Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje reminder-a u MS Access-u 2003

[es] :: Access :: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 2003

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivanr1982

Član broj: 100812
Poruke: 22
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200328.02.2008. u 14:00 - pre 196 meseci
U jednoj tabeli imam polje u kome se nalaze datumi za podsetnike. Kako mogu da postavim reminder kada se jedan red unosi? Interesuje me ima li nacina da se to uradi interno, tj. da podsetnik iskace u samom programu, a i na nivou Windows-a.

Hvala, Ivan.
Always look on the bright side of life!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200328.02.2008. u 14:11 - pre 196 meseci
U Acces-u možeš da koristiš OCX kontrolu Calendar. Napraviš drugu dodatnu formu sa tom kontrolom i na neki od događaja datumskog polja sa tvoje prve forme pozivaš kalendar. Koristi recimo događaj On Enter (kad kursor uđe u polje).
 
Odgovor na temu

ivanr1982

Član broj: 100812
Poruke: 22
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200304.03.2008. u 23:56 - pre 196 meseci
Nisam siguran da li smo se razumeli. U svakom slucaju ja ne znam da postavim preko OCX Calendar-a. Malo cu bolje pojasniti ideju. Korisnik unosi datum u jedno polje formulara. Nakon klika na jedno dugme, treba da se postavi podsetnik na taj datum. Ako otvorim Calendar, ne znam da postavim podsetnik u Calendar0 objektu. Tek sad pomalo ulazim u VBA, tako da nisam hteo mnogo da eksperimentisem. Dakle, kako mogu da postavim podsetnik na tacno odredjen datum i kako da postavim da, ako se otvori program tog datuma, iskoci jedan podsetnik koji kaze sta treba da se uradi na taj dan? Moja ideja je bila da zaobidjem taj Calendar i da uradim na sledeci nacin... Kada se startuje program, na default Switchboard-u promenim funkciju OnLoad tako da ona proveri u odredjenoj tabeli datume za podsetnike i izbaci neki MessageBox, ako ima podsetnik na danasnji dan. Inace ta tabela ne bi bila velika. Any other idea?

Hvala, Ivan.

Edit: Eh, da, jos jedna stvar. Jedna od mogucih opcija mi je da postavim reminder u MS Outlook-u, ali problem je sto se aktivira samo ako je Outlook startovan. Ima li sanse da postavim reminder u Windows-u, tako da nema veze da li je neki od programa startovan?

Thx, again...
Always look on the bright side of life!
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200305.03.2008. u 08:48 - pre 196 meseci
Mislim da to možeš uraditi ako napraviš formicu frmPodsetnik čiji bi RecordSource bila tabela Podsetnik sa četiri polja, ID, Datum, Poruka i Procitano (ovo polje bi bilo Yes/No). Na on load glavnog switchboarda postavi sledeći kod :


Dim strUslov as String
strUslov = "Int(Datum) <= Int(Now()) And Procitano = False"

IF DCount("ID","Podsetnik",strUslov) Then DoCmd.OpenForm "frmPodsetnik", , , strUslov

Na ovaj način ćeš otvoriti formu frmPodsetnik isfiltriranu tako da ti pokaže sve nepročitane podatke od ranije do danas. Ako želiš samo podatke sa današnjim datumom u liniji strUslov koristi = umesto <= .

Mislim da je ovo zadovoljavajuće rešenje, ako nije, možeš u windows helpu otkucati Schedule a new task i videti mali tool Task Scheduler, kod mene nije instaliran doduše. Takođe, možeš dodati referencu (u VBA kodu odeš na tools, references) ka Microsoft Outlook Application, ali pošto si slab sa VBA kodom mislim da ti ovo ne odgovara.

Moguće je i da kad malo napreduješ napraviš neko programče u Visual Basicu (verzija 6 ima skoro identičnu sintaksu kao VBA) koje bi se startovalo sa windowsom (link ka tom programu postaviš u "C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs") i koje bi se nalazilo u system tray, mada mislim da već postoji gomila gotovih besplatnih programa koji bi ti služili u tu svrhu. Moguće da je polovina ovog posta suvišna, ali zaneo sam se
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

ivanr1982

Član broj: 100812
Poruke: 22
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200305.03.2008. u 11:09 - pre 196 meseci
Evo, ovako... Ne zelim novu tabelu, ali znam sta da uradim. Imam tabelu u kojoj se vec nalazi datum i neke informacije u vezi podsetnika, tako da bi trebalo da izvucem potrebne informacije u novoj formi. Druga stvar je da ne zelim polje Procitano, vec ako nije promenjen datum u tabeli da svaki put iskace podsetnik. Ali posto sam te dobro razumeo ovo i nije bitno, vec samo zelim da ti zahvalim. Samo da se malo naglas preslisam. To bi licilo na nesto ovako:

OnLoad [Event Procedure]

Dim strUslov as String
strUslov = "Int(Datum_naredni) <= Int(Now())"

IF DCount("ID firme", "Tekst_podsetnika", strUslov) Then DoCmd.OpenForm "frmPodsetnik", , , strUslov

I druga opcija je prihvatljiva, ali buni me jedna stvar. Koliko sam mogao da vidim u Task Scheduler-u se zakazuje start nekog programa. Da li to znaci da ova opcija izgleda ovako: Postavim appointment (ili nesto drugo) u Microsoft Outlook, onda zakazem i da se Outlook startuje u isto vreme (ili malo ranije)? Ili da isto to uradim sa tim nekim drugim programom umesto sa Outlook-om. To mi je nekako bolja opcija neko system tray, jer neko moze da zatvori taj program (smeta mu, bode mu oci, slucajno...)

...Nisi se zaneo, to je bas ono sto mi treba.

Hvala, Ivan.
Always look on the bright side of life!
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200307.03.2008. u 14:19 - pre 196 meseci
vidi, Windows nema sistemsku podršku za ovakvu vrstu remindera. jedino
što ti Windows nudi jeste pokretanje neke aplikacije iz task
scheduler-a. zavisno od toga kakva je ta aplikacija to može da se
napravi da ne bode oči. s druge strane pitanje je koji korisnik voli
da mu se instalira nešto bez njegovog znanja.

ovo rešenje sa Access-om je dobro, ali vodi računa da ti se tu provera
reminder-a izvršava samo kod pokretanja aplikacije (u onload za
switchboard formu). znači ako imaš remindere samo jednom u toku dana
to je ok, ali pod uslovom da se aplikacija pokreće bar jednom dnevno.
ako hoćeš neki sistem kao Outlook u kojem možeš napraviti reminder za
bukvalno svaki minut onda ti treba neko bolje rešenje gde ćeš na svaki
zadati interval (verovatno svakih 60 sekundi) proveravati ima li
remindera za to vreme. ovo može biti dosta složeno i zahtevno za
resursima, pa nisam siguran koliko treba da ideš na tu stranu, a ni
Access nije aplikacija predviđena za pravljenje ovakvih stvari.

i treće rešenje ti je neka nezavisna aplikacija (ima i gomila
besplatnih) koja bi bila pokretana zajedno sa sistemom i koja bi
služila za remindere. onda ti iz tvoje aplikacije programski ubacuješ
remindere u tu drugu aplikaciju, a ona obavlja ostatak posla.

još jedno rešenje koje mi pada na pamet jeste da koristiš baš Outlook,
ali da ga pokrećeš zajedno sa tvojom aplikacijom i držiš ga aktivnim
sve dok tvoja aplikacija radi. ako ovo uradiš preko COM (iz VBA) onda
imaš mogućnost da se Outlook zapravo vidi samo u task manager-u. e sad
kako ovo tačno ide i koja su ograničenja ne znam, najbolje da pogledaš
MSDN.


PS: ovu poruku sam poslao pre neki dan preko maila, ali nije bila
isporučena. izvinjavam se na kašnjenju.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200307.03.2008. u 20:38 - pre 196 meseci
vidi, Windows nema sistemsku podršku za ovakvu vrstu remindera. jedino
što ti Windows nudi jeste pokretanje neke aplikacije iz task
scheduler-a. zavisno od toga kakva je ta aplikacija to može da se
napravi da ne bode oči. s druge strane pitanje je koji korisnik voli
da mu se instalira nešto bez njegovog znanja.

ovo rešenje sa Access-om je dobro, ali vodi računa da ti se tu provera
reminder-a izvršava samo kod pokretanja aplikacije (u onload za
switchboard formu). znači ako imaš remindere samo jednom u toku dana
to je ok, ali pod uslovom da se aplikacija pokreće bar jednom dnevno.
ako hoćeš neki sistem kao Outlook u kojem možeš napraviti reminder za
bukvalno svaki minut onda ti treba neko bolje rešenje gde ćeš na svaki
zadati interval (verovatno svakih 60 sekundi) proveravati ima li
remindera za to vreme. ovo može biti dosta složeno i zahtevno za
resursima, pa nisam siguran koliko treba da ideš na tu stranu, a ni
Access nije aplikacija predviđena za pravljenje ovakvih stvari.

i treće rešenje ti je neka nezavisna aplikacija (ima i gomila
besplatnih) koja bi bila pokretana zajedno sa sistemom i koja bi
služila za remindere. onda ti iz tvoje aplikacije programski ubacuješ
remindere u tu drugu aplikaciju, a ona obavlja ostatak posla.

još jedno rešenje koje mi pada na pamet jeste da koristiš baš Outlook,
ali da ga pokrećeš zajedno sa tvojom aplikacijom i držiš ga aktivnim
sve dok tvoja aplikacija radi. ako ovo uradiš preko COM (iz VBA) onda
imaš mogućnost da se Outlook zapravo vidi samo u task manager-u. e sad
kako ovo tačno ide i koja su ograničenja ne znam, najbolje da pogledaš
MSDN.
 
Odgovor na temu

ivanr1982

Član broj: 100812
Poruke: 22
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 200308.03.2008. u 01:10 - pre 196 meseci
Pa, ova opcija sa Access-om mi najvise odgovara. Nema potrebe da mi svaki cas iskace reminder. Bitno je da bar jednom dnevno izadje, a koliko razumem nece biti samo jednom. U Main Switchboard se ulazi vise puta u toku rada. Na ostalim Switchboard-ovima imam dugme nazad koje ce da me vrati na Main, pa ne znam da li se poziva funkcija OnLoad u tom trenutku. Cak ako se poziva i to mi ne odgovara, jer koliko cesto ce to da bude je nepredvidivo. Najbolje mi je da se pozove jednom kada se udje u aplikaciju. Tako da ako se OnLoad poziva svaki put kada se pojavi Main Sw moracu da dodam jos jedan i podesim da bude default i iz njega na OnLoad pozivam reminder form. Ono sto mi se ne svidja kod spoljnih programa je sledeca situacija. Iskace podsetnik da treba da se posalje neki mail. I sada, u bazu se unosi podatak da je poslat mail na datu adresu. To se pise u bazu preko onog podatka iz koga se citaju podaci za reminder i update-uje se vreme sledeceg slanja mail-a. Tako da sam siguran da je neko poslao mail (tj. da je upisao da je poslao) umesto da samo unisti podsetnik. A i ne moram da update-ujem podsetnik u tom spoljnom programu. Puno Vam hvala na odgovorima, a ja cu se javiti ako naidjem na neki problem tokom implementacije...
Always look on the bright side of life!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Postavljanje reminder-a u MS Access-u 2003

[ Pregleda: 3271 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.