Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QuickReport stampanje na POS printerima

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: QuickReport stampanje na POS printerima

[ Pregleda: 3247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
77.238.204.*



+2 Profil

icon QuickReport stampanje na POS printerima06.04.2008. u 21:33 - pre 194 meseci
Pozdrav !!!
Delphi 7
koristim QuickReport za dizajnu izvjestaja !!

Pitanje ?

Kako da prilagodim dimenziju formata ,da mi svaki POS printer prepozna dimenzije odnos format - velicinu papira.

Ja sam iz programa naveo da mi ucitava dimenzije margina u QuickReporu,ali na zalost ne ide ,razbacuje redove i sl.

Podesio sam i dimenzije u dizajnu programa npr. 80 mm ili 76 mm i opet nece da regularno da printa na pos


Hvala na ponudjenim odgovorima !!
 
Odgovor na temu

juha5803

Član broj: 74797
Poruke: 88
*.teol.net.



Profil

icon Re: QuickReport stampanje na POS printerima12.04.2008. u 06:34 - pre 194 meseci
Problem je što su POS printeri relativno "glupe" sprave. Kod matričnih (većina ih koristi) je problem brzina i onda je jedino racionalno koristiti interne fontove (štampanje u nekom drugom fontu, usporava ionako spor printer). Tako da bilo kakvo formatiranje otpada jer oni koriste rolnu i nemogu znati koliko će biti dugačak račun. Prema tome ako ikako možeš skrati sebi muke, izbjegni QReport ili bilo koji drugi report generator i štampaj direktno na port.
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
*.sa.hs-hkb.ba.



+2 Profil

icon Re: QuickReport stampanje na POS printerima12.04.2008. u 21:55 - pre 194 meseci
Hvala na savjetu, nesto moram uciniti, na jednom radi a na drugom lose itd..

vjerovatno nebi bilo lose kada bi sadržaj komplet iz QReporta prebacio na neku od ListBox kontrolu ili pak na neku drugu
koja moze da radi sa stringovima i sa numerickim vrijednostima.....

opet pitanje , da li ima neka slicna komponenta a da je dobra za ovu vrstu operacija

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: QuickReport stampanje na POS printerima

[ Pregleda: 3247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.