Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44456 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.eunet.yu.



+171 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 21:27 - pre 195 meseci
E vidis ti mozes da se vadis na ovu temu ali politicari ne mogu. Ako neko od politicara krene sada da se vadi da je ovo jedina preostala ponuda i da se vodi tvojom 'logikom' onda ce trebati debelo da objasni kako je to sada najbolja ponuda, kada je pre toga bila bolja, jer za njih je ova tema davno pocela. Znaci na sto ce ici sve varijante i A i B i C. Tako da tvoja 'logika' moze da prodje samo u offset-ovanom svetu od realnost, ali ono sto me plasi je sto Srbija jesta na takvom nekakvom mestu, tj. ljudi.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 21:48 - pre 195 meseci
Ajmo malo matematike:
A-Tec je vec uplatio 150, spreman je da odmah uplati jos 230 (ukupno 380 kesa) ostatak daje bankarske garancije u iznosu od 60, 10 je vec uplatio kao garanciju i nudi da uplati jos 5 kao dodatnu garanciju da ce izvrsiti uplatu ovih 60.
Drugoplasirani nudi manje nego sto je A-Tec ponudio da odmah uplati??? Ajde logicari objasnite ovu situaciju.
Da ne pominjemo opet stodrugoplasirani trazi znacajne "olaksice", sto znaci jos slabiju ponudu od aktuelne.

Ako A-Tec ne ispuni tu dodatnu garanciju od 60 miliona, nama ostaje dodatnih 5 miliona plus prvobitnih 10 na ime garancije. Nije losa zarada za 15-ak dana?
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
79.101.175.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(13.04.2008. u 23:52 - pre 195 meseci
Mislim da problemu pristupate sa pogrešne strane, jer problem uopšte nije ekonomske nego političke prirode. Po sredi je prosto srpsko predizborno nad*ebawe, odnosno jedni drugima izbijaju adute, ne pitajući za cenu. Računica je vrlo jednostavna, svodi se na lopovski kodeks podele plena: ako pobede prvi, zašto bi prodavali sada zajedno sa drugima koji će biti poraženi. Pošto su to ionako sumnjivi poslovi, ukoliko prvi izgube, onda će se to koristiti protiv drugih kao argument. Sve ili ništa je po sredi. Samo me ne pitajte koji su koji!

@ Mrle

Danas je kapitalna investicija, 50 km džade koju zovu autoput, zamisli npr. šta je bilo nasipanje Novog Beograda, kolika je to investicija bila, od kakvog značaja i u koje vreme.
Pa po Titinim "travnjacima" na NBGDu, lopuže danas zidaju hotele, zgrade, naselja, gigamega ultra trgovine.
To mu dođe, na mikro nivou, kao da odeš u banku, tražiš investicioni kredit, jer treba da zidaš kućicu za kuče u dvorištu. :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 00:31 - pre 195 meseci
Ti nisi dolio ulje na vatru, nego si u sred vatre dokotrljao bure sa barutom

Ja mislim da je Ivan do sada napisao bar magistarski, na temu kako senzacionalizam u sred izborne kampanje moze da zaprzi ljude, i to natprosecne..ne "onih" 65%..

Poz
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:11 - pre 195 meseci
Citat:
drbogi: ........

@ Mrle

Danas je kapitalna investicija, 50 km džade koju zovu autoput, zamisli npr. šta je bilo nasipanje Novog Beograda, kolika je to investicija bila, od kakvog značaja i u koje vreme.
.........


ja sam, ovde na forumu, pit'o par puta odakle, posle titinih 35-40 godina vladanja, ostadose svi ovi autoputevi, fabrike, bolnice, naselja, aerodromi ........... i kako tito od jedne srednje jadne poljoprivredne zemlje i fasisticke diktature - jednom recju supk* evrope, ono na sta se ona otprilike opet sada vratila - pa jos onoliko osakacene u WWII, napravi za 35 godina jednu uglednu i postovanu velesilu na mnogim poljima, koja je sama eksploatisala svoje resurse, koja je izvozila milijarde itd. itd.............

i onda meni ovde kazu - to nije nista valjalo, nije bilo zasnovano na principima trzisne ekonomije.
dobro 'ajde.

a u cemu je onda problem sada, evo vec 20 godina?

zar niko ne vidi da se ovde citava ekonomija zasniva na pljackanju i rasprodaji onoga sto su milioni ljudi stvarali tada?

zaista mi nije namera da ikoga vredjam, ali meni po malo dodje smesno kada citam na 10 strana o tenderima, ekoloskim zastitama, boljim ponudama, ko ce da pobedi na izborima itd.

sve sto se rasprodaje bice prodato onome od koga se obezbedi najbolji licni i partijski interes - koferce - a opsti interes, ekologija i slicna sr*nja su oni baloncici od sapunice.

pa jel' vidite npr. koliki novci se trose na predizborne kampanje, sada u trzisnoj ekonomiji?
jel' to zbog toga da bi se posle izbora radilo na opstem dobru ili da bi se ti novci posle naplatili, naravno sa debelom kamatom?

Citat:


C.J. - Moj sukob s prosloscu:

Bratstvo u krvi


Ne znam zasto sam pristao da razgovaram sa covekom koji zbog svega sto je ovoj
zemlji uradio ne zasluzuje da mu pomenam cak I ime.To vise nije ni vazno.Svaki je
razlog izbledeo pred onim sto mi je taj grubi starac saopstio hrapavim iskrenim
glasom u kabinetu potpredsednika vlade koji sam napustao.
“Prestani da kontriras.Zar ne vidis da je pukao led ispod tebe.Imas divnu zenu,
dobices dete.Trazi svoj zivot na toj strani.Na ovoj si zauvek izgubio.Puno ste
pogresili.Onda kad niste imali pravo na to.Srbija vekovima nije nikome pruzila
sansu kao vama.Prilika se nece ponoviti.U vasim zivotima je bio zapisan samo
jedan 5.oktobar.Propustili ste da pobedite zato sto niste hteli da okrvavite ruke.
Zato je Zoran gubitnik.I ti sa njim.Da ste ubili 50,100,500 ili 5000 ljudi I naterali
Kostunicu da ubija sa vama danas ti ne bi bio na kolenima a on u zemlji.To
bratstvo u krvi bilo je jedini cuvar vasih zivota jer su veze zlocina neraskidive.
Koalicije se prave I napustaju.Osim onih koje pocivaju na smrti.Te su vecite.12.
mart je vecit.Skloni se.”

To za mene nije istina iako je bio iskren.Istina bi postala da sam poslusao.


 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-222-232.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:16 - pre 195 meseci
"lep" odgovor mrle ;)

inace cedomira si citirao?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:20 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat: "lep" odgovor mrle ;)

inace cedomira si citirao?


da, a grubi starac je dobrica cosic.



edit:

jezivo, a?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-222-232.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:22 - pre 195 meseci
cosic?u bogte,kako se taj okrece kako prdne vetar,zar nije on bio medju glavnima za vreme slobodana milosevica,da 'prostite na izrazu ?

edit:da,skroz ili jos bolje receno,ljigavo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7174 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:27 - pre 195 meseci
Citat:
vladd
Ja mislim da je Ivan do sada napisao bar magistarski, na temu kako senzacionalizam u sred izborne kampanje moze da zaprzi ljude, i to natprosecne..ne "onih" 65%.


Meni je zao Vladd sto u Srbiji bitne informacije izadju na povrsinu samo pred neke izbore - ali to nije moj problem.

Na zalost, izbori dodju i prodju - ali zagadjenja i ovakve gadosti ce ostati jos dugo dugo vremena.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-222-232.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 11:29 - pre 195 meseci
ivane zaboravio si da se i putevi grade i popravljaju pred izbore ;)
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 12:20 - pre 195 meseci
Apsolutno netacno. Selja je asvaltirao puteve od kada je zauzeo busiju u ministrastvu za kapitalne zajebancije. Znate one poruke jedan glas=kilometar puta.
Otvaranje puteva od Donjeg Siljegovca do Vrazogrnca (ovo mjesto stvarno postoji) itd...
Jedino ga malo Mladjo zeznuo oko otvaranja autoputa od Horgosa do rodne grude!!!

Nego, nisam cuo zasto je to drugi ponudjac bolji? Zasto je ova vjest sto je B92 prvi preneo, senzacionalizam i sl.?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-222-232.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 13:06 - pre 195 meseci
sta je netacno?pa pred svake izbore u subotici i okolini renoviraju puteve,krpe ih [a zakrpe traju 2 meseca :-|],evo sad prave neke pizdarije po gradu,neke kruzne tokove na mestima na kojima ne bi trebalo,obrcanje love i udaranje predizobrnih poena,ccc
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 18:26 - pre 195 meseci
http://www.emportal.co.yu/vesti/srbija/47150.html
Zbog toga sto mnogi imaju probem sa kredibiliteom B92 (evo Beta i Tanjug).

Da vidimo koja li je jaca da li sljiva ili lozovaca !
Ko ce na kraju da kupi (ili ne) RTB?!
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
*.adsl-1.sezampro.yu.



+41 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(14.04.2008. u 22:41 - pre 195 meseci
Laki u toku je predizborna kampanja. Dinkić bi se sad živ pojeo da SMR dobije na tenderu pa se koliko vidim dogovorio sa Austrijancima da obori ovaj tender kako zna i ume pa da se raspiše treći. Izgleda da RTB Bor postaje značajan činilac u ovoj predizbornoj kampanji. Naravno daleko iza Kosova i Metohije i načina ulaska u EU.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 16:45 - pre 195 meseci
Citat:

B92 Biz Vesti Srbija

Bolja ponuda SMR ili treći tender
14:01 -> 13:11 | Izvor: B92, Beta
Niš -- Ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić kaže da će za Rudarsko-topioničarski basen Bor biti raspisan treći tender ukoliko ruska kompanija SMR ne popravi ponudu.

Ako Rusi ne poboljšaju ponudu ići ćemo na treći tender, kaže Dinkić

"SMR mora da zadovolji stroge ekološke kriterijume koji su bili nametnuli i Austrijancima. Ukoliko produže važnost licitacione garancije moći će da pregovaraju i poprave lošu ponudu za RTB koju su dali", rekao je Dinkić i podsetio da kompanija SMR mora da produži licitacionu garaniciju od 10 miliona dolara ako želi da pregovara o kupovini RTB Bor
Eto. Mnogo buke (i raznoraznih prozivki) ni oko čega :-)

P.S: Ako SMR popravi ponudu po navedenim kriterijumima ili ako se raspiše treći tender (znaćemo uskoro) od sve priče će ostati istinit samo deo o tendecionznom i senzacionalističkom izveštavanju b92...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 16:58 - pre 195 meseci
Pa moraju i oni da navuku veci broj poseta na sajt :))))
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 18:38 - pre 195 meseci
MyWay, pa i Dinkic pominje ekoloske standarde. Sta, kao eto slucajno ih se sjetio? Sto se nije sjetio socijalnog programa? Zato sto on nije dolazio u pitanje,
ekoloski standardi jesu!!! Kako vi mrzite B92, cudo nevidjeno. Tendeciozno izvjestavanje svaki put kada vam nesto ne odogvara. Neko mora i istinu da javi,
dosta nam je bajki "nas i Rusa 200 miliona!!!".
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 19:02 - pre 195 meseci
E vidis, ta tvoja prica o tome kako se neko kurci idejom "nas i Rusa 200 miliona" je upravo deo b92/LDP/etc. terminologije. Ako se malo prisetis, videces da je u prethodnih godinu dana kljucni termin bio "ruska gubernija", danas je popularniji "rusofil", a naravno ova tvoja + "kozaci" predstavljaju svevremene fraze. Iako je upotreba takvih fraza potpuno nebulozna, moramo razumeti da b92 jednostavno postuje politiku svojih finansijera koje smo jasno utvrdili na jednoj drugoj temi, pa zato i ne cudi sto je ponuda jednog ruskog privatnika koja uopste nije prihvacena predstavljana kao dolazak 1. ruske armije koja ima za cilj da nas podavi iperitom.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 19:21 - pre 195 meseci
Kako to predstavljena? Napisali vjest da Ruski tajkun trazi olaksice, izmedju ostalih i ekoloskih propisa. Na kraju (poslje mnoooogo sumnje u kredibilitet) se ispostavi
da su prenjeli istinitu vjest. U cemu je vas probelm?

Pitanje finansijera ili terminiologije (zna se ko je prvi predlozio/pomenuo guberniju) necu ni da otvaram jer je na tu temu nemoguce diskutovati.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(15.04.2008. u 19:32 - pre 195 meseci
Citat:
Fuzz: moramo razumeti da b92 jednostavno postuje politiku svojih finansijera koje smo jasno utvrdili na jednoj drugoj temi, pa zato i ne cudi sto je ponuda jednog ruskog privatnika koja uopste nije prihvacena predstavljana kao dolazak 1. ruske armije koja ima za cilj da nas podavi iperitom.


Greska. B92 postuje svoju uredjivacku politiku posto je u pitanju komercijalna i profitabilna kompanija. Svoje politicke veze oni sami nalaze u istomisljenicima, ne obrnuto. Isto tako su i u osnivanju potrazili fundove od organizacija koje su slicne njihovim politickim idealima. Razmisljanje kako njima neko "diktira" sta treba da izvestavaju je vrlo retrogradno i posledica decenija komunisticke propagande kod nas. Ne funkcionise to bas tako "in the free world".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija - da li je zdravlje na tendersku prodaju? :(

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44456 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.