Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za poznavaoce Šengen procedure

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14556 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure07.05.2008. u 02:39 - pre 193 meseci
@žutokljunac : Pa eto desava se, predizborni marketing: http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=40544

Besplatne vize za 17 zemalja EU

Zasto samo za 17?! Sto bi ja placao vizu za Finsku a za Svedsku i Norvesku ne?! Luxemburg free, Belgija i Holandija se placa... cccc al' tolko smo uspeli da ucarimo ovaj put, pricaju do kraja godine potpuno ukidanje... ajd da vidimo po sto prvi jubilarni put i to cudo :)

 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure07.05.2008. u 22:49 - pre 193 meseci
Citat:
Mobtel: Kako stoji stvar sa grckom i bugarskom..imam madjarski sengen....
Da li mogu na letovanje u grcku i tursku?


Za one kojima nije bilo jasno...
Posto imam madjarski sengen moje pitanje je bilo da li saistim mogu ici u bugarsku na putu do turske i /ili grcku?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure07.05.2008. u 23:15 - pre 193 meseci
U Grcku mozes, ali za Bugarsku mislim da ne mozes jer Bugari jos nisu implementirali Schengenski sporazum.... naravno osnovno pravilo jeste da imas pecat da si prvo usao u zemlju koja ti je dala vizu, znaci u Madjarsku... mada je onda diskutabilno kada se budes vracao za dole, Bugarska, Makedonija pa Grcka... da im ne bude sumnjivo da zloupotrebljavas Schengen :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure08.05.2008. u 07:41 - pre 193 meseci
Citat:
Mister Big Time: mada je onda diskutabilno kada se budes vracao za dole, Bugarska, Makedonija pa Grcka...

Nije receno da li je viza za jedan ili vise ulazaka. Ako je za jedan ulazak, onda navedeno ne moze da se radi. U principu ne vidim sta je problem ako neko hoce da ide u Grcku, pa odatle avionom za Madjarsku? Mozda mu tasta zivi u Subotici, pa hoce da ide drugim putem kako ne bi morao da svrati
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
77.46.157.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure08.05.2008. u 09:03 - pre 193 meseci
Vise ulazaka naravno
mada mislim da to sa tastom ne pali jer se doro slazemo,tast je vec druga prica
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure08.05.2008. u 09:30 - pre 193 meseci
Citat:
Mobtel: Za one kojima nije bilo jasno...
Posto imam madjarski sengen moje pitanje je bilo da li saistim mogu ici u bugarsku na putu do turske i /ili grcku?


Naravno da mozes da ides u Grcku gde mozes da ostanes koliko ti vazi madjarski shengen.
Za Bugarsku i druge zemlje koje nisu u sistemu imas samo pravo tranzita do 5 dana.

Citat:
Mister Big Time: U Grcku mozes, ali za Bugarsku mislim da ne mozes jer Bugari jos nisu implementirali Schengenski sporazum.... naravno osnovno pravilo jeste da imas pecat da si prvo usao u zemlju koja ti je dala vizu, znaci u Madjarsku... mada je onda diskutabilno kada se budes vracao za dole, Bugarska, Makedonija pa Grcka... da im ne bude sumnjivo da zloupotrebljavas Schengen :)


Nema sta da zloupotrebljava Shengen, lepo na vizi pise - vazi za Shengen zemlje, a koji ce pecat da ima to uopste nije vazno.
Ko ide kopnom za Austriju preko Madjarske od nove godine, ne moze nikako da ima austrijski pecat, samo madjarski, isto tako ko ide dalje od Austrije, tako da prica da mora da ima pecat zemlje koja je izdala vizu nema veze sa vezom.
 
Odgovor na temu

PoisonTree
Katarina
Belgrade

Član broj: 124354
Poruke: 7
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure08.05.2008. u 09:53 - pre 193 meseci
Smeshno je to sto ja kao stalno zaposlena, u stranoj firmi, sa hiljadu razloga da se posle puta vratim u Srbiju, sa nekoliko sengen viza u pasosu NEMAM prava na besplatnu vizu i pojednostavljenu proceduru, za razliku od studenta koji ce MOZDA jednom godisnje otici negde u EU ( od kojih para? )

Mozda gresim, ali ja ne videh da mene kache neke povlastice za brze dobijanje shengena. I dalje ce biti isto, zakazivanje, 2 prepodneva izgubljena i 35eurica.

"Sve je to marketing sve je to reklama"
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure08.05.2008. u 13:14 - pre 193 meseci
Da postavim i ja jedno pitanje.. krajem avgusta treba da idem u belgiju na neki turnir.. e sad pitanje je koliko ranije ja mogu da apliciram za dobijanje vise jer bice sredina leta, odmori pa ne bih da cekam poslednji trenutak.. znaci da li mogu da apliciram sad krajem maja ili pocetkom juna?
Posto turnir traje par dana a momci koji su bili prosle godine su dobili vize na 15-20 dana plan je da u povratku malo zujimo po evropi (idemo kolima).. pretpostavljam da je ok da se u zvakoj zemlji izbleji po nekoliko dana? Negde sam video da je 5 dana za tranzit maksimum sta je meni i vise nego dovoljno, samo zelim da proverim.. Pozz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure09.05.2008. u 12:38 - pre 193 meseci
Mozes da predas kad god hoces.
Tranzit od 5 dana je za zemlje koje nisu u Shengenu.

@PoisonTree
Ne znam koje si vize do sada vadio, al ako nisi vadio austrijsku e onda ne znas sta su muke.
 
Odgovor na temu

mile944

Član broj: 260743
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure27.05.2010. u 08:09 - pre 168 meseci
moze li mi neko objasniti kakav status imaju oni koji putuju sa hrvatskim pasosem?
Meni su Slovenci prije 2 dana naplatili kaznu u iznosu od 400 eura,objasnjavjuci mi da sam u toku 6 mjeseci imao 2 ulaza u zemlje evropske unije.I da nemam pravo naredna 3 mjeseca da predjem granicu.
Dali sam je bio neke lude srece pa su se istresli na mene ili je to stvarno tako.Ovo mi se prvi put desilo.
Malo mi je sad frka posto za par dana trebam za Njemacku pa ne znam dali da se usudim.POZZ!!!!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure27.05.2010. u 09:00 - pre 168 meseci
Stavljanje Srbije na belu šengensku listu

Šta ovo konkretno znači? Pa, skidanjem naše zemlje sa crne liste tj. stavljanje na belu šengensku listu našim državljanjima više neće biti neophodne vize za turstički boravak, dakle viza „C“ tipa. I to je to! Ništa drugo se ne menja. Za duži boravak i život u inostranstvu i dalje će nam trebati „D“ vize i boravišne dozvole. Ne menja se ni definicija turističkog boravka. Ona i dalje ostaje – boravak do 3 meseca svakih pola godine, u svrhe koje ne podrazumevaju emigriranje. Dakle, sa ovom vizom ne može da se radi niti može da se boravi duže od 90 dana u toku 180 dana. Znači možete tamo da putujete, na primer, svake nedelje i ostajete po nekoliko dana ali nikako više od 90 dana za pola godine tj. 180 dana.

U EU mozes da ostanes maksimalno 90 dana, a posle toga moras u svojoj zemlji da provedes pola godine pre nego sto smes da ides u EU opet.

Mozes procitati vise ovde http://blog.udarnik.net/2009/1...-sengen-da-emigriram/#more-484

Pravila bi trebalo da su potpuno ista i za one koji poseduju hrvatski pasos.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure27.05.2010. u 09:04 - pre 168 meseci
Dakle iako imas hrvatski pasos za tebe takodje vazi pravilo maksimalnog dozvoljenog turistickog boravka 90 dana u roku od 6 meseca - znaci nemas pravo na legalan rad u EU.
Za prelazak iz Slovenije u Hrvatsku trebao si koristiti hrvatsku licnu kartu i onda bi najverovatnije ostao sa 400e vise u dzepu. Sto se tice puta u Nemacku za par dana probaj avionom mada najverovatnije ako si u sistemu onda cekaj da prodje 3 meseca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje za poznavaoce Šengen procedure

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14556 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.