Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD televizori-garancija

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD televizori-garancija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16898 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PECONIJE
Peconi Perlez
Kac

Član broj: 131997
Poruke: 49
212.200.214.*



Profil

icon LCD televizori-garancija25.04.2008. u 14:21 - pre 193 meseci
trebao bi da kupim lcd televizor ali me brine krataka garancija,daju 1 god retko 2 god!Lcd monitori imaju uglavnom 3 god god!A sve u svemu nije mala lova!
Peconi
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija25.04.2008. u 18:10 - pre 193 meseci
Pa imas resenje.Preseli se u neku normalnu drzavu

Nazalost u zemlji Srbiji jos uvek svako daje garanciju kako on hoce, i uglavnom se slede istocnoevropski standardi, a to je godinu dana garancije.Zakon propisuje da je prodavac OBAVEZAN da ti da garanciju od najmanje 6 meseci (nazalost, dok se neko pametan ne seti da i to postavi po evropskom standardu na minimum 2 godine).I tu su nazalost opet skrivene zamke.Tih 6 meseci prodavce obavezuje drzavni zakon, OSIM ako ti daju garancijski list da POTPISES, a na njemu se navode drugaciji uslovi.Onda se to smatra ugovorom izmedju tebe i prodavca i ne vaze opsti uslovi propisani drzavnim zakonom.Ja sam (opet nazalost) morao to jako dobro da prostudiram jer sam skoro imao debelu raspravu sa jednim prijateljem oko toga.Sve ti inace lepo pise u zakonu o pravima potrosaca (naci ces vec na internetu).

Znaci, i ako ti KAZU da daju 2 godine garancije, proveri da li u garancijskom listu to i pise.I ako pise slucajno manje od 6 meseci, i pokusaju da ti poture da potpises, ne potpisuj.Samo uzmi garanciju.U tom slucaju ce biti primorani da ti priznaju bar 6 meseci garancije (makar i gonjeni od strane trzisne inspekcije).

BTW, taj moj prijatelj je kupio Samsung mobilni telefon, u ono vreme vredan nekih 400 eura, za koji su mu rekli u radnji da daju 3 meseca garancije, i to samo na SOFTWARE (?!).Naravno, to je major bullshit i ako ti se bilo sta desi u roku od 6 meseci drzava ce ih primorati da ispostuju garanciju.

Ali (opet nazalost ) godinu dana je neki standard kod nas.Ako ti je garancija jako bitna, razmisli onda o nekom modelu koji je provereno pokriven dvogodisnjom garancijom (mislim da Samsung i LG daju po dve godine).
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

PECONIJE
Peconi Perlez
Kac

Član broj: 131997
Poruke: 49
77.46.176.*



Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 08:38 - pre 193 meseci
Gledao sam samsung lcd na par mesta i garancija je 1 god!
Peconi
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
79.101.185.*



+2 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 09:14 - pre 193 meseci
a ne znači mnogo ni garancija od 100 godina jer su serviseri neuki i neopremljeni. rezervni delovi ne postoje već se uređaji kanibalizuju i tako "popravljaju". skineš s jednog pa staviš na drugi, pa šta ti bog da. produžena garancija ima smisla samo ako možeš da izboksuješ nov uređaj nakon kvara, jer se u popravke ne bih oslonio.
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.81.*



Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 10:13 - pre 193 meseci
****jer su serviseri neuki i neopremljeni. rezervni delovi ne postoje **** Jeli bre!!!!Kako i na osnovu cega si zakljucio ovo.Jel mislis da MI serviseri SEREMO delove pa ih tada tako usrani ugradjijemo u tv,Preispitaj taj svoj stav i razmisli malo zar mi imamo neograniceni broj tv-a da kako ti kazes"""kanibalizuju""i da tako poravljamo tv-a.
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 10:20 - pre 193 meseci
Memomax: Odkut znas ti da delova ne postoje ???

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
85.30.116.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 17:25 - pre 193 meseci
Memomax
imas opomenu, sledeci put brisem svaki tvoj post..
ovo je forum upravo za servisere, mislim da nemas ni potrebe tu da postujes postove.....
idi negde na drugo mesto pa vredjaj tamo nekog drugog....
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 18:08 - pre 193 meseci
Citat:
rubin_miki: Memomax
imas opomenu, sledeci put brisem svaki tvoj post..
ovo je forum upravo za servisere, mislim da nemas ni potrebe tu da postujes postove.....
idi negde na drugo mesto pa vredjaj tamo nekog drugog....



A ja mislim da bi tvoj zemljak @filka trebao da dobije opomenu.Direktno je prekrsio PRAVILA FORUMA, a to je vredjanje drugih clanova, po bilo kojoj osnovi.Prema tome molim te da uzmes stvar u svoje ruke.

Sto se tice FORUMA ZA SERVISERE, ja nisam nigde video da pise tako, ispravi me ako gresim.Ovaj forum je otvoren za SVE koji imaju neki problem sa svojim TV aparatom.Mislim da si malo pozurio sa komentarom.

Drugo, sto se tice znanja oko popravki plazma ili lcd televizora, Memomax je u pravu delimicno.Popravka LCD televizora se danas nazalost svodi na cetiri stvari, a to su napajanje , lcd inverter, pozadinsko osvetljenje ekrana (za koje nisam siguran da svi imaju potrebno znanje i alat da zamene) i maticna ploca (da,da, vise lici na popravku kompjutera ).

Sto se maticne tice, tu malo stvari moze da se odradi.Neki vidljivi kvar, spaljeni elemenat ako smo srecni, plus eventualno tuner.Sve ostalo se ipak svodi na zamenu same KOMPLETNE ploce.

A ja sam skoro siguran da je Memomax mislio na OVLASCENE servisere.Nazalost, situacija je takva da su ovlasceni oni koji su imali dobru vezu sa dobavljacem robe, ili dovoljno novca, a ne oni koji zaista imaju potrebno znanje i vestinu da servisiraju.Velika vecina TV servisera jos uvek popravlja uglavnom CRT televizore, i malo je onih koji mogu da se pohvale sa uspesnim komplikovanim popravkama (pri tome ne mislim na popravku napajanja ili zamenu invertera).

Sto se samih "uvoznika" tice, oni niti su ovlasceni od strane proizvodjaca, niti imaju bilo kakve veze sa njima.Po zakonu (Srpskom zakonu) su obavezni da obezbede servis za uredjaje koje prodaju, u garantnom roku, i oni to rade na taj nacin da pronadju BILO koga ko je voljan da to radi, a da je dovoljno jeftin po njih same (jer jel'te, popravku ne placa kupac, nego prodavac, i priznace svi serviseri ovde da je jako tesko pregovarati sa njima, a jos teze izvuci svoje pare.Uvek pokusavaju da zakinu na ceni popravke).

Sto se majstora i "majstora" tice, svi zajedno nisu u mogucnosti da nabavljaju rezervne delove, jer kao sto rekosmo ne postoji ovlasceni servis od strane proizvodjaca pa je samim tim i nabavka delova za individualnog servisera jako teska, skoro nemoguca.Sve i da znas (ili pretpostavljas) sta je televizoru, u nemogucnosti si da to i dokazes, jer deo ne mozes da nabavis.


E sad da se vratimo na taj zakon o potrosacima.On kaze, da OD MOMENTA kad predas uredjaj na servisiranje, i dobijes dokumenat koji potvrdjuje da si predao u garantnom roku, SERVISER je OBAVEZAN da te obavesti o tome sta je sa uredjajem i koliko ce trajati popravka u roku od 8 dana.ROK POPRAVKE je NAJVISE 15 dana od dana kad te obavesti, a NAJVISE 23 dana od datuma kad si predao uredjaj na popravku.Ako serviser nije u mogucnosti da ti isporuci popravljen uredjaj u zakonskom roku od 23 dana, izdaje ti potvrdu o tome sa kojom ides U RADNJU GDE SI KUPIO uredjaj, i zahtevas ili zamenu uredjaja novim ili povracaj novca u VISINI PLACENOG IZNOSA.Znaci, nema penala, nema skrivenih naplata za "administrativne troskove" itd...

AKO prodavac ne zeli da to uradi, sledeca instanca je trzisna inspekcija, koja je duzna da u roku od 30 dana resi slucaj (i veruj mi da to i radi).Trzisna inspekcija ce proveriti validnost garancije, i u slucaju da je sve u redu, NATERATI PRODAVCA da uredjaj zameni ili vrati novac.Plus sledi kazna prodavcu, prijava, itd...



Da rezimiram, nema potrebe da se plasis male garancije od godinu dana, i nema nikakve potrebe da za to krivis servisere.SVAKI uredjaj ce pokazati fabricke nedostatke i probleme u roku od nekoliko meseci od dana kupovine, tako da ces sigurno biti pokriven, ako ne servisom, a ono zamenom TV-a ili povracajem novca.Da podsetim, garancija ti pokriva samo FABRICKE NEDOSTATKE i kvarove prouzrokovane istim.Ako se TV pokvari od prenapona, ili udara groma, ili ga ti polijes vodom, nece biti pokriven garancijom.Znaci, nema straha, slobodno biraj TV koji ti se svidja i kupuj.

Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

filka

Član broj: 92966
62.162.81.*



Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 18:56 - pre 193 meseci
U kom delu moga teksta sam neko od clanova foruma UVREDIO?
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
85.30.116.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 19:06 - pre 193 meseci
PPZ
pa vidi druze, sta da ti kazem...moj zemljak je na samarom uzvratio pesnicom..mozda mu se smucilo da okrece drugi obraz za drugi samar..
drugo, ako vi tamo u otseku za komunikacije vadite delove ili cele ploce iz jednog aparata i stavljate u drugi, neko to ovde tako ne radi..jer onaj drugi odakle je izvadjen ispravan, moze to lako da utvrdi i da te tuzi..
ipak, na kraju krajeva, to je do principa samog servisera, ima li on svoje JA ili nema, drzi do svoje principe ili ne...
sam si i rekao..postoje MAJSTORI i "majstori"...
da rezimiramo..
neko moze da kaze, "da, taj i taj serviser mi je ukrao to i to" faktima i dokazima, a da se generalizuju SVI serviseri neuki i lopovi, to je sramota i da se pomisli, a ne ovako javno da se napise......
na ostalo nemam sta da dodam, da, tu si u pravu sto se tice garantnih rokova, vracanja aparata ili novcanih sredstva..a bogami si u pravu i za inspekcije..ipak, to tako mora i da bude u jednoj pravnoj drzavi.....
pozz

ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 21:27 - pre 193 meseci
Pa mozda si se i ti licno koliko vidim osetio pogodjen takvom karakterizacijom, ali tvoj zemljak je koristio izraze koji pokazuju na kom je nivou.Ja uvredu ne vidim, covek je rekao da garancija ne vredi mnogo jer serviseri nemaju delova, i da prebacuju delove sa drugih neispravnih televizora, i ja tu niti vidim neistinu niti se osecam uvredjenim zbog toga.

MI kod mene na poslu imamo nivoe servisa, tako da tehnicari koji popravljaju uredjaje nisu ni zaduzeni da poprave bilo sta na ploci.Njihov posao je samo da zamene neispravnu plocu, ili da otklone kvar u smislu zamene ekrana, zvucnika, mikrofona, ploca.Popravke stampanih kola radimo mi koji imamo vise znanja od njih.Ali to kao sto vidis nasa organizacija posla ne moze da se poredi sa TV servisom.

Ti se postavljas tako kao da ne koristis polovne delove.Ako sam dobro shvatio, NIKAD ti se nije desilo da si stavio musteriji polovan deo, ti radis samo sa novim? jeli tako? ili gresim?

Ako si ugradio ikada polovan deo, onda mozes da shvatis "cupanje" delova iz drugih TV-a kao polovan deo.A naravno, kad se ugradi, NIKO ne moze da ustanovi da li je deo polovan ili ne.To zna svako ko ima iole iskustva.Ono sto moze da se primeti da je deo prelemljen, ili zamenjen.Da li je deo koji je postavljen nov ili polovan, u slucajevima digitalne elektronike (integralna kola) se ne moze ustanoviti, osim ako se ekspert za vestacenje

Sto se tog prebacivanja delova tice, u to sam siguran da se radi, i da se desava.Naravno, ne ti koji imas jedan ili dva televizora, ali ako te je neka firma angazovala da servisiras npr. Samsung televizore, pa jos ako je neki model problematican, vrlo je moguce da ces imati bar 2-3 ili vise u servisu.I JOS VISE je moguce da neces trcati da kupis novi deo kad bude potrebno da uradis dijagnozu kvara, nego ces otvoriti drugi televizor pa ces menjati delove iz jednog u drugi dok ovaj koji popravljas ne proradi.

I NAJVISE je moguce da ako ne budes u mogucnosti da pronadjes deo za taj televizor, a musterija je nezgodna i pritiska te, da ces balansirati sa popravkom, i popraviti onaj televizor koji je jednostavniji za uraditi, sa delovima od oba.

Zato nemoj da postavljas majstore u nebesa.Meni to licno ne smeta, a u krajnjoj liniji musteriju ne treba da zanima od kakvih delova se popravlja njen televizor.Dok je u garantnom roku, cak i neispravni delovi su vlasnistvo proizvodjaca.Znaci, ono sto musterija moze da sazna je GDE je bio kvar i STA je prouzrokovalo isti.Ali KOJI su delovi zamenjeni i da li su novi ili izvadjeni iz drugog televizora to musterija ne mora da zna.I ne treba.


Inace, kad je izasla jedna serija DECT telefona koji su bili problematicni, moja maticna kompanija (Intertech S.A.) je odlucila da rasturi nekoliko hiljada NOVIH, ZAPAKOVANIH telefona za rezervne delove, jer je bilo jeftinije nego slati ploce na popravku u fabriku.Kako bi ti okarakterisao NOVU PLOCU iz NOVOG telefona, kao polovan deo ili kao NOV?



Citat:
filka: U kom delu moga teksta sam neko od clanova foruma UVREDIO?


U delu teksta u kom koristis izraze neprimerene civilizovanom dijalogu, nego pokusavas da vulgarnoscu pokrijes nemogucnost da pametno odgovoris.Da si samo obrazlozio bez vulgarnosti zasto se ne slazes sa karakterizacijom da su svi majstori nesposobni ne bi bolelo, a zvucalo bi lepse
Ovako ne zvuci kao odgovor, nego kao poziv na svadju...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 21:36 - pre 193 meseci
imam samo jedno pitanje :

da li vi svi jedete Hleb ??
da naj obicniji hleb .... i da li ste ga jeli i pre 30 godina ???

pa ako jeste i jedete ga i dalje, onda jako dobro znate da je danas ovaj hleb najobicnija SAPUNICA u prevodu= testo koje se aditivima naduva za nekoliko minuta da se sto pre ispece jer nekada (dok se hleb mesio po kucama) testo treba da odstoji nekoliko sati da "nadodje" .... pored toga sto je taj hleb sa aditivima laksi duplo od recimo seljackog hleba , iste je velicine a kada prenoci, ijuuuu mrvi se kao trulo drvo, dok je seljacki hleb i nakon nekoliko dana svez.

e sad ko mene ili bilo koga tera da kupujem ovaj aditivni , sapunjavi hleb ??? NIKO
a da li ja zbog ogorcenosti na napedak hemijske industrije treba da idem i da qaram mamu svim pekarima ??? NE TREBA

vec lepo odem i kupim ovaj seljacki hleb koji je skuplji i jedem.....

... hocete li da vam pricam kako sam ja pio mleko kad sam bio mali ???
moja baba pokojna muze kravu a ja stojim pored nje i loncicem iz muzlice zagrabim onako vruce ispod vimena i napijem se ....
a ovaj buckuris sto danas prodavaju oni nazivaju mlekom ???
pa sta sad da idem i da im qaram sve mlekare na svetu ???

rezime:
kome se ne svidja LCD za XX para i yy garanciju neka si trazi bolje uslove a ne da pljuje po bilo kome.
a sto se tice servisiranja, e pa ne moze se za par gvozdenjaka platiti popravka necega sto kosta gomilu para pa da jos uz to i valja popravka. Za adekvatnu i kvalitetnu popravku se mora dobro i platiti. I naravno da je moguca kvalitetna popravka.

svacije je pravo da ako nije zadovoljan sa bilo cime , kupljenom robom, bilo kojom , ili bilo kojom uslugom koju je platio, da se zali i zna se ko je tu zaduzen...

mnogo je pogresno svoje , bilo kakve predrasude , iznositi kao stav jer se to nekome nece svideti.
Jer neko ko posteno radi svoj posao (na zalost takvih je sve manje) moze da se nadje uvredjen.

Svi mi imamo mnogo cinjenica koje su opravdan razlog nezadovoljstvu , pa opet se pomirimo sa tim jer da bi promenili te cinjenice trebalo bi da srusimo ponekad i citavu piramidu (recimo vlasti i monopola) da bi smo mogli te cinejnice da promenimo , a kada su samo predrasude u pitanju onda nema ni osnova za bilo sta...

sretan uskrs
hristos voskrese

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 21:47 - pre 193 meseci
Citat:
Chellawy

rezime:
kome se ne svidja LCD za XX para i yy garanciju neka si trazi bolje uslove a ne da pljuje po bilo kome.
a sto se tice servisiranja, e pa ne moze se za par gvozdenjaka platiti popravka necega sto kosta gomilu para pa da jos uz to i valja popravka. Za adekvatnu i kvalitetnu popravku se mora dobro i platiti. I naravno da je moguca kvalitetna popravka.


sretan uskrs
hristos voskrese



Ovo si sve u pravu.Ja opet naglasavam da nije u pitanju kvalitet popravke, niti je dovedeno u pitanje znanje majstora.Kao sto rekoh, postoje MAJSTORI i "majstori".Svako sam radi na tome u kojoj ce kategoriji biti, i analogno zaradjuje, jer ako nemas znanje, foliranje musterija ne traje dugo.

I dalje tvrdim da nema razloga niko da se nadje uvredjen.Dobar majstor nikada nije imao problema sa tim da ga neko zove...kako li ga vec zove....

Dobar majstor se dokaze kroz svoj rad.

Ono sto je pravi problem je da tehnologija ponekad napreduje takvom brzinom da ju je nemoguce pratiti, i da zbog pojeftinjenja delova je skoro nemoguce servisirati na "staromodan" nacin.

Druga stvar je opet ono sto sam spomenuo ranije, da jedan masjtor danas mora da se bori da bi preziveo, jer su odjednom svi znalci i svi su majstori.Hleb je sve teze jesti od servisiranja televizora, i to morate priznati.

VAISTINU VOSKRESE! (kod nas jos 10 minuta pa ponoc.rado bih nastavio diskusiju ali moram da pozurim u crkvu)
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 21:49 - pre 193 meseci
samo da dodam repliku calnu @PPZ

sto se tice ugradnje polovnih delova prilikom opravke TV-a ,
svaki odgovoran majstor sa iskustvom zna sta moze a sta ne , da ugradi.
dapache, poluprovodnici i integrisana kola koji su ispravni iz rashodovanih TV aparata su sigurniji za ugradnju nego li delovi koji se imaju danas kupiti kod dobavljaca (citaj trgovaca lopova) koji ne odgovaraju za kvalitet (citaj ne kvalitet istih) koje nam prodavaju pa cak i dobar broj neipsravnih.
da ne duzim koliko bi skuplja popravka bila kada bi sve nove delove ugradjivali a strnakam je upravo CENA primarni rezon.

tako da sa te tacke gledista apsolutno nisi u pravu.
a tu su i cinjenice kvaliteta i istrajnosti recimo ekrana, gde kod samsungovih TVa ekrani traju od 2000te na ovamo 3-4 godine za 66cm ekrane a 5-6 godina za 51cm ekrane.

dok se ugradnjom polovnog ekrana nemacke proizvodnje starosti recimo 10tak godina , moze ocekivati da ce da radi sigurno duze nego nov !!!!

naravno licno mrzim kada vidim da je neki "majstor" ugradio polovne elektrolite koji su stariji od samog tv-a koji je "popravljao" .... ali kao sto sam rekao u proslom postu ( postenih je sve manje) jer se od toga ne zivi !!!
ali jedno je sigurno a to je da sigurno ima mnogo vise postenih majstora nego li trgovaca.....

pozdrav

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija26.04.2008. u 21:52 - pre 193 meseci
Citat:

Dobar majstor se dokaze kroz svoj rad.


Druga stvar je opet ono sto sam spomenuo ranije, da jedan masjtor danas mora da se bori da bi preziveo, jer su odjednom svi znalci i svi su majstori.Hleb je sve teze jesti od servisiranja televizora, i to morate priznati.



slazem se ......

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
79.101.185.*



+2 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija27.04.2008. u 00:08 - pre 193 meseci
i za mene je novost da je ovo forum za servisere? a ako se ovde dozvoljava da svaka kritika, ili pokusaj da se ukaze na potencijalne probleme, zavrsi brisanjem postova, onda necemo daleko odmaci. mislim takodje da se moderatorske moci ne smeju koristiti za pretnje.

nedavno sam odneo neispravan DVD, koji je u garanciji, kod ovlascenog servisera, koji radi sa nasim prilicno velikim uvoznikom. nije radio HDMI. posle 20 dana zovem da vidim sta je bilo i kazu kako u servisu nemaju na cemu da probaju HDMI. to je ovlasceni servis, i stvarno ne znam da li je potrebno dalje objasnjavati kako se popravljaju uredjaji ako u servisu nemaju cak ni TV koji ima HDMI za probu? onda sam se malo zainteresovao za citavu pricu i saznao da uvoznik deo kontingenta nameni serviserima za popravke, odakle se skida dok moze, a da se sve sto ne moze da se skrpi menja za novo, ako je u garanciji naravno, a ako nije ne smem ni da zamislim.

nema veze sa TV, ali otisao mi je nedavno i grejac na ves masini, u garanciji takodje. majstor dodje i zameni grejac sa nekim koji se vrlo razlikuje od onog koji je izvadio iz masine. taj "novi" je kraci, drugacija je boja na njemu, i ja sad verovatno treba da poverujem kako je to "originalni rezervni deo" a ne nesto sto je skinuto sa neke druge masine? posto je sad vec prosla garancija samo mogu da molim boga da nastavi da radi.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija27.04.2008. u 01:23 - pre 193 meseci
Citat:
Chellawy: samo da dodam repliku calnu @PPZ

sto se tice ugradnje polovnih delova prilikom opravke TV-a ,
svaki odgovoran majstor sa iskustvom zna sta moze a sta ne , da ugradi.
dapache, poluprovodnici i integrisana kola koji su ispravni iz rashodovanih TV aparata su sigurniji za ugradnju nego li delovi koji se imaju danas kupiti kod dobavljaca (citaj trgovaca lopova) koji ne odgovaraju za kvalitet (citaj ne kvalitet istih) koje nam prodavaju pa cak i dobar broj neipsravnih.
da ne duzim koliko bi skuplja popravka bila kada bi sve nove delove ugradjivali a strnakam je upravo CENA primarni rezon.

tako da sa te tacke gledista apsolutno nisi u pravu.

a tu su i cinjenice kvaliteta i istrajnosti recimo ekrana, gde kod samsungovih TVa ekrani traju od 2000te na ovamo 3-4 godine za 66cm ekrane a 5-6 godina za 51cm ekrane.

dok se ugradnjom polovnog ekrana nemacke proizvodnje starosti recimo 10tak godina , moze ocekivati da ce da radi sigurno duze nego nov !!!!

naravno licno mrzim kada vidim da je neki "majstor" ugradio polovne elektrolite koji su stariji od samog tv-a koji je "popravljao" .... ali kao sto sam rekao u proslom postu ( postenih je sve manje) jer se od toga ne zivi !!!
ali jedno je sigurno a to je da sigurno ima mnogo vise postenih majstora nego li trgovaca.....

pozdrav


Ja nigde nisam rekao da nije dobro ugradjivati polovne delove.Samo se rubin_miki postavio tako kao da nikada u zivotu nije ugradio nista polovno i kao da je to lose.Naravno da dobar majstor zna sta da ugradi a sta ne od polovnih.I ja bih tako reagovao da vidim stare elektrolite negde A setite se svi onih godina kad smo masovno menjali u domacim televizorima (i ne samo) BU208 tranzistore EI proizvodnje, sa Toshibinim, jer su ovi prvi crkavali posle nekoliko dana? Onda se neko dosetio, pa prodavao kopije tih tranzistora sa Toshibinom oznakom, koji su bili gori od EI.Ja sam tada vise voleo da izvadim jedan BU iz nekog TV-a gde je provereno radio neko vreme, nego da ugradim musteriji nov.I svi su bili srecni i zadovoljni.Isto je vazilo i za brze diode u istom periodu, koje su same od sebe probijale iz nepoznatog razloga.Ti bi se ubio trazeci uzrok, a uzrok je upravo bio NOV deo loseg kvaliteta.



Citat:
Memomax: i za mene je novost da je ovo forum za servisere? a ako se ovde dozvoljava da svaka kritika, ili pokusaj da se ukaze na potencijalne probleme, zavrsi brisanjem postova, onda necemo daleko odmaci. mislim takodje da se moderatorske moci ne smeju koristiti za pretnje.

nedavno sam odneo neispravan DVD, koji je u garanciji, kod ovlascenog servisera, koji radi sa nasim prilicno velikim uvoznikom. nije radio HDMI. posle 20 dana zovem da vidim sta je bilo i kazu kako u servisu nemaju na cemu da probaju HDMI. to je ovlasceni servis, i stvarno ne znam da li je potrebno dalje objasnjavati kako se popravljaju uredjaji ako u servisu nemaju cak ni TV koji ima HDMI za probu? onda sam se malo zainteresovao za citavu pricu i saznao da uvoznik deo kontingenta nameni serviserima za popravke, odakle se skida dok moze, a da se sve sto ne moze da se skrpi menja za novo, ako je u garanciji naravno, a ako nije ne smem ni da zamislim.

nema veze sa TV, ali otisao mi je nedavno i grejac na ves masini, u garanciji takodje. majstor dodje i zameni grejac sa nekim koji se vrlo razlikuje od onog koji je izvadio iz masine. taj "novi" je kraci, drugacija je boja na njemu, i ja sad verovatno treba da poverujem kako je to "originalni rezervni deo" a ne nesto sto je skinuto sa neke druge masine? posto je sad vec prosla garancija samo mogu da molim boga da nastavi da radi.


Pa dobro, jesi dobio svoj DVD popravljen? Nisi rekao kako se zavrsila prica sa serviserom.Iz te price ja ne vidim da je nesposoban zato sto nije imao tv sa HDMI ulazom.Nemozes ocekivati da servis ima sve.Naravno, ne opravdava ga sto nije nazvao npr. prodavca i zatrazio da se DVD testira u radnji, da se ustanovi zaista radi li ili ne.To sto rastavljaju nove uredjaje za delove opet ne treba tebe da interesuje ili brine.Tvoja briga je da dobijes svoj uredjaj kvalitetno popravljen.Ako serviser nije mogao da ti ga popravi, imas pravo na zamenu, to sam vec gore objasnio, tako da opet nemas razloga da budes ogorcen.Ali, moram da primetim da si ipak generalizovao da su SVI majstori losi na osnovu jednog iskustva.
I takodje sam spomenuo da i mi to radimo, znaci to nije praksa jednog proizvodjaca ili uvoznika, nego opsta.Delovi u uredjajima su jeftiniji nego kad bi se kupovali individualno.A i ja bih se licno bolje osecao da znam da mi je zamenjena npr. kompletna ploca, umesto da mi je neko prckao po ploci i menjao komponente, trazeci kvar.Novo je uvek novo.
Sto se dela za ves masinu tice, tu opet nisi u pravu.Delovi se menjaju, bez da je proizvodjac obavezan da obavesti kupce o tome.Procitaj BILO KOJU deklaraciju BILO KOG proizvodjaca, na njima pise da je proizvodjac u mogucnosti da promeni dizajn ili specifikaciju uredjaja, kao i da uvede odredjene izmene bez prethodne najave.To znaci konkretno da ako su ustanovili da taj grejac recimo i crkava zato sto je dugacak, skratili su ga i re-dizajnirali tako da radi korektno.Sto je boja promenjena je moguce iz nekoliko razloga - da bi serviseri lakse raspoznavali novi i stari, ili pak ako su korisceni drugi materijali u proizvodnji.To kazem opet ne treba tebe da brine i proizvodjac nije bio duzan tebe da obavesti o izmenama.A koliko sam razumeo tvoja masina radi, znaci da je ugradjen odgovarajuci deo.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
79.101.185.*



+2 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija27.04.2008. u 01:52 - pre 193 meseci
@PPZ
pa dobro, ako je u redu da ovlasceni serviser ne poseduje nijedan TV koji ima HDMI, i ako je to znak opremljenosti i strucnosti, onda ne znam sta da kazem.

moj odgovor je pre svega bio upucen coveku koji je zapoceo temu, s namerom da mu skrenem paznju da je garancija u ovakvim uslovima, i sa ovakvim poimanjem posla, cista lutrija. i da iz jednog ugla jeste ok da nekako skrpis uredjaj da prezivi garantni rok, ali i da bi svakako trebalo da ga zanima kakvim se rezervnim delovima popravlja njegov uredjaj jer kad prodje garancija i kad taj "novi" deo ponovo crkne onda ce svako dalje kanibalizovanje i igranje s delovima placati iz svog dzepa.

 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija27.04.2008. u 03:24 - pre 193 meseci
EEEE, zato druze pazis kad kupujes.Sta da ti kazem, pokusao sam da razumem tvoj stav, ali izgleda da ne ide ovako.Sad ja moram da generalizujem, SVI VI koji kupujete jeftine stvari, kod jeftinih prodavaca, sa jeftinim servisom, ocekujete da dobijete neki kvalitet usluge.Vidi, kad kupujes skup proizvod, on je uglavnom istog kvaliteta kao i onaj jeftini, s tom razlikom sto ima dobru podrsku iza sebe.To je ono sto placas, a ne sam proizvod.Zato ja nisam nikada ni pokusao da kupim nista od tih kineskih sr*nja Vivax,Crown i sta ti ja znam.Ima ih toliko da ti se podigne kosa na glavi, a svi dolaze iz iste supe.Kupi ti lepo jedan uredjaj od proizvodjaca koji drzi do sebe, pa neces imati problema sa servisom.U najgorem slucaju, ako te ne usluze kako si ocekivao u tvojoj zemlji, bice pokriven internacionalnom garancijom pa mozes da ga odneses negde u inostranstvo da te usluze onako kako si navikao.Ja NIKADA nisam video da jedan Panasonic, Sony, Philips nije pokrio garancijom neki uredjaj, ili da nije imao servisera koji nezna sta radi.
Ja se dobro secam (a verujem i dosta majstora koji posecuju ovaj forum) kad je bila ona cuvena frka sa Philips televizorima, koji su imali neispravne ekrane.Radilo se o modelu od 51 i 54cm, kojima je crkavao jedan top, uglavnom crveni.To je bilo neke 1988-1990-e godine.Philips je tada SVIMA koji su kupili takav televizor u SRBIJI, pokrivao garancijom zamenu ekrana u Madjarskoj, jer tada smo bili puni sankcija, i ostalo.Znaci, ipak je ispostovao garanciju.Secam se da su tada kamionima nosili televizore na popravku.
Da se to desilo nekoj od tih sjajnih firmi koje kupujete tamo jer su jeftine, verovatno bi samo slegli ramenima, i rekli "sta mi da radimo".A za to bi bio kriv iskljucivo ti, jer si hteo da kupis jeftino.A posle bi bio ogorcen na servisera.

Ja ovde u Grckoj pre svake vaznije kupovine lepo uradim jedno istrazivanje trzista, u potrazi za optimalnom kupovinom, koja ne podrazumeva uvek najnizu cenu, ali podrazumeva najbolju podrsku i servis, i ako je moguce nisku cenu.Tako znam da ako se nesto desi mom uredjaju necu imati problema.Navescu ti jedan primer.Kupio sam bio jedan 19" TFT monitor, marke LG.Iako ovde ne vole preterano LG, ja sam se odlucio za njega jer pored istih karakteristika kao na primer Sony, Philips, nude i zero pixel garanciju, kao i 3 godine ON SITE popravke.To znaci, da ako ti se sta desi sa monitorom, ti ih lepo pozoves, das im serijski broj uredjaja, i ako je pod garancijom oni ti posalju kurira sa NOVIM monitorom i samo preuzmu onaj stari, pa se oni zezaju sa njim.Desilo se da sam posle otprilike mesec dana koriscenja primetio jedan mrtav pixel.Nije bio primetan, ali eto, video sam ga.I odlucim da pozovem LG Hellas da se pozalim.U roku od 2 dana su poslali kurira sa novim monitorom, i odneli stari.Taj novi monitor je nazalost radio taj vikend, i u nedelju je samo zablokirao i nije se vise dao ukljuciti.U ponedeljak ih nazovem, i sve im po spisku.Uz silno izvinjavanje, posalju istog dana kurira sa jos jednim ganc novim monitorom, uz objasnjenje da su slucajno poslali neispravan monitor koji je druga musterija poslala.Ovaj novi monitor je nazalost bio noviji model, jer su zamenili modele u tom periodu, sa boljim karakteristikama ali crno/srebrn, dok sam ja kupio poptuno crn monitor.Posto sam dobio bolji monitor, nisam se preterano bunio.Taj monitor radi i dan-danas, posle skoro 2 godine, besprekorno, 24 sata dnevno.Ne gasi se uopste.Nema mrtvih pixela.

Da sam otisao u radnju i rekao "dajte mi najjeftiniji" verovatno bi mi rekli "posaljite u servis" kad bi bio neispravan, a tamo je pitanje da li bi sta uradili sa njim.Naravoucenije - kad kupujes gledaj prvenstveno podrsku.Nas drug ovde sa foruma je bio zabrinut u vezi duzine trajanja garancije, a posto nije rekao KOJI televizor bi kupio (oko toga se lomi) tvoj komentar je bio totalno neukusan i besprimeran.Da je rekao "hocu Samsung" a ti da si imao lose iskustvo sa Samsungom, bilo bi na mestu da prokomentarises.Ovako da generalizujes sve servise i sve brandove nije u redu.

Sto se servisa tice, NIJEDAN servis ne moze imati svu opremu.Nemoj ocekivati da zato sto si im ti odneo jedan DVD plejer ce da kupe LCD ili Plazmu sa HDMI ulazom samo da bi tebi to popravili.Kad su takve stvari u pitanju, u ovlascenim servisima se prave kompromisi.Ako se proceni da dolazi mnogo uredjaja jedne vrste, kupuju se alati za njihovu proveru i popravku.Inace se pojedinacni uredjaji radije posalju prodavcu na zamenu.Ne boj se, ne placa to prodavac.Svi ti falicni uredjaji se vracaju fabrici uz pun povracaj novca.Apsolutno je pogresno procenjivati servisera na osnovu toga sto nije mogao da testira u servisu tvoj DVD.A sto se delova tice, to sam ti vec odgovorio.To biras KAD KUPUJES uredjaj.Serviser ne moze da popravi nesto sto je u fabrici lose napravljeno...


Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
79.101.14.*



+5 Profil

icon Re: LCD televizori-garancija27.04.2008. u 12:03 - pre 193 meseci

@memomax

sto se tice lutrije :
pa ceo je zivot lutrija , znaci ne samo kupovina bilo cega ....nema potrebe da nabrajam zasto je zivot lutrija...
eto najveca glupost kako je covek poginuo pre 2-3 meseca u hrvatskoj: setao je trotoarom i sa skele koja je bila montirana na gradjevini je vetar oduvao fosnu koja je pala coveku na glavu i ubila ga na licu mesta !!!!

i sad ti spominjes lutriju ?????? daj molim te ....

a da ti ne spominjem dalje jer primera ima ne brojano. evo recimo prosle godine je coveka iz mog mesta udario grom dok se vracao s pecanja i samo srecom sto nije bio sam vec sa kolegom koji mu je ukazao vestacko disanje i prvu pomoc , je ostao ziv !!!


pa sve je u zivotu toliko relativno da tvoj komentar nema uopste mesta.

moje iskustvo kada sam kupovao DVD plejer:

prvo sam dva dana citao po netu sta i kako i kada sam se nacitao onda sam otisao i kupio LG dvd 9700 i radi i dan danas i ubija se od rada , klinac 3 godine gleda na njemu crtane filmove 12 sati dnevno. dvd cita sve redom , ubacio sam mu nov firmware itd....... platio sam ga 75eura.

a svi oni koji su kupovali dvd-je za 30-35 evra i crkavali su im kao ludi su sad u pravu kada grde majstore i prodavce ????

ne . nego su nepismeni i zatupljeni i zele jeftino !!!!

znaci ne trazite ljudi krivce u drugima
prvo ih potrazite u samom sebi pa tek onda dalje.....

evo vec mesec dana razmiljam o kupovini novog LCD monitora
i pregledao sam vec dosta modela i naravno da necu kupiti asus, belineu, ili neki slican krsh

vec ce to biti neki od LG ili samsung modela , eventualno philips da ne duzim sa razlozima jer ih ima puno.....




nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD televizori-garancija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16898 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.