštita drveta - masivan drveni sto i klupe u dvorištu.

[ Pregleda: 24022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.