Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vredi koristiti co.cc domen....

[es] :: Hosting :: Domeni :: Da li vredi koristiti co.cc domen....

[ Pregleda: 3450 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Da li vredi koristiti co.cc domen....15.03.2008. u 22:22 - pre 196 meseci
Postovani forumasi, postavio bi adssence na jedan sajt koji ima co.cc domen koji je free http://www.co.cc video sam da ga koriste i hosting provajderi e sad koliko je stvarno taj domen priznat i da li ga i kako indeksira google i koji je on uopste level....Da li ga vredi koristiti za malo ozbiljnije stvari?
 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
77.46.181.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....15.03.2008. u 23:18 - pre 196 meseci
Citat:
dados.p:Da li ga vredi koristiti za malo ozbiljnije stvari?

Ako je domen ".com" koji je nešto oko 530din/god preskup za ozbiljne stvari, onda stvarno pitanje o free domenima nema smisao
Gde su tu još mobi,info,org..koji su još jeftiniji..

 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....15.03.2008. u 23:42 - pre 196 meseci
Citat:
LoLive: Ako je domen ".com" koji je nešto oko 530din/god preskup za ozbiljne stvari, onda stvarno pitanje o free domenima nema smisao
Gde su tu još mobi,info,org..koji su još jeftiniji..


Dragi LoLive to nije odgovor koji sam trazi, znam ja dobro koliko kosta koji domen i sam sam ih prodavao...
Sve to stoji samo ja opet nisam dobio odgovor na moje pitanje, nije com domen skup ali ako bi uzeo 50 domena koji su free i da budu co.cc i da valjaju necemu bilo bi dobro, za com domen bi mi trebalo oko 30000 dinara sto je vec malo vise nego jeftino bar meni.


[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 16.03.2008. u 08:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BLUE I
Sakupljac ljudskuh gluposti

Član broj: 156620
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.srbijahost.co.cc


Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....16.03.2008. u 03:57 - pre 196 meseci
Citat:
dados.p: Postovani forumasi, postavio bi adssence na jedan sajt koji ima co.cc domen koji je free http://www.co.cc video sam da ga koriste i hosting provajderi e sad koliko je stvarno taj domen priznat i da li ga i kako indeksira google i koji je on uopste level....Da li ga vredi koristiti za malo ozbiljnije stvari?

Cao dados.p ,
...kada kazes hosting provajderi, nadam se da ne mislis na mene. Iskreno na .co.cc imam tri acount-a, a na svakom po tri domen-a(koliko je moguce po nalogu).
co-.cc nije los ako ti treba privatnost. Kao osoba koja se bavi i hostingom "for the profit", pa i registracijom internacionalnih domena, mogu priznati da mi od ukupno devet cetiri ne rade. Kod njih je neka frka oko NS1 i NS2 podesavanja.
Zalosno ali istinito.
Jedina prednost mu je sto je bespatan, ali ako pomenemo da vreme za registraciju nekada traje od dva dana, do i po dva meseca... nije bas rentabilno uvek. Inace domene registrujes jednom, a traju dok ih ne ponistis.
Sto se tice google-a, svoje domene na .co.cc ne mozes naci, na njemu uopste dvoj domen nije prepoznat, jer su nekako potpuno zasticeni od pretrazivaca i whois-a.
Znaci, nije bas uvek dobar, osim ako ti treba privatnost.
Jedino bih ga kao registrant preporucio za to.
Iskreno moji nalozi jesu na njemu, ali samo jer kada sam osnivao firmu nisam imao cak ni toliko para da platim neki .net ili .com domen. Sada ga jos uvek imam, ali jedino zbog starih klijenata. inace bih se odavno, bar zbog google-a prebacio na neki placeni .net domen ili sl.
sto i planiram, ali mi je sajt u pripremi.
Za licnu upotrebu, svakome bih preporucio .co.cc ,ali za bilo koju profitabilnu ne. Verujte mi, jer saradjujem sa Kinezima, tj. glavnim osnivacima domena.
Sreca je kada imas mrvicu hleba i prijatelja sa kojim da je podelis.
Neces biti siromasniji ni za mrvicu, ali ce on biti bogatiji
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....16.03.2008. u 10:04 - pre 196 meseci
Ja sam se registrovao na co.cc ali nigde prilikom registracije nisam nasao
da upisem potencijalni naziv domena...

e sada ostavio sam mail ali mi ni na mail sto je u obicajno nista nije
stiglo, kada sam probao da se loguem javlja mi gresku...

Gde gresim...
zzviktor
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....16.03.2008. u 13:17 - pre 196 meseci
Hvala BLUE I na prvom odgovoru, ako ga google ne indeksira onda nema vajde od njega, hvala to mi je trebalo da znam.... Posto racun da bi trebalo sajt da ima oko 1000 poseta dnevno samo preko google-a ali to sa njimnema sanse da postignem, stavicu domene trenutno da budu poddomeni mog glavnog domena, jeste da nemaju veze jedni sa drugim sto se tice tematike ali sta da se radi...

Citat:
zzviktor: Ja sam se registrovao na co.cc ali nigde prilikom registracije nisam nasao
da upisem potencijalni naziv domena...

e sada ostavio sam mail ali mi ni na mail sto je u obicajno nista nije
stiglo, kada sam probao da se loguem javlja mi gresku...

Gde gresim...


Kada se registrujes idi na http://www.co.cc/ i izaberi domen automatski ce ti izbaciti da ga registrujes ako je slobodan....

[Ovu poruku je menjao dados.p dana 16.03.2008. u 14:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BLUE I
Sakupljac ljudskuh gluposti

Član broj: 156620
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.srbijahost.co.cc


Profil

icon Re: Da li vredi koristiti co.cc domen....16.03.2008. u 13:26 - pre 196 meseci
Onda si pogresno upisao mail.
Kada ga registrujes, rok ti je tri dana da ga postavis na host i da podesia NS ili url forwarding.

[Ovu poruku je menjao BLUE I dana 16.03.2008. u 14:53 GMT+1]
Sreca je kada imas mrvicu hleba i prijatelja sa kojim da je podelis.
Neces biti siromasniji ni za mrvicu, ali ce on biti bogatiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Da li vredi koristiti co.cc domen....

[ Pregleda: 3450 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.