Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde naci softver GPS Connector

[es] :: GPS :: Gde naci softver GPS Connector

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shale.skay
Mladen Antonic
Belgrade

Član broj: 18497
Poruke: 103
*.adsl.verat.net.

ICQ: 276866055


Profil

icon Gde naci softver GPS Connector29.03.2008. u 00:13 - pre 194 meseci
Pre dva meseca sam na poklon dobio PDA Trimble JUNO ST sa integrisanim GPS risiverom. Zelim da ga spojim sa Laptopom i NMEA saljem preko bluetooth-a na laptop.
Da bih ovo uradio potreban je softver pod imenom "GPS Connector", koji ce prespojiti interni COM 7 port na kojem se nalazi GPS risiver ovog PDA na port bluetooth-a odnosno virtualne serijske konekcije ostvarene bluetooth-om.
Na propratnim diskovima podrske nema ovog programa, niti ga ima na www.trimble.com/support.shtml.
Svaka pomoc je dragocena.


 
Odgovor na temu

felice
mali sale
SLO

Član broj: 50684
Poruke: 154
213.253.80.*



Profil

icon Re: Gde naci softver GPS Connector29.03.2008. u 18:39 - pre 194 meseci
Zdravo!
Ako sam dobro shvatio ti praktično trebaš program uz pomoć kojeg ćeš napravit virtualni comport da bi ga mogo uskladit sa prenosnikom. Probaj sa gpsgate programom koji ima više funkcija. Uz njegovu pomoć rade garmin kartografija na negarmin uređajima a može i emulirat nmea protokol. U postavki mu daj neki comport(npr com2) i emuliraš na virtualni comport bilo koji(comport koji tebi treba) i mu daš da ti emulira nmea protokol. Samo na tako spareno ćeš se moć povezat. Na proizvođačevoj strani možeš legalno dobit 14dnevno varijantu pa ako ti bude to odgovaralo ili ga kupi ičli8 mi piši na privat poruku. Ako još šta bude trebalo javi.
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Gde naci softver GPS Connector

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.