Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zabrana za "save picture as..." ili "Print"

[es] :: Web dizajn i CSS :: zabrana za "save picture as..." ili "Print"

[ Pregleda: 11739 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 14:05 - pre 249 meseci
Postoji li mogucnost zabrana da se slika (jedini objekat koji se nalazi na datoj stranici) ne moze download-ovati, tj. desni klick-save as..., kao i da se ne moze odstampati (Print)?

Razlog tome je sto zelim da objavim fotografije rukopisa koje su pod Copyrights te su zabranjene za dalje umnozavanje ili repordukovanje.

Ako moze, koja metoda ili scripta je potrebna?

Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

_igor
BANJA LUKA

Član broj: 14140
Poruke: 106
*.dip.urc.bl.ac.yu



+1 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 14:21 - pre 249 meseci
Evo ti script da na stranici zabranis desni klik. ako ti to moze pomoci.

<script language="JavaScript">
<!--
ns4=(navigator.appName=="Netscape" && parseInt(navigator.appVersion)>3) ? true:false
function mdn(e) {
if ((ns4?e.which:event.button)!=1) {alert('Na ovoj stranici ne mozete kliknuti desnim dugmetom misa'); return false;}
return true;
}
document.onmousedown=mdn;
if (ns4) document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
</script>


_poz
potpis ?!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: zabrana za 15.10.2003. u 14:39 - pre 249 meseci
[quotens4=(navigator.appName=="Netscape" && parseInt(navigator.appVersion)>3) [/quote]

Ima li to veze samo sa Netscape ili zabranjuje uopste na svakom browseru? - ok radi u IE6.

A za stampanje? Ima li tu zabrane?

Rodd pomoz'.....

Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
213.8.177.*

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 14:47 - pre 249 meseci
Nikad ne možeš da sakriješ HTML ili slike koji su na HTTP-u.Možda možeš za MSIE...

~Say FiQ
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 14:49 - pre 249 meseci

hvala _igor, bolje i to da se ne moze desnim klickom... ali.....problem je sto se slika ucitava u temporary internet files. I sta onda?
Toga se nisam setio...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 14:51 - pre 249 meseci
CONFIQ, .... znaci nema sanse???
ili?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Rodd
Rodoljub Petrović
web developer, Extreme
Beograd

Član broj: 242
Poruke: 358
217.26.67.*

ICQ: 114756071
Sajt: www.rodpetrovic.com


Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 15:17 - pre 249 meseci
Nema sanse.

Pa zamisli, na kraju ljudi mogu i da urade Print Screen pa da ti opet ukradu slike. Tome sluzi "copyright notice" i "terms of use" na dnu stranice.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 15:28 - pre 249 meseci
Ako slike smeš da objaviš - ti ih i objaviš. Stavljaš sve napomene o Copyrajtu i to je i najbolje i najlakše što možeš da učiniš.

Postaviću jednu analogiju - neka televizija otkupi film za prikazivanje i želi da se obezbedi od dalje neželjene distribucije, šta će da čini? Prikazaće film, i to je to. Oni imaju pravo da prikažu film, to i čine, a sad ako neko snimi film i počne da ga distribuira, pitanje je ko krši Copyrajt? Šta bi sve televizija morala da učini da onemogući snimanje filma od strane bilo koga kome omogući da pogleda film? Uf, postavih puno pitanja i ne znam šta bih odgovorio dalje...
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
213.8.179.*

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 16:18 - pre 249 meseci
ili nacrtaj neki watermark :)
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.ppp132.rsd.worldonline.se



+7 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 22:14 - pre 249 meseci
Ok, ok.. Onda copyright.
Rukopisi su iz 17, 18 i 19 veka. Ja sam licno skenirao, samo mi je receno da mogu samo da ih koristim za licne stvari...
Nece valjda muzeji da me jure???
Doduse u svedskoj bi jos mogli da mi naplate (C)....
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.148.EUnet.yu

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"15.10.2003. u 23:25 - pre 249 meseci
Citat:
mogu samo da ih koristim za licne stvari...
ako ovo znači da možeš da objaviš na sajtu, onda slobodno (uz copyR)...
Ako to ne znači - zamoli, objasni da bi ti to izuzetno mnogo značilo - biće im drago da ti kažu: Ajd' :D

 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"16.10.2003. u 01:20 - pre 248 meseci
Citat:
euripyd:
Ok, ok.. Onda copyright.
Rukopisi su iz 17, 18 i 19 veka. Ja sam licno skenirao, samo mi je receno da mogu samo da ih koristim za licne stvari...

Autorska prava sigurno ne važe za rukopise iz ovog doba, ko god ti je rekao da su ona njima zaštićena je gadno odvalio.

Možda postoji nešto u vezi zaštiti antikviteta, ali to sigurno nije zakon o autorskim pravima koji je ranije bio do najviše 50 godina (nedavno je Amerika izmenila to na 70 godina, a možda smo i mi), uz mogućnost jednokratnog produženja od valjda 30 godina (ovo samo okviron, zavisi od konkretnog zakona u odgovarajućoj državi).

Autorsko pravo treba da stimuliše autora na stvaranje garantujući mu određena suverena prava ograničenog trajanja, ali beskonačno duga autorska ograničenja su kontraproduktivna za društvo u celini. Zamisli da ne smeš da prepišeš bilo šta iz Njutnovih knjiga, ili možda iz Euklidovih, Gausovih, Ajnštajnovih, Lajbnicovih, Rimanovih...

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.ppp132.rsd.worldonline.se



+7 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"16.10.2003. u 02:09 - pre 248 meseci
Stvar je u tome sto se to odnosi na muzicke rukopise. Dakle, note od Beethovena mozes da imas, niko ne polaze prava na (C) samog Beethovena. Pravo ima na notni materijal onaj ko te note stampa: znaci ta i ta izdavacka kuca. To je zaista tako na zapadu. Moze neko da dodje na koncert i da prekontrolise da li neko u orkestru ima nedozvoljeno kopirane note. To je ok, i to se desava. Ali da sviras Beethovena to te niko ne sprecava.
Drugo, zastita rukopisa je zanimljiv problem. Rec je o muzici koju svako moze da ima i da svira bez placanja poreza i sl. samo da ima validne note tj da ima original koji je publikovan ili kopiju u sopstvenoj reziji: prepisane rukom ili na komp. Mozes da sviras i napamet i onda te niko ne pita da li si to skinuo na sluh ili iz nota.
Medjutim autograf je u vlasnistvu onoga ili ovoga. To je fakat. Pa zasto je meni trebalo odobrenje da bi slikao jednu fotografiju Beethovenove pete sifonije??
Zamislite kada bi svako dosao i trazio note. Sva sreca da sam imao jaku pozadinu. I to sta je bilo: dali su mi note tako da sam ih samo gledao, nema pipanja...
Sasvim druga stvar je sa slikarskim delima. Ajde nadji onda rukopise Njutna i Ajnstajna i Lajbnica i ostale. Publikuj ih kao manuscript. To je problem..
Ajd da ne smaram...

Al bez'ze da se ne moze zastititi...
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: zabrana za "save picture as..." ili "Print"23.10.2003. u 23:41 - pre 248 meseci
mozes da sliku pretvoris recimo u flash 7 format i da onemogucis desni klik i da Ubacis u film akciju da pusta sliku samo ako si online i na tvom sajtu...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: zabrana za "save picture as..." ili "Print"

[ Pregleda: 11739 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.