Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista

[es] :: .NET :: Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista

[ Pregleda: 2281 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista02.03.2008. u 13:18 - pre 195 meseci
Ako želim u Visual Studiu raditi sa bazama postoje dva nacina da se spojim na njih. Prvi je preko Server Explorera tako sto se spojim na bazu, a drugi je da bazu prenesem (drag&drop) unutar Solution Eplorera i onda se spojim na nju.
Zanima me jesu li oba nacina ista i koja je mana (ili prednost) ovoga drugog? Ovako na prvi pogled mi se cini da se u prvom nacinu sami projekat "otezava" tom bazom koju u njega unesem, sto nije slucaj sa prvim nacinom jer sam tu samo uspostavio konekciju na bazu.
...
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista03.03.2008. u 17:54 - pre 195 meseci
Vidim niko ne odgovara. Ocigledno nisam bio jasan.

Da pojasnim. Pokusao sam se na SQL bazu spojiti (mdf fajl) tako sto sam je htio drag&drop u solution explorer. To mi je prije radilo sa Access bazama. Medjutim, VS mi je prijavio gresku (VS 2005) i na bazu sam se jedino mogao spojiti preko server explorera tako sto sam kreirao novu konekciju na SQL server u kojeg sam prethodno importirao moju bazu. To je proradilo iako mi nije jasno zasto mi nije radio prvi nacin sa mdf fajlom. Jel grijesim sto baza nije importirana u SQL server ili je pogreska u necemu drugom?

Pitanje se odnosilo na Access bazu na koju se mogu spojiti i preko drag&drop metode u Solution Explorer, ali i preko Server Explorer nacina. Zanima me vase misljenje o ovom prvom nacinu spajanja na Access bazu - jel tako ne trebam raditi ili je svejedno?

Nadam se da sam sada bio jasniji
...
 
Odgovor na temu

android~paranoid

Član broj: 81947
Poruke: 211
212.200.221.*



Profil

icon Re: Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista03.03.2008. u 18:34 - pre 195 meseci
Snimiš bazu u App_Data direktorijum tvog projekta, i uradiš refresh i imaćeš je u Solution i u Server Exploreru.
Mislim, šta reći !
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Spajanje na bazu: 2 nacina ali jesu li ista

[ Pregleda: 2281 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.