Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezana lista - problem sa realizacijom

[es] :: C/C++ programiranje :: Povezana lista - problem sa realizacijom

[ Pregleda: 3053 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
*.teol.net.



Profil

icon Povezana lista - problem sa realizacijom01.03.2008. u 16:07 - pre 196 meseci
Ako definisem sledecu strukturu

Code:

typedef struct cvor
{
char radnik[6];
char neto[14];
struct cvor *sledeci;
}PODACI;


Zanima me koliko bajta zauzima treci clan strukture (struct cvor *sledeci). Ako RADNIK + NETO zauzimaju 20 bajtova, koliko onda bajtova zauzima struktura.
Imam problema prilikom ucitavanja podataka iz dbf fajla ako u strukturu ubacim pokazivac na sledeci element (struct cvor *sledeci). Bez tog clana mi se podaci ucitavaju bez problema, ali onda nemam povezane liste.
Gde gresim.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Povezana lista - problem sa realizacijom01.03.2008. u 16:14 - pre 196 meseci
Odgovor mozes dobiti ako ispises:
printf( "%d\n", sizeof( struct cvor *) );

a cela struktura:
printf( "%d\n", sizeof( struct cvor) );
 
Odgovor na temu

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
*.teol.net.



Profil

icon Re: Povezana lista - problem sa realizacijom07.03.2008. u 19:39 - pre 196 meseci
Dobro, sizeof( struct cvor *) mi zauzima dva bajta.
E sada, na jednoj strani imam .dbf bazu u kojoj su podaci zapisani od tog i tog bajta i duzina jednog podatka (radnik + neto) je 20 bajta, a na drugoj strani definisanu strukturu koja zauzima ukupno 22 bajta. Znaci, kada citam podatke iz baze ja ustvari citam 22 bajta umesto 20 bajta (razlika zbog pokazivacke promenjive). Ako hocu kreirati povezanu listu, zar ovo nece biti problem (ovih dodatnih dva bajta)???
 
Odgovor na temu

limasoft
WEB Programer

Član broj: 158935
Poruke: 20
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Povezana lista - problem sa realizacijom04.04.2008. u 14:52 - pre 195 meseci
Lepo si zakljucio da je problem ta 2 bajta.
da bi prebacio sve podatke iz jedne .dbf datoteke gde imas samo RADNIK+NETO u drugu .dbf datoteku gde hoces da formiras lancanu listu onda moras da napravis dve strukture, jednu pomocu koje ces da citas i drugu za upis, ali sve to je totalno bezveze. Jer lancane liste se formiraju dinamicki u dinamickoj zoni memorije tako da te linkove ne treba da upisujes u datoteku. Zato sto kad sledeci put pokrenes program i procitas te podatke iz .dbf datoteke u kojoj si upisao i linkove i od toga napravis lancanu listu u memoriji bice haos. Ne preporucujem da uopste to radis na taj nacin.
Ako vec imas podatke RADNIK + NETO u dbf file onda to neka stoji tako. A ako od toga zelis lancanu listu u memoriji onda trebas da te podtke iz dbf procitas i upises u strukturu lancane liste. Svaki element l.l. moras da kreiras dinamiski uz pomoc malloc ili calloc f-je.
Pogledaj malo kako se radi sa l.l.
LimaSoft ®
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Povezana lista - problem sa realizacijom

[ Pregleda: 3053 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.