Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???

[es] :: Ostali hardver :: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
89.216.122.*



Profil

icon Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???27.03.2008. u 15:49 - pre 195 meseci
Pozdrav svima. Imam HP 3650 i on svaki put pre stampe, nekad ako stampa vise strana, npr. na svakih 15tak strana i obavezno na kraju stampe prolazi kroz kratko ciscenje ketridza. Otvarao sam nekoliko puta stampac da bih ocistio delove koji vuku papir i sl. i primetio sam da na sundjerima koji skupljaju mastilo koje se trosi prilikom ciscenja ima bas dosta natalozenog mastila, tj. dobar deo mastila se baca. Interesuje me da li nekako moze ovo da se promeni, tj. da li mogu nekako da flesh-ujem stampac ili slicno? Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

anon139614

Član broj: 139614
Poruke: 283
*.114.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???29.03.2008. u 13:48 - pre 195 meseci
Pa sad jesi ti primetio da bash nestaje mastila u ketridzima ili mislis da je tako. Ti sundjeri su kod vecine takvih stampaca zaprljani,
bar koje sam ja video, ali mozda imas neku opciju da smanjis broj ciscenja ali ne da i iskljucis, jer mu je to standardna procedura da svaki put kad se uljuci odveze ketrizdje tamo i da ih ocisti mada on ne sme tu da trosi mastilo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???29.03.2008. u 18:50 - pre 195 meseci
Ti sunđeri i služe da skupljaju višak mastila pa nije čudno da se vremenom nakupi. Ne valja ako se to napuni za par dana.
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
89.216.122.*



Profil

icon Re: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???30.03.2008. u 15:46 - pre 195 meseci
Kada sam trazim ciscenje ketridza lepo pise da se trosi list papira i malo mastila, a i svako ko je probao da prevuce papir preko dna ketridza video je da deo mastila ostaje na ketridzu i da novo odma dolazi na njegovo mesto, to isto radi i stampac samo ne papirom. A inace zasto bi stampac cistio ketridze pre i posle stampe? Zasto ne samo pre? Ti sundjeri sluze da skupljaju visak mastila koje se tu skuplja upravo zbog ciscenja! Ne nakupi se tu mnogo za jedan dan, ali npr. ako ja stampam 20 puta po jednu stranu on ce imati 40 ciscenja, a ako odjednom stavim da stampa 20 listova imace 3 ciscenja, razlika se vidi!
 
Odgovor na temu

anon139614

Član broj: 139614
Poruke: 283
*.119.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???30.03.2008. u 22:01 - pre 195 meseci
Onda verovatno nesto u podesavanjima treba da promenis ako on svaki put radi clean, mada on posle odredjenog vremena stampe mora da
"odveze" ketridze do sundjera da se malo obrisu. Ali kompletno ciscenje ne sme da radi.
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
89.216.122.*



Profil

icon Re: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???30.03.2008. u 23:58 - pre 195 meseci
Ne radi on kompletno ciscenje, nego ono kao pre svake stampe, ali ako mu dam da stampa 20 strana odjednom on ce posle 10 da uradi jedno ciscenje, jedno pre i jedno posle (kazem otprilike posle 10), a ako mu 20 puta stavim da odstampa jedan list on ce ciscenje obaviti svaki put pre i posle stampe, a to je 40 puta, znaci na istoj kolicini odstampanih stranica on je potrosio 13 puta vise mastila!!! Ima samo ova opcija: Dry Time: Provides extra drying time for slow-drying printouts. The printer will hold onto the printout until the dry time has elapsed. I tu sam stavio na maximalno, ali nigde nema neke opcije koliko cesto da cisti ketridze...

Inace pod ciscenjem podrazumevam to brisanje, a ako mislim na nesto drugo onda to naznacim drugacije jer sam tako poceo od pocetka da pisem pa da ne bude zabune na sta mislim...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ciscenje ketridza pre i posle stampe trosi mnogo mastila???

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.