Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarska viza - sta, kako, koliko...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarska viza - sta, kako, koliko...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30082 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
91.150.114.*



+2 Profil

icon Madjarska viza - sta, kako, koliko...26.02.2008. u 19:52 - pre 196 meseci
Sta je potrebno za istu, koliko kosta, da li se dobije viza za vise ulazaka i sl...
Konkretno mi treba za Sensation White, koji je u Budimpesti 3. maja, a ako je mulilevel, iskoristio bih je da posle skoknem da vidim malo Budimpestu
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...29.02.2008. u 10:34 - pre 196 meseci
ZA SVE PUTNIKE:

- potpisan pasoš koji važi minimum 3 meseca po isteku tražene vize
- formular, potpisan i popunjen latiničnim, štampanim slovima
- fotokopije pasoša i lične karte (strane sa podacima)
- 1 fotografija u boji formata kao za pasoš, ne starija od 6 meseci
- međunarodno zdravstveno osiguranje
- lica koja nisu državljani SCG moraju priložiti dokaz o legalnom boravku u zemlji

PLUS:

ZA DJAKE I STUDENTE:

- potvrda o studiranju sa fakulteta / školovanju iz škole
- kopija indeksa (strana sa podacima, sa poslednjim ispitom i poslednjim overenim semestrom) / kopija đačke knjižice (strana sa podacima i strana sa poslednjim ocenama)
- izjava bliskog rođaka da će snositi troškove boravka u Madjarskoj i potvrda o zaposlenju i prihodima roditelja
- za maloletnike koji putuju bez jednog/oba roditelja, potrebna je saglasnost jednog/oba roditelja (staratelja) overena u opštini

ZA ZAPOSLENE:

- originalna potvrda o zaposlenju sa naznačenim radnim mestom i prihodima u protekla 3 meseca
- fotokopija radne knjižice (overena pečatom od strane poslodavca)
- izvod o socijalnom osiguranju "listing iz PIO"

ZA PENZIONERE:

- poslednji ček od penzije

ZA VLASNIKE PRIVATNIH PREDUZEĆA:

- fotokopija rešenja o registraciji firme
- najnovija potvrda o plaćenom porezu i doprinosima
- izvod sa bankovnog računa firme o prometu u poslednja 3 meseca

ZA POLJOPRIVREDNIKE:

- izvod iz katastra (površina zemljišta)
- rešenje o plaćenom porezu
- po potrebi, izvod sa bankovnog računa u poslednja 3 meseca

ZA NEZAPOSLENE:

- izjava izdržavaoca da će snositi troškove boravka u Madjarskoj
- potvrda o zaposlenju i prihodima izdržavaoca

Taksa za vizu je 35 EUR. Taksu ne plaćaju: a) deca do 14 godina koja su na pasošu jednog od roditelja, b) deca do 6 godina, koja putuju sa svojim pasošem, c) penzioneri.
U slučaju da se zahtev za vizu odbije, Konzulat zadržava taksu.

Preuzeto sa sajta jedne turisticke agencije. Uzgred..mislim da ti je mnogo bolji Line Up u pragu :) a i manje je cimanje za vizu...u krajnjem slucaju, ako si se toliko nameracio da ides u madjarsku i zelis da je kasnije posetis jos jednom, uplati aranzman kod neke agencije budi tamo par dana i gadjaj vikend kada ti je sensation i eto..spojio si lepo i korisno :)
Tesko da ces na prvu dobiti neki multi shengen
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.205.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...05.03.2008. u 22:07 - pre 196 meseci
danas sam predala zahtev za mađarsku vizu.

kao zaposlena, predala sam sledeće:

1. jedna fotka u boji, veličine kao za ličnu kartu, obavezno bela pozadina, ne sme biti starija od 6 meseci
2. potvrda iz firme o zaposlenju, sa prosekom plate u poslednja 3 meseca (logo firme mora da postoji na papiru, kao i adresa i kontakt telefon)
3. fotokopija radne knjižice + original na uvid
4. izvod PIO
5. zdravstveno osiguranje
6. pasoš koji važi još najmanje 3 meseca po isteku vize
7. popunjen formular/zahtev za vizu (koji može da se skine sa neta)
8. izjava koja se napiše na licu mesta u kojoj se objasni svrha putovanja

ja, zapravo, hoću da idem u Mađarsku, pa odatle u Španiju, a posle npr. Portugal na dan-dva... putujem sama i u Mađarskoj planiram da se zadržim tek toliko dok avion ne poleti za Španiju, koja je i glavni cilj :) danas mi je objašnjeno u "ispostavi" konzulata gde sam predala papire da mi za to treba viza za više ulazaka, inače neću moći da izađem iz Mađarske, tj. ako me uhvate van Mađarske - snosiću neke posledice. ne znam koje. međutim, od jako mnogo ljudi sam čula da je samo važno da je viza šengen i da je važno da prvo uđem u Mađarsku, a posle me niko ništa ne pita, niti postoje kontrole. Mađari obično daju vizu na najmanje tri meseca ako u pasošu već postoji neki šengen. kako ja nemam nijedan u poslednje 3 godine, rečeno mi je da očekujem šengen za samo taj period za koji sam tražila i to za samo jedan ulazak :|
pozivno pismo nije neophodno. ja ga nisam imala. u izjavi sam navela da želim da obiđem kulturno-istorijske spomenike Mađarske...
i, sada čekam...

nadam se da sam pomogla... ali, imam i ja pitanje :)

ono što mene zanima je kakve posledice mogu da budu u slučaju da me neka kontrola zaustavi, npr. u Barceloni i vidi mađarski šengen, bilo da je za jedan ili više ulazaka. ljudi su mi rekli da me niko neće zaustavljati ni proveravati, posebno zato što se od kraja marta ukidaju sve kontrole na svim granicama među državama članicama EU, a ja putujem u aprilu. i, koliko sam shvatila, ne kršim nikakav zakon, jer sa šengen vizom bilo koje zemlje imam pravo da se krećem svuda po EU, kako piše u šengenskom sporazumu... važno je samo prvo ući u zemlju čiji šengen imaš, niko te ne pita koliko si se zadržao u njoj...
da li neko ima iskustva? šta je tačno, šta nije, šta se sme, a šta ne sme?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...05.03.2008. u 23:12 - pre 196 meseci
Po pravilu si trebala traziti Spansku vizu jer ti je to glavna destinacija.

E sad, imigracioni sluzbenici imaju sklonost da ispituju putnike kuda su se zaputili i zasto. Ti si sa svojim poduhvatom prekrsila T&C vize, tako da te u toku putovanja (na granici ili aerodromu) mogu zezati (ispitivati zasto ides u Spaniju sa madjarskom vizom; ako zabrljas sa odgovorom, mogu te i exportovati nazad u Srbiju ).

Najbolje se drzi price da si uzela madjarsku vizu jer posle par dana u Spaniji ides u obilazak Madjarske. To je u skladu sa T&C i problema nema
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.205.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...06.03.2008. u 00:42 - pre 196 meseci
huh... ok. sad polako paničim :|

šta znači "zabrljati sa odgovorom"? znam da mogu da me cimaju, ali sam čitala o ukidanju kontrola od kraja marta... kako god, Španci mogu na aerodromu da me uhvate sa mađarskim šengenom koji važi od JUČE (dakle, u Mađarskoj sam provela jedan dan, recimo) i da me cimaju, a ja ću lepo objasniti kako sam na proputovanju... nadam se da će upaliti :) stvar je u tome da, ako putuješ u više zemalja šengena, tražiš vizu zemlje u koju prvo ulaziš. ionako neću biti sve vreme u Španiji... čula sam sa više strana da su ljudi tako putovali i da nisu imali neku frku.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...06.03.2008. u 09:38 - pre 196 meseci
Turisticku vizu trazis za zemlju koja ti je glavna destinacija, u tvom slucaju Spanija (ne Madjarska).

Ako radis proputovanje, odnosno putujes kroz vise sengen zemalja, bez da imas glavnu destinaciju, onda trazis vizu zemlje u koju ulazis.


To su ti T&C vize, a ti si ih prekrsila. Znaci nije katastrofa, ali pazi sta pricas ako te budu zapitkivali na aerodromu ili granici.
 
Odgovor na temu

dmilosd
Milos Davidovic
Bec

Član broj: 41652
Poruke: 55
*.emst.tuwien.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...06.03.2008. u 17:38 - pre 196 meseci
OK, ajde da i ja pokusam da doprinesem...

Dakle, moje iskustvo: Letos sam sa Nemackom Sengen vizom isao u Spaniju kolima. Kako su tablice nisu bile iz evropske unije (srpske tablice), zaustavila nas je granicna kontrola na ulasku u Spaniju, i posle pasoske kontrole bez problema su nas pustili dalje. Dakle, sa nemackom Multiple Sengen vizom, bez problema. Kao potvrda da nije bilo problema, dobio sam i posle toga opet vize....
A sto se tice slucaja kada putujes u vise zemalja Sengena, onda bi po njihovom zakonu, trebalo da vadis vizu u ambasadi zemlje u kojoj nameravas da provedes najvise vremena, ali mislim da je to totalno nebitno.

A u Spaniji je bas mala verovatnoca da imas problema sa policijom...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...06.03.2008. u 19:27 - pre 196 meseci
E pa mene su u Stutgartu, na aerodromu, propitivali sta cu ja u Nemackoj sa francuskom vizom. Objasnio sam da samo samo u prolazu i da idem u Francusku na skijanje, pa je sve proslo bez problema (sluzbenik je poceo da krivi facu kad je video francusku vizu, ali se "smirio" kad sam mu sve lepo objasnio).
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.177.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...06.03.2008. u 22:32 - pre 196 meseci
Hvala, ljudi :)

@ Hecky
Mađarska je prva zemlja u koju ću ući, a planiram da odem u Španiju, pa u Portugaliju. Dakle, ipak je to više zemalja EU, pa kapiram da ne kršim nikakve zakone (ne znam ni šta znači T&C viza :blush:)... paziću šta pričam, trepnuću im par puta :))

@ dmilosd

"A u Spaniji je bas mala verovatnoca da imas problema sa policijom..." - nadam se da je tako, baš me frka hvata od njih, pošto ne znam da beknem na španskom. Valjda oni znaju engleski koliko-toliko.

Rekli su mi u mađarskom konzulatu da ću najverovatnije dobiti šengen na onoliko koliko sam tražila (15 dana) i to za jedan ulazak, jer dosad nemam nijednu vizu u pasošu... Šta to znači? Uđem jednom u Mađarsku i ako izađem, odem u Španiju, nema nazad u Mađarsku, nego posle iz Španije moram direkt u Srbiju?

Nisam nikad vadila vizu, pa sam malo pogubljena :|
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...07.03.2008. u 01:41 - pre 196 meseci
Putuj slobodno, ne krsis nikakav zakon, moze policajac na aerodromu da te pita imas li hotelsku rezervaciju - obavezno odstampaj i koliko imas kesha, nije praksa al desava se.
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.177.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...07.03.2008. u 15:10 - pre 196 meseci
Dintel011, je l to iz iskustva? važno mi je da znam kako su ljudi prolazili i da li imaju lična iskustva, jer ja znam kako bi teoretski trebalo da bude, ali to nikada ne mora da znači...
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...07.03.2008. u 19:37 - pre 196 meseci
Tako je,iz iskustva ti pricam, inace tebe cak i madjar ne mora da pusti u Madjarsku bilo da imas njihovu ili bilo koju drugu Shengen vizu i ja sam samo od madjara imao propitivanje gde,kako i zasto putujem a Madjarska mi je uvek bila tranzitna zemlja a viza uvek austrijska, sa vise ulazaka.
U Frankfurtu na aerodromu su me jednom samo pitali imam li hotelski smestaj, al su daleko ljubazniji bili od madjara.
To su moja iskustva.
A iz 2. ruke znam ljude koji su sa Grckim vizama isli u Italiju bez da su videli "G" od Grcke.
Ponavljam, najbitnije ti je da imas malo kesha i koju karticu, nece da skodi. Verovatno ces da spavas u nekom od hotela pa je dovoljno da odstampas rezervaciju, posto pretpostavljam da putujes u svom aranzmanu i preko neta rezervises smestaj.

U svakom slucaju, srecan ti put, lepo se provedi i javi kako je bilo!

 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.177.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...09.03.2008. u 17:45 - pre 196 meseci
o, pa to je sjajno :D
znam da Mađari umeju da zatežu, ali valjda će biti ok :)
inače, putujem u svom aranžmanu, idem u privatnu posetu, tako da nemam rezervaciju hotela. to valjda neće biti problem :|

hvala puno, javim se krajem aprila da vam pričam o Španiji :)
 
Odgovor na temu

nick123
www

Član broj: 168431
Poruke: 3
*.brestovac.infinet.co.yu.



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...16.03.2008. u 13:13 - pre 195 meseci
Ja sam imao slican slucaj pre mesec dana... sa nemackom turistickom vizom sam krenuo autobusom za Svedsku. Na ulasku u Dansku policija nas je zaustavila i izvrsila pregled pasosa - meni su samo pogledali i vratili.
Kad smo presli most, na ulasku u Svedsku, detaljna kontrola...izvadili mi sve stvari iz torbe i pregledali - i opet mi niko nista nije rekao... Bitno je samo da je sengen viza, a i ako te neko nesto pita izmislis neki razlog zasto si tu
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...16.03.2008. u 17:49 - pre 195 meseci
Citat:
elenie:

inače, putujem u svom aranžmanu, idem u privatnu posetu, tako da nemam rezervaciju hotela. to valjda neće biti problem :|


Jesi uopste dobila vizu?
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.231.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...27.03.2008. u 21:51 - pre 195 meseci
nisam dobila vizu, čekam još uvek :|
31. marta će me zvati da je pokupim :) neću da kažem "ako je dobijem", jer računam da hoću. teta :D kojoj sam predala papire mi je rekla da će biti ok, da ću je sigurno dobiti, samo je pitanje da li će biti za jedan ulazak ili multi. to me trenutno i najviše muči, a ne da li ću je dobiti, jer mi je mnogo ljudi reklo da sa tom za jedan ulazak mogu komotno da me ne puste u Španiju :( ja ću svakako probati, kakva god bude viza, pa šta bude...
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...28.03.2008. u 10:31 - pre 195 meseci
Znaci trazili su ti "dopunu", verovatno zbog hotela.
Da sam na tvom mestu ne bi se opterecivao koliko ces ulaza dobiti jer ti kad udjes u Madjarsku i krenes u Spaniju, ti neces izlaziti iz sengen zone.
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.231.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...28.03.2008. u 15:22 - pre 195 meseci
nisu mi tražili nikakvu dopunu. mađari nisu zahtevni. ne traže nikakvu potvrdu o rezervaciji bilo čega... što je jako super. nikakvih peripetija...
u ponedeljak dobijam vizu... drma me frka, uh...
nadam se da je tačno da me niko neće njakati kad sletim u španiju, ako puknem pare za avion pa me vrate, ću se obesim :|
 
Odgovor na temu

elenie
novi sad

Član broj: 174900
Poruke: 13
77.46.231.*



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...28.03.2008. u 18:18 - pre 195 meseci
nisu mi tražili nikakvu dopunu. mađari nisu zahtevni. ne traže nikakvu potvrdu o rezervaciji bilo čega... što je jako super. nikakvih peripetija...
u ponedeljak dobijam vizu... drma me frka, uh...
nadam se da je tačno da me niko neće njakati kad sletim u španiju, ako puknem pare za avion pa me vrate, ću se obesim :|
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Madjarska viza - sta, kako, koliko...30.03.2008. u 15:39 - pre 195 meseci
Citat:
elenie: nisu mi tražili nikakvu dopunu. mađari nisu zahtevni. ne traže nikakvu potvrdu o rezervaciji bilo čega... što je jako super. nikakvih peripetija...
u ponedeljak dobijam vizu... drma me frka, uh...
nadam se da je tačno da me niko neće njakati kad sletim u španiju, ako puknem pare za avion pa me vrate, ću se obesim :|


Bez razloga se stresiras. Sengen viza vazi za celu Sengen zonu bez obzira koja drzava ti je izdala.
Druga stvar: ti uopste neces prolaziti kroz pasosku kontrolu na aerodromima, jer je od danas obustavljena ista na aerodromima novih Sengen clanica kada se putuje u drugu Sengen clanicu.

Kad ides u Madrid?
Ja sam tamo od sledece subote. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarska viza - sta, kako, koliko...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 30082 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.