Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitetan papir za stampanje

[es] :: Ostali hardver :: Kvalitetan papir za stampanje

[ Pregleda: 7166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deeps
Bg

Član broj: 90319
Poruke: 22
212.69.5.*



Profil

icon Kvalitetan papir za stampanje12.03.2008. u 20:12 - pre 196 meseci
Od kada koristim stampac kupovao sam mnogo puta papir za laserske stampace. U pocetku nisam obracao paznju na kvalitet, ali sam primetio da u nekim kopirnicam imaju papir boljeg kvaliteta. Kada kazem boljeg kvaliteta mislim na sledece:
- papir iako iste gramature (80gr) deluje deblje i cvrsce (teze se savija)
- papir je gladji i sjajniji
- papir je stvarno bel (nije sivkast, žućkast i sl)

Ovo mi je postalo vazno kada sam poceo da stampam veci broj strana pa potom da ih koricim. Papiri se ne savijaju i ne ostecuju na krajevima.

Interesuje me koja je po vasem mišljenji najbolja marka papira, za laserski stampac, uzimajući u obzir gore pomenute karakteristike.

Nedavno sam i sam kupio papir koji je bio savrsen. Nisam mogao verovati da je 80g (delovao je deblje), ali tako je pisalo na pakovanju. Papir je bio gladak, sjajan, belji od prethodnih koje sam koristio i sl. Kupio bih ga opet ali ne mogu da se setim imena proizvodjca, znam samo da je pakovanje bilo zeleno-teget boje. Imao je standardnu cenu kao i ostali, oko 230 din.
Moze li neko da mi kaze ime proizvođača ovog papira ili da preporuči neki kvalitetniji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Kvalitetan papir za stampanje12.03.2008. u 20:31 - pre 196 meseci
I meni ide na zivce sto bukvalno ni jednom do sada nisam kupio 2x isti papir, svaki put imaju neke druge.
Ne bi bilo lose da neko kaze ime nekog kvalitetnog papira, koji je krut i gladak (kako je opisano u prethodnom postu)

btw; znam da za ink jet treba malo hrapaviji, ali ja bih ipak gladak papir.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deeps
Bg

Član broj: 90319
Poruke: 22
212.69.5.*



Profil

icon Re: Kvalitetan papir za stampanje13.03.2008. u 17:18 - pre 196 meseci
Evo setih se, tj. nadjoh na internetu marku papira za koji sam rekao da je najbolji za svakodnevnu upotrebu.
Rec je o "Double A Premium".

Papir ima sve karakteristike kvaliteta koje sam pomenuo u prethodnom postu + standardnu cenu < 250din.

A evo i adrese: http://www.doublea.com.au
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kvalitetan papir za stampanje

[ Pregleda: 7166 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.