Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi "Srpski" Yahoo

[es] :: E-Marketing :: Novi "Srpski" Yahoo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21946 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.169.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Novi "Srpski" Yahoo22.04.2008. u 22:25 - pre 193 meseci
Da li mislite da neko u Srbiji moze razviti sajt u tolikoj meri kao sto je to ucinio Yahoo?Mislim na dizajn,rezvoj sajta,funkcionalnost.Koliko bi ova "avantura" kostala i koliko bi vremena trebalo da se realizuje?Da li bi nas "srpski yahoo" mogao dostici cenu kao i cena yahoo sajta?Poznato je da kod nas internet komunikacija nije razvijena i zato je i interesantno ovo pitanje.Jedini najbolji forum za IT jeste elitesecurity.org ,sto se tice sajta tipa yahoo ni jedan nije ni priblizno dobar kod nas.Krstarica ima los dizajn i nema sve rubrike kao i yahoo,B92 je samo politika i sport.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.242.*



+6455 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo22.04.2008. u 22:54 - pre 193 meseci
započinjanje sopstvenog investicionog fonda, dot-com buble u Srbiji, Srpski Yahoo... Počinjem da mislim da narod masovno konzumira halucinogene pečurke...
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 07:51 - pre 193 meseci
Citat:
ventura: započinjanje sopstvenog investicionog fonda, dot-com buble u Srbiji, Srpski Yahoo... Počinjem da mislim da narod masovno konzumira halucinogene pečurke...


ma jock, ostaci iz proslosti - 'mi smo najbolji, ne moze nam niko nista'...

jockeal: Ne, nije moguce. Zasto? Pocni samo malo ceprkati o tome 'sta je Yahoo' pa ce ti se samo reci.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.137.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 16:41 - pre 193 meseci
Citat:
misk0: ma jock, ostaci iz proslosti - 'mi smo najbolji, ne moze nam niko nista'...

jockeal: Ne, nije moguce. Zasto? Pocni samo malo ceprkati o tome 'sta je Yahoo' pa ce ti se samo reci.


misk0 znam ja shta je Yahoo!Ali ja zelim da cujem vase misljenje koliko bi vremena trebalo da se razvije takva mreza,da li bi bila toliko uspesna?Koliko bi trebalo uloziti?Jer ovakvi sajtovi tipa "Yahoo,YouTube" kostaju puno tamo "gde sunce greje" ,i njiha vrednost je ogromna zato je i ekonomska situacija na zapadu bolja.Oni su uvek ispred svih.Srpska drzava postoji vec vekovima ,a nismo razvili ekonomiju,a USA drzavu ima nepunih 200 godina (2 veka) ,a njihov progres je znacajan.I prosto moram da se zapitam,gde je studentarija?Koliko bi se samo obogatili kad bi razvili mrezu sa besplatnim sadrzajem,sa online shopovima sa preko npr. 300000 artikala,usluge nabavke originalnih CD/DVD izdanja itd.Svi ti veliki i poznati sajtovi na zapadu zaradjuju debelu lovu!Razmislite da li neki sajt u Srbiji zaradjuje toliko?Moje misljenje NE!Ali to ne znaci da nemozemo.Ipak smo mi pametan narod i mnogo nasih ljudi je uspelo u svetu.Prvi koji mi pada na pamet je Nikola Tesla...drugi nisu mnogo znacajni ali su se OBOGATILI.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 16:46 - pre 193 meseci
@jockeal,

Mali kurs geografije"

USA je drzava sa preko 300 miliona stanovnika koji govore isti jezik, imaju veliki standard i imaju otvoreno trziste.

EU je teritorija koja ima otvoreno trziste, pokriva >450 miliona ljudi sa dobrim standardom - ali ti ljudi pricaju skoro 30 jezika sto izaziva veliku fragmentaciju trzista i teskocu da svoj proizvod jednostavno ponudis svima.

Srbija je teritorija koja ima jedva 7 miliona stanovnika, ima jedan jezik ali i mizeran standard (kupovnu moc).

A sad mali kurs ekonomije:

Zapoceti posao u USA zahteva garazu i $100 u dzepu kako bi otvorio firmu.
Zapoceti posao u Nemackoj zahteva N hiljada EUR za gmbH i znacajno vise regulative nego u USA.
Zapoceti posao u Srbiji zahteva N hiljada EUR osnivackog kapitala za AD, i svakog meseca globu drzavi bez obzira da li pravis pare ili ne

^^ Da li ti je sad malo jasnije zasto IT startupi tipa YouTube-a, Yahoo-a, Google-a nastaju iskljucivo u USA? Zasto mozes da kupis Apple racunar, a ne Apfel ili Jabuku?

Citat:

.Ipak smo mi pametan narod i mnogo nasih ljudi je uspelo u svetu.Prvi koji mi pada na pamet je Nikola Tesla...drugi nisu mnogo znacajni ali su se OBOGATILI.


Imati "pametan narod" nije jedina stvar koja ti treba - Nikola Tesla je svoje obrazovanje i uspeh stekao van Srbije, kao i vecina tih "drugih"... dakle, mozes ocekivati da Srbi mogu da naprave dosta IT startupa... u USA :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 17:49 - pre 193 meseci
@dimkovic: ti fakat imas vremena.. :)

@jockeal: ima li firma u Srbiji za koju bi neko ponudio 44 milijarde dolara da je kupi? Ime?

mani se sanjanja i patriotizma i uhvati se konkretnog posla.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.137.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 19:06 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @jockeal,

Imati "pametan narod" nije jedina stvar koja ti treba - Nikola Tesla je svoje obrazovanje i uspeh stekao van Srbije, kao i vecina tih "drugih"... dakle, mozes ocekivati da Srbi mogu da naprave dosta IT startupa... u USA :)


Da ,tu se definitivno slazemo - tamo jeste mnogo lakse da se uspe ako vredis.Meni je jasno zasto u USA ima toliko projekata koji vrede.

Citat:
misk0: @dimkovic: ti fakat imas vremena.. :)

@jockeal: ima li firma u Srbiji za koju bi neko ponudio 44 milijarde dolara da je kupi? Ime?

mani se sanjanja i patriotizma i uhvati se konkretnog posla.


Ne nema takve firme.Mislim imalo je (ne za bas tu sumu..mnogo je velika ta suma).... pre 10-tak godina koje su vredele,nekim cudom odletele u stecaj i na kraju kupljene po mizernoj ceni,sto ne znaci da nisu vredele.Da naravno da cu se uhvatiti konkretnog posla,ali nameravam da usavrsavam svoje znanje iz web razvoja.A sto se tice ove teme nju sam postavio cisto da vidim sta IT genijalci u Srbiji misle o buducnosti Internet scene u Srbiji.
 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
*.vw.shawcable.net.

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 20:34 - pre 193 meseci
"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars."
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.195.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 20:46 - pre 193 meseci
"Internet scena" je glupava fraza koja ima znacenja koliko i "blogosfera".
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
77.46.251.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 23:37 - pre 193 meseci
Citat:
McKracken: "Internet scena" je glupava fraza koja ima znacenja koliko i "blogosfera".

Ukoliko si ikada gledao PCTV ili neku drugu IT emisiju u kojoj govore profesionalci cesto bi cuo ovaj "termin" internet scena!Ali sto se tice blogosfere to je zaista glupo.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.195.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo23.04.2008. u 23:45 - pre 193 meseci
Ne mogu da se suzdrzim i ne komentarisem ovu izjavu sa jednim ROFLMAO!


 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo25.04.2008. u 02:29 - pre 193 meseci
mali off

Citat:
Ivan Dimkovic: Zapoceti posao u USA zahteva garazu i $100 u dzepu kako bi otvorio firmu.


Da li je isto ili slicno i za Kanadu, ili je totalno drugacije od USA? Naravno, mislim na IT startupe.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo25.04.2008. u 06:48 - pre 193 meseci
U Kanadi ti treba CAN $200. Na Novom Zelandu je meni trebalo 5-10 minuta da popunim formu online i NZ$ 150 (US$ 117).
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo25.04.2008. u 20:33 - pre 193 meseci
Nisam skoro citao simpaticniji topik od ovog :-).

Nije poenta teziti pravljenju srpskog Yahoo-a nego je poenta praviti nesto kvalitetno, korisno i sto se trazi na trzistu bez obzira da li je Internet ili drugo trziste. A kada to napravis neces se buniti ni da ti firma vredi 1000 puta manje od Yahoo-a.

Yahoo je sinonim za komercijalni pocetak Interneta, napravljen je kada je bilo manje od 1000 sajtova na celom Internetu a za tih 13-14 godina se izdesavalo puno na Internetu a Yahoo je i medju 5 Internet kompanija i ne da se tako nesto ne moze kopirati za Srbiju nego cu slobodno reci verovatno nigde drugde nego u USA.


Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.197.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo26.04.2008. u 10:08 - pre 193 meseci
Citat:
Dejan Bizinger: Nisam skoro citao simpaticniji topik od ovog :-).

I ja mislim da je ovo jedna od interesantnih tema zato sam je i postavio.

Citat:
Dejan Bizinger:Nije poenta teziti pravljenju srpskog Yahoo-a nego je poenta praviti nesto kvalitetno, korisno i sto se trazi na trzistu bez obzira da li je Internet ili drugo trziste.

Ovu temu "Srpski" Yahoo sam postavio radi poredjenja Yahoo-a sa nekim novim "domacim" sajtom.Posto je Yahoo veoma funkcionalan i koristan portal.

Citat:
Dejan Bizinger:
Yahoo je sinonim za komercijalni pocetak Interneta, napravljen je kada je bilo manje od 1000 sajtova na celom Internetu a za tih 13-14 godina se izdesavalo puno na Internetu a Yahoo je i medju 5 Internet kompanija i ne da se tako nesto ne moze kopirati za Srbiju nego cu slobodno reci verovatno nigde drugde nego u USA.


Pa da bitan je i pocetak projekta.I [ES] je u Srbiji uspeo jer je bio prvi sa ovakvim IT forumom.

[Ovu poruku je menjao misk0 dana 26.04.2008. u 12:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo26.04.2008. u 13:44 - pre 193 meseci
da li je ES prvi diskutabilno je (meni se cini da nije)

meni (nisam jedini) Yahoo uospte nije koristan portal

da li je Srbija ili svet nebitno je ako si u stanju da realizujes nesto dobro a sto ce se koristiti

imas konkretnu ideju (stavljenu na papir, naravno), znas sta je potrebno (znanje, tehnologije, resursi, novac), odredio si minimalno potrebno vreme i spreman si za probijanje rokova - KRECI NA POSAO :)


evo mog primera: poceo sam sa realizacijom svoje ideje (trenutno sam u fazi prikupljanja info-a, glava mi puca), odradio sam okvrini poslovni plan (ako se ne varam, bese €50K za pola godine ili godinu dana samo za implementaciju i testiranje na veoma malom uzorku)
da li ovo sto radim ima prodju na trzistu kao sto je Internet? ima, zato sto tako nesto nisam nasao (jesam nasao delove ali nije to to) a ljudima bi, sto je najbitnije, koristilo (obzirom da planiram da bude i web (sajt), ws, desktop, mobile, pda/smartphone...uzas! koliki sam mazohista)


[Ovu poruku je menjao momsab dana 26.04.2008. u 19:31 GMT+1]
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.181.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo26.04.2008. u 23:20 - pre 193 meseci
Citat:
momsab:
meni (nisam jedini) Yahoo uospte nije koristan portal


Vecini u Srbiji Yahoo nije toliko bitan.Ali u Americi,Britaniji,Australiji jeste,jer pruza puno informacija i veoma je personalizovan (dodate su funkcije gde korisnik bira module koje zeli da vidi na yahoo.com - nove kolor seme itd.)Puno vaznih novosti iz sveta...razne ostale usluge i ujedno search engine.

Mislim da bi jedan ovakav sajt u Srbiji (svestran) bas bio neophodan....posto Krstaricu ne racunam :-( !
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo27.04.2008. u 01:20 - pre 193 meseci
postoji i iGoogle, npr

da li imas link ka vazecim statistickim podacima koji potvrdjuju to sto kazes za Yahoo? malo mi je to cudno

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.196.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo27.04.2008. u 11:58 - pre 193 meseci
Citat:
momsab: postoji i iGoogle, npr

da li imas link ka vazecim statistickim podacima koji potvrdjuju to sto kazes za Yahoo? malo mi je to cudno


Ne nemam neke "poverljive" informacije.Prilazem Vam podatke dnscoop-a za yahoo:

Code:
yahoo.com was created on: January 18 1995

Domain age (approximately):
13 Years, 3 Months, 17 days..

Current Pagerank: PR 9

The total number of pages that contain links to
yahoo.com:
520,962,054

Current AlexaRank for yahoo.com: 1
Traffic Details from Alexa for yahoo.com
Breakdown:
This site gets a stellar amount of traffic, probably on the order of 1 to 10 Million unique visitors per day. 

The estimated value of http://yahoo.com is: $2,147,483,647

This value is calculated based on several factors shown above, including: Links, Traffic (Alexa), age of the domain, site category, domain keyword popularity, and overall occurrences of the domain name on the web.

You can buy and sell established sites in the dnScoop Marketplace.




Grafik posecenosti i statistika poseta na Alexa :





Code:
http://www.alexa.com/data/details/traffic_details/yahoo.com

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Novi "Srpski" Yahoo29.04.2008. u 18:17 - pre 193 meseci
Citat:

1. Da li mislite da neko u Srbiji moze razviti sajt u tolikoj meri kao sto je to ucinio Yahoo?
2. Koliko bi ova "avantura" kostala i koliko bi vremena trebalo da se realizuje?
3. Da li bi nas "srpski yahoo" mogao dostici cenu kao i cena yahoo sajta?


1. ne
2. cca 500 godina
3. ne

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Novi "Srpski" Yahoo

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21946 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.