Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izbora Wirless routera

[es] :: Wireless :: Pomoc oko izbora Wirless routera

[ Pregleda: 3646 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Pomoc oko izbora Wirless routera20.02.2008. u 20:42 - pre 196 meseci
znam da ima milion slicnih tema ali u tolikom moru ne mogu se snaci i za sta se odluciti pa bi mi trenala vasa pomoc.

Znaci koji Wirless router uzeti,kacim ga na kablovski internet.treba da radi u kuci ali ima dosta pregradnih zidova
(4,5),sprat... koji se pokazao kao dobar.

Neko hvali TP-Link wr541g,542 oni imaju i "extended range" pa kao moze kroz dosta zidova da prodje signal dok neki hvale Lynksis.
Bilo bi glupo kupiti nesto sto nece raditi posao.

Sta vi preporucujete,kakva su iskustva ??
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora Wirless routera20.02.2008. u 21:47 - pre 196 meseci
Mislim da ce ti posao zavrsiti bilo koji sumnjam da sad moze neko da da neku preporuku posto ima dosta bubuljicavih uredjaja u poslednje vreme.Snage su svima manje vise iste ono sto tebi treba da savladas te zidove je neka bolja antena od one koju uredjaj poseduje na sebi.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko izbora Wirless routera20.02.2008. u 22:12 - pre 196 meseci
@dejan_osipaonica,kako mislis bolja antena,mislis na INDOOR antene kakvih jos ima-snage,na routeru su od 3db
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora Wirless routera22.02.2008. u 18:46 - pre 196 meseci
Da treba ce ti neka dodatna antena na to sam mislio skines tu malu sto dolazi uz ap i na njeno mesto prikljucis kabel na cijoj je drugoj strani antena.Sad koja tacno antena zavisi od polozaja uredjaja i tvog polozaja u odnosu na isti.Dali zelis da signal sa istog primas u nekoj odredjenoj zoni ili iz svih pravaca oko uredjaja.Ako si vest mozes probati i sam da sagradis neku antenu za tu namenu ili ako imas nekoga. Recimo da bi te zadovoljilo oko 180 stepeni oko uredjaja posao bi zavrsio sa nekom od amos antena (npr amos 3 ima oko 10 dbi) i mozes ga videti na : http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm#prakt za jos manje uglove bi tvoje potrebe zadovoljio i neki biqud ili ako je samogradnja problem onda da kupis neku od indor antena sa vecom dobiti ali iskljucivo omni ili sektorskog tipa opet zavisi od tvojih zahteva za kretanjem.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko izbora Wirless routera

[ Pregleda: 3646 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.