Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frekventni regulator - samogradnja

[es] :: Elektronika :: Frekventni regulator - samogradnja

[ Pregleda: 6236 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Robinzon Kruso

Član broj: 41475
Poruke: 191
*.omik.org.



Profil

icon Frekventni regulator - samogradnja10.03.2008. u 16:07 - pre 195 meseci
Dragi profesionalci i amateri a i ljubitelji....

Da li je neko radio na samogradnji frekventnog regulatora npr. za motore koji se koriste u maloj industriji recimo masine za toalet papir, za salvete itd... znaci za motore reda 1 do 2 kW itd....

Trazio sam malo na netu i citao o invertorima, direknim regulatorima sa diodama i onim upravljackim sa tiristorima i fetovima....

Imate li neki savet za poceta,..? Znam na trzistu se mogu naci i skuplji i jeftiniji... ali znas ono sladje je kad to sam napravis... pa makar i da je kopija.... Nadam se da se neko vec bavio ovom problematikom u praksi....

Hvala unapred....







 
Odgovor na temu

ljutiamater

Član broj: 119986
Poruke: 27
212.200.98.*



Profil

icon Re: Frekventni regulator - samogradnja21.03.2008. u 20:14 - pre 195 meseci
2005 godine je na medjunarodnom takmicenju ekipa sa ETF-a iz Beograda osvojila prvo mesto. Pogadjas, takmicenje je bilo u pravljenju low cost frekvetnog regulatora za motor od 500w. Neko vrme smo drugar i ja zeleli da napravimo ponovo, ali kako vreme odmice sve smo dalji od toga. Elem, navodno sva dokumentacija moze da se nadje na zvanicnom sajtu www.ddc.etf.bg.ac.yu (izvini sto ti sada ne mogu napisati koji tacno radovi, ali ako se ne snadjes...) u vidu doktorskig i magistarskih radova. Medjutim, ja nisam uspeo da nadjem dva rada - jedan je nebitan posto se odnosi na upravljanje putem sms poruka, a drugi je o softveru koriscenom u samo resenju. I tu sam stao...
Inace ako malo izguglujes videces da je to takmicenje odrzavano iranije ali nisam uspreo da nadjem nista toliko detaljno objasnjeno (a stvarno sam se trudio), kao sto je gore pomenuto, a ono, ponovo, nije kompletno

Takodje nesto je pisano i na http://www.elitesecurity.org/t55409-0#357208
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Frekventni regulator - samogradnja

[ Pregleda: 6236 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.