Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje ulje je najbolje za Opel Corsu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 69028 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 12:02 - pre 127 meseci
@Gromomobil

Dok je tebe zivog i zdravog , auta ce biti , tako da nemoj da se nerviras.... :)
Ako bas hoces polusinteticko uzmi GM 10W40 ( 4L su oko 2000din. )

@Lavlja_Jazbina

Za "nacionalnu klasu" ima dovoljno kvalitetnih polusintetickih i sintetickih ulja sa cenom 450-600 din./l

Ako imas para , niko ti ne brani - sipaj ulje od 10-20€ po litri ( ulja za motore vrhunskih performansi ) u "obican" motor.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 17:23 - pre 127 meseci
Odlican izraz "nacionalna klasa"...kao i ostatak odgovora.

Sto bolje ulje se sipa, nece se zazaliti. A od 2005-e su sva ulja izdignuta na kvalitet kakav nije bio ni kod najskupljih ulja 90-ih.

Citat:
Ali namece se komentar majstora na ovo... savetovalo me je vise majstora i prodavaca, da treba ipak staviti polusintetiku, navodnjavascript:addtag('quote',2)o zato sto je auto star 2001 i zato sto sintetika nema dobru gustinu pa bi puno trosio...


Razlog diskriminise i majstore i prodavce..toliko je glup da je to prosto tuzno...

STa ce se dogoditi? Ulje 5w40 ce iscuriti na hladnom motoru, dok ce se 10W-40 zadrzati?

na 100 oC ona imaju ISTU "gustinu"...

I jos izraz "nemaju DOBRU gustinu...bas sintetika ima BOLJU i STABILNIJU gustinu u vecem delu perioda koriscenja, dok polusintetika moze da se "razbije" preopterecenjem motora..
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 19:37 - pre 127 meseci
hvala drugar! odo po sintetiku... javljam rezultate kroz koji mesec. do tad ocekujem i afro friz da mi se opravi...
DDD
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 19:42 - pre 127 meseci
ispravka HVALA svima na pomoci.
DDD
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 20:21 - pre 127 meseci
sasa022...Izvini,koje je to ulje 5w40 za 600 dinara. 5w30 da,po toj ceni.
Citat:
sipaj ulje od 10-20€ po litri ( ulja za motore vrhunskih performansi ) u "obican" motor.

Sarkaticno,ali to je fabrika preporucila tako da filozofiju stavljam po strani.Vi sipajte i zejtin,ako vam je volja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu22.10.2013. u 22:47 - pre 127 meseci
Nije bitno da li je motor "obican" ili neobican, da ne kazem teze opteerecen, bilo sportskim manirima i namenom ili kao radna masina, svaki zahteva dobro podmazivanje.

"Obican" ce trajati duze u dobroj kondiciji, neobicni su ipak na drugi nacin "isplatljivi", pa makar trajali znatno krace.
A mislim da je to i zelja svakog vlasnika "obicnog" motora, i trajnost i pouzdanost, bar sto se tice ulja i podmazivanja.

Za ostale detalje, opremu i senzore, od ulja nema pomoci..
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu23.10.2013. u 03:03 - pre 127 meseci
@Lavlja_Jazbina

Nisi me razumeo - sipaj ulje po standardima koje proizvodjac propisuje.

Za pomenutu Corsu je dovoljno po standardu polusinteticko ili ( jeftino ) sinteticko ulje.

Pitao si koje to sinteticko ulje 5W40 ima za oko 600 dinara - evo npr.

Elf Excellium NF 5W40
Total Q9000 5W40
Petronas Syntium 3000AV 5W40



www.elitemadzone.org/t426476-motornim-uljima-mazivima
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu23.10.2013. u 08:44 - pre 127 meseci
iskopirao sam ovo sa mobilovog sajta... verovatno je na to mislio pomenuti majstor.
-"Zašto mi je za starija vozila potrebna viskoznija (gušca) tecnost?
Napredna tehnologija motora sa strožim tolerancijama (n. pr. zazorima izmedu prstena klipa i zida cilindra) dozvoljava korišcenje ulja niže viskoznosti bez povecanja potrošnje ulja ili habanja. Starija tehnologija odnosno stariji motori obicno imaju vece tolerancije te im je potrebno gušce, to jest, viskoznije ulje da bi održali zaštitu i smanjili potrošnju ulja."-
DDD
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu23.10.2013. u 09:10 - pre 127 meseci
Ne razumes.Fabricki ti ide 5/30 GM-LL-B-025 to ti je fabrika propisala.Ako ti ides logikom stari auto i da ne kazem ostale gluposti ti sipaj sta mislis.
Ono za sta sam a polazim od sebe.Sipaj ono sto je po specifikaciji fabrike pa neka to bude i ako auto duva.Logika ne isplati mi se jer trosi je pogresna.
Budi posten prema sebi i tada kazi,radim motor ili prodajem auto jer nisam sposoban da ga odrzavam kako je propisano.
Sebi stavljam kneht,mogu filtron ali necu.Za klimu sa ugljenom prasinom,a ako nisam u stanju to da ispostujem,NECU NI DA VOZIM taj auto u tom rangu.
Da je sasa022 procitao detaljnije link koji je meni poslao da nesto naucim bi video da hladan start pri niskim temperaturama ima svoj danak,a licno sam bio i
prisutan kada je Rajan ( onaj ko ga zna zna i o cemu pricam ) kvazi mafijasima popravljao a8 4.2 sa okrenutim letecim lezajevima jer jajare kada treba da plate
onda su mali pa ne odgovarajuce ulje je i napravilo takav kvar.
Tvoj auto nije ekploataciono star,kazes 42kkm.Casti ga. :).
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu23.10.2013. u 17:31 - pre 127 meseci
Citat:
Gromomobil: iskopirao sam ovo sa mobilovog sajta... verovatno je na to mislio pomenuti majstor.
-"Zašto mi je za starija vozila potrebna viskoznija (gušca) tecnost?
Napredna tehnologija motora sa strožim tolerancijama (n. pr. zazorima izmedu prstena klipa i zida cilindra) dozvoljava korišcenje ulja niže viskoznosti bez povecanja potrošnje ulja ili habanja. Starija tehnologija odnosno stariji motori obicno imaju vece tolerancije te im je potrebno gušce, to jest, viskoznije ulje da bi održali zaštitu i smanjili potrošnju ulja."-


To je veliko pojednostavljenje price, iz verovatno komercijalnih razloga...treba se "resiti" mineralnih ulja pored jeftinih sintetika.

Jesu novi motori visokofrikcioni i ekoloski, ali to zahteva neke druge osobine ulja, cesto i gradaciju 30..koja je zaista manje gustine(preciznije ima manji uljni film na zidovima za podmazivanje pri 100 i vise stepeni) i ta i nisu za preporuku, ako ih fabrika ne preporucuje.
"Fabrika" preporucuje uvek ekonomsku varijantu, naravno uz potrebne tehnicke zahteve i ateste, uzimati bolje ulje nije zabranjeno..

Razlika izmedju 5W40 i 10W40, u "gustini) je SAMO na 25oC. Na 100 stepeni, gradacija im je slicna, s tim sto neka sinteticka ulja imaju deblji film od vecine polusintetickih...pa su zapravo "gusca" u zagrejanom motoru, receno pojednostavljenim izrazima.

A to sto su tecljiva pri hladnom startu, kada je prakticno 90% habanja motora, brze pristizu u udaljene zone, sintetika bolje pokriva i "ostaje" na povrsinama nakon prestanka rada motora, lakse se vergla...to su detalji koji treba da zanimaju korisnika "starog" tipa motora.

Ono dalje, slozenije, je "razbijanje ulja"(opadanja gradacije, kada ulje postaje jos "REDJE"), cemu su sklonije polusintetike i mineralna ulja, to su samo dodatni benefiti..
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu23.10.2013. u 19:16 - pre 127 meseci
DEFINITIVNO stavljam sintetiku. volim kad cujem argumente. vecina stvari kod majstora se zavrsava sa "kad ti ja kazem". bas sam se rascitao po netu i mislim da ste objasnili stvar kako treba.
Momci hvala na odgovorima, sutra idem da zavrsim stvar bez dileme u glavi.
DDD
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu24.10.2013. u 13:01 - pre 127 meseci
Ulje zamenjeno, SINTETIKA GM 5W/30.. ja imam osecaj kao da auto mirnije radi ili sam se mnogo cimao oko svega pa sam ...poceo da umisljam.
Praticu ponasanje pa javljam rezultate "da li" je povecao potrosnju ulja, i da zaokruzimo temu sa potvrdom u praksi.


DDD
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu24.10.2013. u 14:33 - pre 127 meseci
Mirnije radi sigurno, i lakse vergla, jedino osmatraj potrosnju.

Fabricko je ulje, jedino nisam siguran da li imaju napomenu, da nakon 100kkm ili vise se koristi 5W-40..kao sto neki drugi proizvodjaci daju napomenu za svoje motore.
 
Odgovor na temu

Gromomobil
Opel Opelovic
buvljak
kgb
Johansburg

Član broj: 318496
Poruke: 14
91.234.132.*



Profil

icon Re: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu26.06.2014. u 21:16 - pre 119 meseci
epa stvari stoje ovako...
Nakon promene ulja, potrosnja ulja se nije promenila, a ja prodjoh skoro 10000 km, zapravo nisam imao ni jedno dolivanje... Odsad stavljam ono ulje koje je propisano i nijedno drugo... a takodje savetujem i svima da to cinite!
Zahvaljujem se svima na komentarima i savetima.
DDD
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje ulje je najbolje za Opel Corsu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 69028 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.