Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seljakanje Wimax opreme od grada do grada

[es] :: Wireless :: WiMax :: Seljakanje Wimax opreme od grada do grada

[ Pregleda: 7647 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuraskovick

Član broj: 178892
Poruke: 2
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Seljakanje Wimax opreme od grada do grada18.04.2008. u 09:39 - pre 194 meseci
Zanima me da li je instalacija WiMax opreme preko MTEL-a (Crna Gora)
ogranicena samo na lokaciju gde je inicijalno inslalirana ili se
moze seljakati iz grada u grad. Znaci npr uz laptop ?

 
Odgovor na temu

AncientMariner
Trebinje

Član broj: 178841
Poruke: 22
*.cis.cg.ac.yu.



Profil

icon Re: Seljakanje Wimax opreme od grada do grada19.04.2008. u 19:46 - pre 194 meseci
Mislim da mtel jos uvijek ne nudi mogucnost da se kako kazes "seljaka" oprema iz grada u grad?! I kada bi bilo tako trebao bi da vodis racuna u koji grad ides jer trenutno su pokrili samo tri opstine u CG, a to su Podgorica, Niksic i Cetinje. Planira se pokrivanje i primorja, ali o tome po tome. Opremu je naravno moguce seliti iz jednog dijela grada u drugi dio, ali trebas da vodis racuna o tome jeli taj dio grad pokriven WiMAX signalom. Veoma bitna stvar je da kod bilo kakvog premestanja opreme, neophodno je to prijaviti mtel-u, kako bi mtel poslao ekipu da to obavi. Poz
 
Odgovor na temu

rasom
IT sektor

Član broj: 199307
Poruke: 2
213.133.14.*



Profil

icon Re: Seljakanje Wimax opreme od grada do grada06.06.2009. u 17:34 - pre 180 meseci
Pokriveno je i Berane (vec godinu i po), ali i jos neki gradovi. Sto se tice preseljavanja opreme, mislim da to treba da radis u dogovoru sa M:Tel-om, jer nova pristupna tacka ti nece dozvoliti pristup, odnosno nece te ,,poznavati,,. Sem toga treba znati gdje se ona nalazi (AP) da bi antenu pravilno usmjerio (mada kod WiMax-a to ne mora da bude narocito precizno, pogotovo ako si blizu AP).
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: WiMax :: Seljakanje Wimax opreme od grada do grada

[ Pregleda: 7647 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.