Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Austrijsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijsko drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43005 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Austrijsko drzavljanstvo21.04.2008. u 23:24 - pre 194 meseci
Da li je moguce da devojka dobije austrijsko drzavljanstvo posto joj je otac austrijski drzavljnin kao i cela porodica sa oceve strane, trenutno ona zivi u Srbiji a njen otac vec 40 godina u Austriji, devojka ima 22 godine, i vanbracno je dete. Pored oca ima i dva strica, dva brata i sestru koji su joj rodjeni po ocu. Kako bi mogla najlakse dobiti drzavljanstvo i da li je moguce, i ako ima neko savet sta da ucini. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo21.04.2008. u 23:47 - pre 194 meseci
Nema veze sto je vanbracno dijete moze ga dobiti ako joj je on otac.(pa cak i ako nije, recimo djete od mog rodjaka kome on nije otac,tj. iz prvog zeninog braka je dobilo takodje drzavljanstvo).

Ne znam detaljno kako ide ta procedura,ali otprilike treba dobiti prvo boravisnu vizu,doci ovdje u austriju,zivjeti i raditi i posle odredjenog perioda moze predati zahtjev za drzavljanstvo koji ide na razmatranje.

Imas sajt http://auslaender.at/ za dalje informacije i tamo jako dobar forum, doduse na njemackom.

Za modove:
Treba omoguciti da linkovi budu unicode (recimo http://ausländer.at ne radi kako treba).
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 00:00 - pre 194 meseci
Uhhhh, to znaci da bi ona trebala biti jedno vreme tamo dok ne dobije drzavljanstvo, da li postoji mogucnost da i ja odem zajedno sa njom u isto vreme ili mora ona prvo pa tek onda ja?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 00:16 - pre 194 meseci
Jeste li vencani ?

Ako da, onda i ti mozes doci sa njom.S tim da morate proci neke integracijske kurseve,tipa ucenje njemackog.
Takodje je moguce da ce vas provjeravati, da vide da li vam je brak samo fiktivan.

Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.WLAN-BO9.NSD.panline.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 10:44 - pre 194 meseci
nismo vencani, a i primila je telefonski poziv iz ambasada i rekli su joj da ne moze dobiti drzavljanstvo posto je vanbracno dete. Jel to moguce, ili bolje da licno ode u Austrijsku ambasadu?

[Ovu poruku je menjao dados.p dana 22.04.2008. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 17:10 - pre 193 meseci
Ne mogu da verujem da ne moze da dobije drzavljanstvo, da li je moguce da je tako jel zna neko da ne idem dzabe za beograd.
 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
77.46.216.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 18:28 - pre 193 meseci
Mozda ti ovo pomogne..
u pitanju je sajt www.migrant.at {Neradi u Mozili}

Zakon o državljanstvu

Austrijsko državljanstvo se načelno stiče:

A. porijeklom ili B. Dodjelom ili C. proširenjem
A. porijeklom
Državljanstvo stiču rođenjem:
• bračna djeca, ako je jedan od roditelja austrijski državljanin i
• vanbračna djeca, ako je majka austrijski državljanin
Vanbračna djeca očeva austrijskih državljana stiču (porijeklom) državljanstvo pozakonjenjem istih,
nakon sklapanja braka roditelja.
B. dodjelom (primitkom)
Za dodjelu austrijskog državljanstva potrebno je ispuniti sljedeće osnovne uvjete/uslove:
• odobravajući stav prema Republici Austriji, neugrožavanje javnog reda, mira i sigurnosti ili
nepostojanje bliske veze s terorističkim i ekstremističkim grupama;
• da podnosilac zahtjeva nije kažnjavan (nepostojanje pravosnažnih sudskih presuda, da se
protiv njega ne vodi kazneni postupak u Austriji i u inozemstvu/inostranstvu, ne postoje teški
prekršaji po upravnom postupku)
• nepostojanje zabrane boravka u Austriji (ili nekoj drugoj zemlji EEP*-a) i nije pokrenut
postupak za zabranu boravka, izgona ili protjerivanja u zadnjih 12 mjeseci;
• otpust iz dosadašnjeg državljanstva, osim ako to nije moguće ili je nedopustivo (npr. iz
razloga ugrožavanja osobne i ekonomske egzistencije);
• dovoljna i zajamčena sredstva za život (u visini smjernica za najniže penzije) bez korištenja
socijalne pomoći u posljednjih 3 godine;
• dokaz o znanju njemačkog jezika (A2)
• dokaz o znanju (ispit) demokratskog uređenja Austrije i povijesti/istoriji Austrije i dotične
pokrajine.
Znanje njemačkog jezika (A2 nivo) mora biti dokazano svjedodžbama priznatih jezičnih instituta.
Znanje damokratskog uređenja Austrije i dotične savezne pokrajine se dokazuje ispitom kod
nadležne vlasti za dodjelu državljanstva. Za pripremu ispita postoje skripte za učenje. Ispit se
sastoji od 6 pitanja iz 3 oblasti. Postoji više mogućnosti odgovora na pitanja. Za uspjeh na ispitu
potrebno je dati 3 točna odgovora iz svake oblasti ili ukupno 12 od svih 18 pitanja (ponavljanje
ispita je moguće).
Izvjesne osobe ne moraju dokazivati znanje njemačkog jezika. Oni su od ove obaveze ili izuzeti
(npr. djeca u dobi predškolskog uzrasta, bivši državljani, osobe u visokoj starosti i osobe lošeg
zdravstvenog stanja) ili su obavezu ispunili (npr. pohađanjem javne osnovne škole, javno-priznate
sekundarne škole i iz „njemačkog“ imali pozitivnu ocjenu.

Dodjela državljanstva po slobodnoj ocjeni -

Austrijsko državljanstvo može biti dodjeljeno (ocjena), ako je slijedeće stvarno stanje
slučaj, a ispunjeni su gore navedeni opći uslovi/uvjeti:
1. bez čekanja, ukoliko su njena već prikazana ili očekivana iznimna ostvarenja na
znanstvenom, privrednom, umjetničkom ili sportskom polju od posebnog interesa za
Republiku (o primanju u državljanstvo odlučuje Savezna austrijska vlada)
2. bez čekanja ako je osoba već 10 godina posjedovala austrijsko državljanstvo i to nije izgubila
oduzimanjem (dodjela je moguća samo sa legalnim boravkom u Austriji).
3. osoba boravi 10 godina legalno i neprekidno na području Austrije, od toga je bila
najmanje pet godina stalno naseljena (niedergelassen);
Zakonsko pravo – slijedeće osobe imaju zakonsko pravo na austrijsko državljanstvo ako
ispunjavaju gore navedene opće uvjete/uslove:
1. bez čekanja - maloljetna, neoženjena/neudata djeca, ako je jedan roditelj austrijski
državljanin. (Malodobni podnosilac zahtjeva mora imati dozvolu o naseljavanju ili priznati
status azila ili legitimacijsku kartu).
2. nakon 5-godišnjeg legalnog neprekidnog boravka najmanje 6 godina:
• bračni partneri austrijskih državljana, ako žive u zajedničkom domaćinstvu i brak
postoji najmanje 5 godina;
• osobe sa priznatim statusom azila;
• državljani neke od zemalja EEP-a;
• osobe rođene u Austriji;
• osobe sa očekivanim ili već postojećim iznimnim ostvarenjima na znanstvenom,
privrednom, umjetničkom ili sportskom polju od posebnog interesa za Republiku;
3. osobe sa stalnim neprekidnim boravkom od najmanje 15 godina u Austriji i postoji dokazana
osobna i radna integracija;
4. osobe sa stalnim neprekidnim boravakom od 30 godina u Austriji;
C. Proširenjem (na članove uže porodice)
Austrijsko državljanstvo pod gore navedenim općim uvjetima može se proširiti na:
a. bračnu djecu, vanbračna djeca supruge i vanbračna djeca supruga, ako za njih pravo
starateljstva, kao i usvojenu maloljetnu i neudatu/neoženjenu djecu, koja legalno borave
na području Austrije (bez čekanja).
b. supru-ge/zi, koj-e/i žive u zajedničkom domaćinstvu, nakon više od 6 godina vlastitog
zakonitog boravka i pet godina u legalnom braku;
(Navededne osobe moraju imati dozvolu o naseljavanju ili priznati status azila ili legitimacijsku kartu)
Pozor/Pažnja!!!
Budući su ovdje za našu klientelu navedene najvažnije odredbe zakona o državljanstvu, molimo Vas, da se za podrobnije informacije
obratite nadležnoj vlasti; u Beču – MA 35, Dresdner Str. 91, 1200 Wien ili kod nas u Savjetovalište. Ujedno napominjemo i mogućnost
provlačenja grešaka, unatoč savjesnoj obradi, pa stoga ne možemo jamčiti za preuzete naputke iz dotičnog sažetka.
Männer und Frauen:
1010 Wien, Hoher Markt 8/4/2
Tel: 712 56 04
Frauen:
1010 Wien, Marc Aurel Straße 2a/6/2/10
Tel: 982 33 08
http://www.migrant.at E-Mail: [email protected] http://www.migrant.at E-Mail: [email protected]
Diese Publikation wird aus Mitteln des Arbeitsmarktservice (und des Europäischen Sozialfonds) sowie der Magistratsabteilung 17
gefördert.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.eunet.yu.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo22.04.2008. u 21:24 - pre 193 meseci
Hvala puno na odgovoru...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.WLAN-BD13.NSD.panline.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo23.04.2008. u 07:17 - pre 193 meseci
Nakon ovih postova sto ste mi odgovorili sam skroz zbunjen da li ima neko savet kako da probamo traziti drzavljanstvo austrijsko i na koji nacin najbolje da probamo to da ucinimo. Ipak vidim da ste vi mnogo iskusniji u ovome nego ja. Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

LoLive
System Administrator
-LO-

Član broj: 170476
Poruke: 145
79.101.229.*

Jabber: lagator@live.com
Sajt: www.host-space.info


+4 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo23.04.2008. u 08:10 - pre 193 meseci
Najbolje bi bilo da tvoja devojka trazi...ustvari započne proces dobijanja AUT državljanstva direktno u toj zemlji...
Neočekujte da vam $alterski službenik Ambasade AUT preko telefona obeća državljanstvo.Čak na tom mestu neverujem da može dobiti.
Neka joj očuh napravi garanciju i pošalje,i na osnovu toga dobije vizu..Neka tamo krene na kurs jezika(ukoliko ga nezna)...
Potom u AUT neka se raspitaju šta je sve potrebno....a čak je i bolje da angažuju nekog Advokata koji je stručniji za ovo.Može veoma lako da stvari krenu nizbrdo..ako ne poznaješ zakon i sisitem...A to može da se odugovlači u nedogled!!!
Konkretno...
Očuh i ona odu kod advokata;
Prilože papire(on državljanin) ona svoje,srodstvo,status...
i traže sta je sve potrebno...da se nabavi od papira..za nju njega...šta da se preda gde i sl.
neka ih advokat zastupa..
pozz
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.WLAN-BD13.NSD.panline.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo23.04.2008. u 14:35 - pre 193 meseci
Hvala puno na savetu, e da mala ispravka nije joj ocuh on joj je rodjeni otac. Pozdrav
 
Odgovor na temu

sstefann
ne radim nista

Član broj: 289924
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo31.08.2011. u 23:05 - pre 153 meseci
Zdravo...Rodjena sam 1973 god u becu,gde sam boravila sa ocem i majkom do 1977 god,kada smo se preselili u Srbiju...Da li ima neke sanse da dobijem Austrijsko Drzavljanstvo?... ni otac ni majka mi nemaju njihovo drzavljanstvo...Pozdrav
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.client.mmnetkds.com.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo01.09.2011. u 10:41 - pre 153 meseci
Tesko, otac od moje zene ima drzavljanstvo i ne moze ga dobiti ona dobiti...
 
Odgovor na temu

sasa095
arsic sasa
nezaposlen
nema
indjija

Član broj: 308095
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo25.10.2012. u 15:29 - pre 139 meseci
Da li se sta promenulo u vezi dobijanja drzavljanstva i boravka u Austriji,konkretno me interesuje ja sam rodjen 1974 god.u Becu,boravio sam tamo devedesetih dosao u Srbiju u vojsku i od tad sam bio jos par puta ali samo na kratko.Inace majka mi je tamo od 1972 god.i nema njihovo drzavljanstvo dok ga je rodjena sestra uzela pre par godina.Molio bih za neko iskustvo .Hvala.
 
Odgovor na temu

Jesen123
Beograd

Član broj: 318782
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



+18 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo08.11.2013. u 07:47 - pre 126 meseci
Znam da se austrijsko drzavljanstvo moze dobiti na osnovu roditeja koji su austrijski drzavljani,a da li mogu da trazim austrijsko drzavljanstvo na osnovu daljeg pretka. Moja prababa je bila Austrijanka, rodjena u Kapfenbergu?
 
Odgovor na temu

andrea12
andrea12
Sarajevo BiH

Član broj: 330557
Poruke: 3
31.223.138.*



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo17.09.2015. u 14:10 - pre 103 meseci
Treba mi pomoc,nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.Otac mi je u Becu vec 30 godina,ima radnu vizu ali nema drzavljanstvo. Da li postoji mogucnost da ja preko njega dobijem radnu vizu u Austriji?
 
Odgovor na temu

alasalas
Wien

Član broj: 272923
Poruke: 110
*.14.14.vie.surfer.at.



+28 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo17.09.2015. u 20:06 - pre 103 meseci
@andrea12
Koliko godina imas? Ako manje od 18 onda postoji sansa...
There is no place like 127.0.0.1
No keyboard found, press any key to continue
 
Odgovor na temu

andrea12
andrea12
Sarajevo BiH

Član broj: 330557
Poruke: 3
31.223.138.*



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo17.09.2015. u 22:10 - pre 103 meseci
Imam 19 godina...znaci ne postoji nikakva mogucnost?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo18.09.2015. u 03:57 - pre 103 meseci
Ne postoji. Punoletna si osoba i takav je zakon u vecini evropskih zemalja.
 
Odgovor na temu

radenkobojanic
Radenko Bojanic
Banjaluka

Član broj: 331463
Poruke: 1
31.223.131.*



Profil

icon Re: Austrijsko drzavljanstvo04.12.2015. u 14:18 - pre 101 meseci
Pozz... MOj otac je radio 30 gd u Austriji na radnu vizu , ja sada studiram u Republici Srpskoj i imam stipendiju od Austrije dok se obrazujem .... Da li postoji mogucnost da nekako ja dobijem njihovo drzavljanstvo ... ? Ili da me prebace tamo da studiram ili da radim meni je svejedno .... POZ i hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Austrijsko drzavljanstvo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43005 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.