Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje RW disk

[es] :: Windows aplikacije :: Ne prepoznaje RW disk

[ Pregleda: 4374 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KUKA
Miroslav djuricic
Podgorica

Član broj: 14127
Poruke: 1
195.66.181.*



Profil

icon Ne prepoznaje RW disk06.10.2003. u 15:15 - pre 250 meseci
Nero jednostavno ne prepoznaje RW disk ne znam sta da radim, probao sam da promijenim verziju Nera ali ne pomaze mislim da je u pitanju driver za CDRW TEAC (sada ne znam koji je model) kako da to rijesim ako je driver u pitanju HVAla
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
217.26.67.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk06.10.2003. u 15:43 - pre 250 meseci

npr. skini i instaliraj novi driver?

možeš ga naći na www.driverguide.com ili preko google-a.

ex.mangel
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk08.10.2003. u 12:30 - pre 249 meseci
Otkada se to instaliraju drajveri za pisace??????????? Mozda ti pomogne update firmware-a
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
*.beg.sezampro.yu



+3 Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk08.10.2003. u 13:35 - pre 249 meseci
A mozda ima neki matori rezac koji prepoznaje samo 'spore' RW diskove do 4X, pa kada mi ubacis ove diskove za 'vece brzine' on ih jednostavno ne prepoznaje.
Pokusaj da saznas (System Properties\Device Manager\DVD/CD-ROM Drives) koji je rezac u pitanju pa cemo ti (mozda) reci tacan uzrok tvog problema.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk09.10.2003. u 10:29 - pre 249 meseci
Kazes ne prepoznaje DISK. Jel si probao samo jedan RW disk? Mozda je disk ostecen.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk10.10.2003. u 22:36 - pre 249 meseci
Citat:
markantz:
A mozda ima neki matori rezac koji prepoznaje samo 'spore' RW diskove do 4X, pa kada mi ubacis ove diskove za 'vece brzine' on ih jednostavno ne prepoznaje.
Pokusaj da saznas (System Properties\Device Manager\DVD/CD-ROM Drives) koji je rezac u pitanju pa cemo ti (mozda) reci tacan uzrok tvog problema.

Pozdrav

Kakve to ima veze? Ako CD u pocetnim sektorima ima zapisane informacije o performansama i sl., disk ce biti prepoznat. U protivnom nece. Ako je CD namenjen za pisace od 4x do 16x, a rezac je 4x bice prepoznat i rezace brzinom 4x.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Anonymous
Zoran Dojcinov
Vrsac

Član broj: 13278
Poruke: 1
212.200.84.*



Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk11.10.2003. u 03:12 - pre 249 meseci
Meni se bas to desavalo, da stari 4x TEac rezac nece da prepozna rw-ove koji su za vece brzine. Iako ti diskovi podrzavaju rezanje na 4x, rezac nece da ga prepozna kao rw. Ne znam zasto, ali tako je.
 
Odgovor na temu

markantz

Član broj: 8338
Poruke: 599
*.140.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk11.10.2003. u 08:21 - pre 249 meseci
Ja sam imao isti problem na 4x Teac-u i na LG 4x rezacu, nisu hteli da mi prepoznaju LG CR-RW koji moze da radi od 4X do 10X, ali na CD-u pise 'for high recording speed only' i jednostavno stariji rezaci ga ne vide. Zato ja pitam koji rezac ima, ako ima rezac koji reze do 4X i neki noviji disk onda je to valda normalno sto ga ne prepoznaje.
 
Odgovor na temu

mmmm

Član broj: 14893
Poruke: 46
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: Ne prepoznaje RW disk12.10.2003. u 21:17 - pre 249 meseci
Moze biti vise stvari u pitanju.

1. fino bi bilo da si naveo koji je tacno modec cd snimaca u pitanju i operativni sistem i sl.
2. da li cita druge cd-r diskove?
3. da li cita druge cd-rw diskove?
4. da li si probao taj problematicni cd-rw na drugom kompjuteru (po mogucnosti na novom cd snimacu)?
5. sto se tice cd-rw diskova - tu postoje (mislim) 3 vrste:
a. obicni (oni stari cd-rw) za brzine snimanja 2x do 4x
b. za snimanje od 4x do 12x (high speed rw) (ovdje naravno spadaju i oni na 10x)
c. za snimanje 24x i brze (ultra speed rw).
e sad - znam da je jedan teac-ov cd snimac imao problem oko cd-rw diskova (mislim da se radi o nekom modelu koji podrzava ove na 10x rw - high speed) - i kad sam vidio njego firmware, u firmware-u pise spisak ispravki koje donosi - jedna od njih je bila da sa novom verzijom firmware-a uredjaj podrzava CITANJE ultra speed rw diskova ali ne i snimanje na ultra speed rw (24x i brze).
Zatim, kad kupis cd-rw - na njemu pise brzina snimanja za koju je predvidjen - recimo 4x-10x ili 2x-4x ili 4x-12x ili 24x i brze... razlika je fizicki u diskovima jer je onaj film na njima napravljen od nesto drugacijeg materijala (koji moze da trpi vece brzine snimanja i jaci snop lasera cd-rw snimaca.

Pozdrav



ps
moze se desiti (doduse rjedje) da si "sprzio" cd-rw disk - to se meni jednom desilo sa verbatimovim cd-rw 700 mb 4x-10x - snimao sam ga na 10x i kad je zavrsio snimanje cd snimac je poceo da se muci da prepozna disk koji je koju sekundu ranije snimio! probao sam taj cd-rw disk kod drugova na vise cd snimaca i citaca i na dvd-romu, ali nijedan uredjaj nije htio da ga procita (probao sam i sa koriscenjem isobuster-a, ali nista nije pomoglo).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Ne prepoznaje RW disk

[ Pregleda: 4374 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.