Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Refx nexus, problemi oko instalacije

[es] :: Muzička produkcija :: Refx nexus, problemi oko instalacije
(Zaključana tema (lock), by acaradio)

[ Pregleda: 1844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zwonko

Član broj: 171201
Poruke: 37
91.150.117.*



+1 Profil

icon Refx nexus, problemi oko instalacije13.04.2008. u 12:12 - pre 195 meseci
Skoro sam otkrio nexus i osecam da je to ono sto trazim a to je neka profesionalnija verzija hipersonika. Dakle sve na jednom mestu, ali nisam siguran da li sam dobro uradio instalaciju. Ako neko ima strpljenja i zelju da mi pomogne bicu mu zahvalan. Evo ukratko , dosao sam do verzije koja je bila zapakovana u trideset rar fajlova obelezenih rednim brojevima i jedan rar fajl bez broja. Otvorio sam taj rar fajl i dobio sam jedan iso fajl koji sam preko nera narezao (burn image to disc). Dobio sam tri direktorijuma. Nexus content, osx setup, windows setup i nexus manual. Procitao sam negde da moram instalirati u windows setupu obe verzije setup-a 1.0.0 i 1.0.9. Instalacija prve verzije je dugo trajala, skoro dvadesetak minuta a verzija 1.0.9 je instalirana za desetak sekundi. Ono sto me buni je da u nexus content-u koji ukoliko se ne varam predstavlja bazu instrumenata nexusa stoje cetiri direktorijuma: ARP PRESETS, PRESETS, SAMPLES I TG PRESETS. Od sva cetiri najvise zauzima direktorijum SAMPLES 2,7 gb a ostali pokazuju male vrednosti od 512 bytes do 933 kb koliko ima direktorijum PRESETS. Kada u cubase-u otvorim nexus, mogu da ucitam samo instrumente sa direktorijuma PRESETS koji pokazuje fajlove: tip nuendo2 effect program file. Ostali direktorijumi pokazuju fajlove: tip nap file i nemoguce je ucitati ih. E sad nije mi jasno kako direktorijum SAMLES pokazuje 2,7 gb a nista nije moguce ucitati. Znam da postoje expansions za nexus ali nigde nisam video da ih ima pod nazivom ARP PRESETS, SAMLES I TG PRESETS pa da bi ih mogao dopuniti. Pretpostavljam da ovi navedeni direktorijumi treba da rade u ovoj startnoj verziji nexusa ali negde sam pogresio u instalaciji. Bicu zahvalan svima koji mi pomognu pa cak i sa savetom da li ovaj uredjaj vredi toliko muke oko njega jer mozda ima i bolja solucija. Desavalo mi se da mesecima radim na nabavci nekog od slicnih softvera i posle svih muka shvatim da je mnogo ispod hipersonika koji ponajvise koristim.
Pozdrav od Zvonka.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.66.*



+30 Profil

icon Re: Refx nexus, problemi oko instalacije13.04.2008. u 14:40 - pre 195 meseci
Citat:
Zwonko: dosao sam do verzije koja je bila zapakovana u trideset rar fajlova obelezenih rednim brojevima i jedan rar fajl bez broja

Znaci, dosao si do piratizovane verzije.
Procitaj PRAVILNIK

LOCK !
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: Refx nexus, problemi oko instalacije
(Zaključana tema (lock), by acaradio)

[ Pregleda: 1844 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.