Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove

[ Pregleda: 8421 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.adsl-4.sezampro.yu.



+4 Profil

icon "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove02.03.2008. u 15:48 - pre 195 meseci
Malocas smo palili auto na kablove, a 'donator' je bio Ford Focus dizel.
Kad smo zavrsili, rekao nam komsija da, kao, ne valja to raditi sa autom koji ima kompjuter (misleci valjda na EFI, jel' da?), tacnije da ne valja po njega.
Jel ovo istina?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
91.150.105.*



+1 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove02.03.2008. u 18:05 - pre 195 meseci
Ja sam ih upalio dosta na buster i nije bilo problema
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
77.46.247.*



+39 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove02.03.2008. u 18:48 - pre 195 meseci
Kompjuter kod nekih automobila pamti sve parametre, pa se moze desiti da kompjuter pusti malo vise struje pri sledecem paljenju nego sto je potrebno (jer je kompjuter detektovao vece opterecenje).
Ovo mi je ispricao drug koji je sa svojim Peugeot-om 405 Mi16 pomogao da se upali Peugeot 307, i otac mu je rekao da bi to trebalo izbegavati iz razloga koji sam naveo gore.
Drug pri sledecem paljenju nije imao problema a nisam cuo da je bilo ko imao problema zbog ovoga, ali sam cuo kao i ti od par ljudi da moze biti problema.

[Ovu poruku je menjao bantes9 dana 02.03.2008. u 20:23 GMT+1]
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove03.03.2008. u 21:45 - pre 195 meseci
I komsija i tih par ljudi pricaju napamet.
Slobodno pali uz pomoc kablova. Pazi samo da ne obrnes polaritet. Imas to oblasnjeno i u uputstvu za vozilo pa pazljivo procitaj. Narocito obrati paznju na preporuku proizvodjaca gde se kaci masa (minus). Nije uvek "klemna" akumulatora.
Paljenje "busterom" je mnogo rizicnije (da ne objasnjam zbog cega jer nije tema).
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove03.03.2008. u 22:13 - pre 195 meseci
novija auta obicno imaju + klemu na drugom mjestu u motornom prostoru,a ne na samom akumulatoru,bas iz razloga da se ne preoptereti instalacija,a - se kaci na sasiju...
p.s. imate u svim uputstvima kako se vrsi spajanje, pa nisu valjda oni ludi da to stave a da nije sigurno...
pozz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10246 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove04.03.2008. u 10:58 - pre 195 meseci
Slobodno piči. To je struja od mininum 50 A, koja ide kroz kabl debeo kao prst, direktno spojen na anlaser. Jasno je da kompjuter "ne pušta tu struju".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove04.03.2008. u 13:20 - pre 195 meseci
Da li je to kafanska diskusija o znanju i poznavanju kola i eventualni eksperimenti sa istima, ili je jos uvek 50€, jeziva suma za imaoca "novijih" kola, sa kompjuterom....

Poz.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove04.03.2008. u 14:02 - pre 195 meseci
Mozda momku duze stoji auto pa nije potrebno kupovati nov accu.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove04.03.2008. u 21:01 - pre 195 meseci
Hvala momci na odgovorima, znam ja koliko mi je komsija strucan, ali sam hteo da cujem i od vas, cisto za svaki slucaj...

@vladd
Nisam bas razumeo pitanje...
Fokus je davao struju a Stojadina smo palili.
Stojadin je poslednji put vozen u junu.
Posle doticne akcije smo konacno utvrdili da je izgleda crkao anlaser i da ja accu ok.
Nije to bilo stekanje, nego malo sire ispitivanje da li vredi uopste zapocinjati ulaganje u taj auto...

A i Fokusu je crkao akumulator zimus, 50 evra je bilo zaista mnogo pa smo uzeli nek Bosh za 11000 dinara, jbg...


Pozdrav


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.172.*



+5251 Profil

icon Re: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove05.03.2008. u 10:58 - pre 195 meseci
Pitam pred akljucavanje. Da li se nadmudrujemo sa majstorima koji cesto lupetaju, ili ne zelimo da menjam stare obicaje na novim kolima. Ili da krenemo u pitanja..da li seckate luk na plazma televizoru...

Za 30-ak godina vozackog staza, mozda dvadesetak puta sam koristio tehniku sa kablovima. Uglavnom izbegavam, znajuci koliko losih stvari je u igri. Sami lose krimpovani kablovi, lose kleme, accu sa moguce krivim celijama..redak je samo prosto prazan accu, a dobar.

Racunaru i senzorima, u principu, ne smeta prikljucenje drugog izvora. Mogu da mu smetaju neke prelazne pojave, varnicenja, ali i to je za diskusiju kako.
Ne verujem ni da ke puno zdravo igrati se sa klemama, ili peckati napajanje kablom, "za probu", racunaru treba neko vreme za boot. Ne bi trebalo da smeta, ali, softver je to, moze da se zaglavi..i ispise neke brljive podatke.
Naravno, nije nepopravljivo i nije katastrofalno.

Ako cemo da dokazujemo gluposti "majstora", to ipak nije nivo, nema konstruktivnosti..

POz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Auto sa kompjuterom" i paljenje na kablove

[ Pregleda: 8421 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.