Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??

[es] :: Elektronika :: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??

[ Pregleda: 6731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 10:18 - pre 194 meseci
Bilo je negde pomenuto da je za pegla transfer idealan kolazni papir za decu u bojama, sa vec nanetim lepkom kakav se nalazi na postanskim markicama (jer ne sje8ava valjke u laseru :). Problem je sto u knjizari bledo gledaju na pominjanje istog. Da li je neko naleteo na ovaj papir negde u Bg-u ??
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.teol.net.

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 11:31 - pre 194 meseci
prvo:Za TT ti je idealan PC press ili bilo kakav slican casopis sa glatkim tankim papirom, farnell katalog i sl...
Provereno...bez problema "jedna izmedju"...
drugo...
zajebi peglu, kupi plastifikator cca 25e, regulisi mu temperaturu na vise od 90C (dobro je oko 160, nije mnogo kriticno...)
trece: provuci kroz isti plocicu+papir 5-6 puta
cetvrto: ovo i peto i sesto sigurno znas...

Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 11:44 - pre 194 meseci
Plocica i nije bas tanka, moze li to kroz laminator da prodje kako treba. Imam laminator u firmi i mogao bi da probam. Drugo, ne znam kako ce ispasti na ovom koji imam, jer su mu grejaci u obliku pravougaonih ploca, a ne valjkasti. Koji laminator (plastifikator) koristis ?
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.teol.net.

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 12:27 - pre 194 meseci
Najjeftiniji plastifikator... ovaj ovde je dobijen za dz jer mu je rikno motor. Istovetan je nadjen u riknuloj mikrotalasnoj, okretao je tacnu... Valjci su na fiksnoj udaljenosti, silikonski su i mogu da prihvate pcb normalne debljine, sa sve papirom na kome je mirorovana slika pcb-a. Zuto je zaokruzen termistor (ili dioda), nisam gledao sta je, ovde je podignut da bi se podigla temperatura plastifikatora. Kao sto vidis, grejaci su dve crveno zaokruzene kapsule utisnute u aluminijumski oklop koji je blizak sa valjcima pa se oni greju samo povrsinski a i toplotu prenose na pcb.
Jedna od slika pokazuje detalj blizu motora,sa sve dva valjka koji se naziru...
Ovo je pcb koja je uradjena ofrlje, za 15 minuta, sa sve kalajisanjem i busenjem (pa dobro, bilo je par kikseva, to ne gledati). Pojave preliva, zrnatosti i slicnih boljki koje su ceste kod sitostampe, ili prasinaproblem koja je cesta kod neprikosnovenog fotpostupka, ovde su zanemarive. Sitan crni sum na velikim Cu povrsinama potice od jake refleksije/slabe rezolucije pri snimanju i na plocici ne postoji...
Prilikom stampanja dati max. zacrnjenje...
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 12:38 - pre 194 meseci
Ajde mozda i probam sa ovim koji imam, reci mi samo nakon provlacenja ide u vodu da se papir razmeksa i otpusti, ima li tu nekih posbnih detalja kad je taj pc-press papir u pitanju ?
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.teol.net.

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 12:51 - pre 194 meseci
Mlakunjava voda, drzi u njoj 2 minuta, pocnes da trljas palcem kruzno da se papir onako raskvasen pocne svrtati i spadati...nemoj da radis peel off (povlacenje za jedan kraj papira). Slobodno trljaj palcem, toner ne spada tako lako...moze se jedino zagrebati noktom...pre "toniranja" dobro ocisti plocicu, kao pred oslojavanje fotolakom...
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??16.04.2008. u 16:31 - pre 194 meseci
Fala :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Papir sa post-markica lepljivim slojem za toner transfer - GDE ??

[ Pregleda: 6731 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.