Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 145116 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 14:27 - pre 193 meseci
Citat:
DaliborP: Znaci po tebi nema potrebe da neko ide van zemlje dok svi zajedno ne poradimo malo na sebi?
Tj ne vidis to kao neku vaznu stvar, nije prioritet. Jako interesantno razmisljanje.

To me podseca na onu "Hilandar gori a vi bi da putujete".


Ko ima potrebe, ali POTREBE, taj je do sada isao van zemlje..I to vrlo komotno.

Za druge potrebe, tipa letovanje, trebalo bi da se ukinu vize, da se ljudi dodatno ne maltretiraju, pred odmor, ali za ostale zgubidane mi apsolutno nije vazno (razne avanturiste, svercere i slican soj ljudi).

Prema tome, samo ukidanje viza mi nece znaciti nista posebno, sto je i receno...a oni sto misle da ce paketic na rame i u "bolji zivot"...mislim da se ..... he, he, grdno varaju

Poz.

P.S. Nisam bas "onaj" "patriota", koji bi da prkosi svetu, samo sagledavam situaciju sa realnih pozicija i relativno normalnih prioriteta.
Lakomislenost je lepa, i slatka, ali...se ne jede
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.193.*



+294 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 14:37 - pre 193 meseci
@Stefano
Slažem se, al' bilo bi lepo da može
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 14:48 - pre 193 meseci
Mislim da mozes da koristis Rajanov prevoz. Ali, neizvestan je trenutak polaska, skoro kao i za carter.
A kada bi neko pomakao zadnjicu, i sredio zeleznicu, ni to ne bi bio los prevoz.

Poz
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:14 - pre 193 meseci
Citat:
vladd: Ko ima potrebe, ali POTREBE, taj je do sada isao van zemlje..I to vrlo komotno.

Meni licno ne treba viza tako da znam sta znaci putovati komotno, ali isto znam ljude sa srpskim pasosima koji stalno vade vize i nekako ne mogu da se setim tog "komotnog" dela price.
Jel mozes da objasnis to "vrlo komotno" u recenici?
Citat:
...ali za ostale zgubidane mi apsolutno nije vazno (razne avanturiste, svercere i slican soj ljudi).

Znaci po tebi, ko hoce na more moze, ali avanturistima treba da bude zabranjeno da putuju??
Ma najbolje da komitet odredi ko sme da putuje a ko ne da se obicni smrtnici ne misle previse.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-213-67.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:16 - pre 193 meseci
hehehe,znaci postoje povoljni i nepovoljni razlozi za izlazak iz zemlje :))

nice :))
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:27 - pre 193 meseci
Da mi malo zamjenimo teze i pricamo o barbikama?

Kakve veze ima ukidanje viza i standard? Ako nam daju (kao i svima normalnima) da putujemo bez viza, da pride i povecaju nas standard, da ne idemo u Wien, nego na rajska ostrva!
Koje vi ideje imate.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:30 - pre 193 meseci
Citat:
vladd
vladd: Ko ima potrebe, ali POTREBE, taj je do sada isao van zemlje..I to vrlo komotno.


Ne budi smesan Vladd - evo ja treba za 2 nedelje da odem do Kanade na neki sastanak, pa moram sledece nedelje da se zajebavam i letim do Berlina kako bih izvadio vizu - o placanju viza -feeovaa i da ne pricam. Za 5 godina sam platio preko 1000 EUR samo za kojekakve vize, troskove viza-procesiranja i puteve do kojekakvih ambasada i konzulata - a ja cak mogu da putujem bez viza u skoro sve drzave EU osim UK i Irske. Da moram i za EU da vadim vize, to bi bilo jos crnje.

Moj kolega Nemac samo treba da kupi kartu i da sedne u avion kad god hoce ili treba - treba u roku od 3 dana da ode do Japana zbog sastanka, super - moze... Ja? Mogu samo da se slikam.

Isto mi vazi i za USA, Japan, i sl... a tamo moram da putujem vise puta u toku godine... "komotno"? Mozda ako nas poredis sa ljudima iz Zimbabvea ili Severne Koreje, za ostatak Evrope - ne bih rekao.

--

Idi bre, pa zamisli da imas firmu u Srbiji i da moras da odes do UK da bi razgovarao sa poslovnim partnerom, a onda do Dizeldorfa do drugog.

Trebace ti bar 2 dana da alociras za idenje do UK i DE ambasada i da cekas u redovima i apliciras, dakle da gubis svoje vreme koje kosta. Da ne zaboravimo da ce ti eventualno trebati jos nekoliko sati da pripremis dokumenta za vizu, sto inace ne bi trebalo da bude deo tvog radnog vremena.

A onda treba da cekas bar nedelju dana za DE vizu, a za UK zavisi kakve si srece, mozes je dobiti isti dan a mozes biti lose srece i cekati do 7 dana da ti posalju pasos nazad postom.... sto znaci da ne mozes da kupis jeftiniju fiksiranu avio kartu, zato sto mozes da izvisis. Tek onda kad ti vize budu odobrene mozes da putujes. Lepo je kada trebas da imas hitan sastanak i moras da kazes ljudima "ah, sorry - vidimo se za 10-14 dana zbog mojih viza, znate... ja sam iz Srbije" #@)(&*@#)&@#(*&#!

Da ne pricamo o tome da ces ta zadovoljstva platiti bar jos ekstra 60-70 EUR u odnosu na nekog drzavljanina EU/USA/Japana pa cak i Hrvatske koji samo treba da sednu u avion.

"vrlo komotno" - kako da ne... mislim da nam se podebelo razlikuju definicije "komotnog" :) Nisu bas svi zgubidani sa viskom slobodnog vremena pa da ih ne tangira to sto moraju da gube dane na viza birokratiju + mnogi cene svoj novac i ne smatraju za previse "komotno" da placaju N desetina EUR svaki put kad treba da posete poslovnog partnera.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.228.*



+18 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:36 - pre 193 meseci
Cisti da kazem vladdu da nije u pravu, teorijski ta prica moze da drzi vodu, ali u praksi nije tako. Vecinu ljudi bash sprecava maltretiranje oko viza i troskovi procesa. Jednostavno postoji i neki strah oko samog procesa, cimanja, utrosenog novca, iscimanih roditelja za razne izjave o njihovim platama, stanjima na racunu, potvrdama... itd. Ja znam mnogo ljudi koji bi da su mogli putovali po Evropi. MNOGO.
Kao sto rekoh jedno pisljivo letovanje u bugarskoj moze da kosta kao put u Pariz i zezanje, ne pisem napamet jer sam probao. Ili eto hostel u Nici na azurnoj obali.

"Ko ima cash za shopping u Londonu, lako ce se snaci za vizu. Ko ima cash za skijanje u Francuskoj, viza mu nece biti problem..."
Mislim da si i ti malo van realnosti, kao vladd. Vecina mladih koji putjem evropom su tinejdzeri ili studenti. iz celog sveta. jednostavno ima mnogo toga da se vidi, pa sta god ko pozeli, mislim da je vrlo bitan kulturno-istorijski aspekt te price.
To je cak u mnogim zemljama postao mainstream obicaj, poslati decu da vide svasta nesto, tamo, valjace im sigurno. Ja bih voleo da svako u razdoblju od 17-22 moze da ode i da se bar ovlash upozna sa tom tako bliskom kulturom i pojavom. Dupe u voz i gde god hoces koliko hoces. Kakav god da na njih to utisak ostavi, dobar, los, bice od koristi. Meni je utisak pomeshan.

Beznin+auto, prvo ti treba auto, pa izracunaj koliko treba za benzin. Jos nesto kada sam zavrsio fax i pokusao da otputujem sa ekipom za Italiju dvoje od nas 5 nije dobilo vizu, zaposleni itd. Zatim za vreme faxa jedno leto smo bazali po Rumuniji, pokusali smo da dobijemo vizu za akciju tipa nas cetvoro idemo da se setamo evropom i razgledamo. Znaci to tada nikako nije moglo! Da li je danas drugacije ne znam.
I danas vadjenje vize jako ide na zivce i komplikuje mi zivot. U svakom pogledu.

A za te shopping&fucking varijante nikada nije bio problem, secam se u vreme najgorih sankcija i izolacije zemlje, vladavine SM, plata 2DM, mi iskljucili frizider dzaba troshi struju, postojala je odabrana ekipica iz skole koja nije isla na ekskurziju u Novi Sad, vec 2 nedelje London-Pariz Ritz.

Druga je stvar kada pocnes da radis, porodica itd. Onda vise nemas 30 dana kada hoces niti drustvo za takvo zezanje, mozda ti vise i nije do toga. A treba ti i vise para, nema polvastica popusta... A
A onda i pocinjes da ne razumesh mladje :) ... itd....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 15:44 - pre 193 meseci
Upravo tako - poenta je da u mladosti treba putovati i upoznavati ljude, obicaje, kulture, arhitekturu, jezike.

To je i ogromna prednost koju imaju mladi u EU - kao klinci i mladi mogu da proputuju gomilu raznih zemalja i upoznaju i nauce dosta toga sa InterRail-om i jeftinim hostelima. Ovde su vozovi puni mladih ljudi koji zuje okolo - nisu to nikakvi "zgubidani" vec mladi ljudi zeljni zivota i mnogo toga novog.

To vredi mnogo vise od nekakvih letovanja u Spaniji i shoppinga u Londonu - i ne kosta uopste puno, i, sto je najgore deca i mladi u Srbiji su potpuno uskraceni toga zbog te viza politike.

Koliko toga moze da se nauci o svetu za tih nekoliko godina...

Tuzno je to sve sta nam se desava, i zaista se nadam da ce to brzo proci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.228.*



+18 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 16:11 - pre 193 meseci
Potpuno si u pravu i lepo si to sumirao. Verujte nije to isprazna diskusija vec relanost, ja bash tako mislim iz svega sto sam video i licnog iskustva.

Zaista je bitno da u tim godinama mozete sebi tako nesto organizovati.
Jedino inostranstvo koje sam ja dugo vreman video je bila Budimpesta 4 dana sa 18 godina. Verujte ja se jos uvek secam svakog minuta ta 4 dana, svake zgrade, mosta, spomenika, imena ulica, trgova, autobusa, muzeja, pordavacice iz visegrada, nekih klupa, cveca, prositutki u vaciju, kondukterke u merou, kruznih tokova, nasih crkava, preoranog groblja, bezninske pumpe, raznih madjara, par fantasticnih muzeja, cak sam zagrebao italijanski jezik i madjarski za ta 4 dana, ne pitajte kako. Mozda spavao 6 sati ukupno. Ja sam licno bio pod neverovatnim utiskom, posle 4 dana povratak u srbiju devedesetih....

I eto tek mnooogo posle toga sam dosao u priliku da ljudski proputujem evropom i nije to, niti je bilo tog ushicenja, interesovanja, elena... da nema slika pitanje je koliko bi se cega secao... obaveze, posao, pare, godine.
Secam se razgovora sa ustogljena 3 engleza sa sve kisobranima od ~18 godina na zh. stanici koji vec par godina obradjuju deo po deo francuske, i sada prelaze na ostatak evrope... I onako, britanski sa distance i hladnokrvno, raspituju se kod mene za fenomen balkana, gledaju kako su mi cudna dokumenta itd. dugo smo cekali voz pa se zapricali...

Zato kome god mogu kazem putuj dok je vreme, ne misli o novcu, isplatice ti se mnogo vise od toga sto ulozis.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 16:19 - pre 193 meseci
Naravno ne treba smetnuti sa uma da ukidanje viza za Sengen nece pratiti i ukidanje viza za SAD. On ce ih svakako pribliziti. Pitanje je da li ce odmah i VB (a i Irska) ukinuti paket pa da bar zaokruzimo EU. Iskustvo govori da cak ni sve zemlje EU nemaju jednak vizni rezim sa SAD pa ne verujem zasto bi Srbija odmah bila izuzeta viza. Ne, to se nece desiti. EU se tek bori sa SAD za jednak tretman svih clanica.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 16:36 - pre 193 meseci
Meni je ovo stvarno fascinatno. Ukidanje je odična vest, a šta ću ja ili neko drugi uraditi uraditi nije ni bitno, zašto moram nešto da uradim? Otprilike kao čovek koji nosi džak od 150kg na leđima - ako mu neko odvadi 20kg iz tog džaka i dalje mu neće biti ne znam koliko bolje, ali zalagati se da treba i tih 20kg ostaviti ne mogu da shvatim.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.195.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 16:40 - pre 193 meseci
Citat:
Ko ima potrebe, ali POTREBE, taj je do sada isao van zemlje..I to vrlo komotno.


Ovo ne samo da je netacno vec i jako povrsno. Svaki drugi preduzetnik ili vasnik SME bi treblo da moze da ode na sastank kada god se ukaze prilika (i veci bi to i radila). Ovako moras da planiras unapred bar 4 meseca da bi otisao na sastanak.

Tu od posla nema ni P.
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 18:41 - pre 193 meseci
Citat:
vladd:Za druge potrebe, tipa letovanje, trebalo bi da se ukinu vize, da se ljudi dodatno ne maltretiraju, pred odmor, ali za ostale zgubidane mi apsolutno nije vazno (razne avanturiste, svercere i slican soj ljudi).


Ovaj, za sebe bih rekao da sam anti-turista( a vladd bi to verovatno nazvao avanturizmom), u smislu da ne mogu biti zadovoljni konzument predstava drugih, o onome shto bih zheleo dozhiveti na odredjenoj destinaciji - u vecini sluchajeva.
I ne zhelim da razmishljam o tome da li su mi ponudjeni iskonstruisani prizori, i gde se zapravo skriva stvaran zhivot. Evo, na pamet mi padaju egzoticni turisticki aranzmani na Kubi i Jamajci o kojima bi se moglo raspredati na vencanjima, slavama i sahranama, u ogradenim zonama koje u ovom drugom slucaju cuva naoruzano obezbedenje.

Filozofija putovanja u tom smislu, naglashava prvenstveno kulturnu razlichitost, zatim na red dolaze predeli, arhitektura, hrana...i to sve praceno izlaskom iz sterilnog okruzhenja svakodnevnice i zadovoljavanjem intelektualne znatizhelje.Takav susret sa drugim i drugacijim svetom znaci preispitivanje sopstvenog identiteta i obogacivanje iskustvenog sveta.
I ne, to se ne deshava na plazhi u Budvi gde zauzimajuci 0,3 m2 na svom peshkiru udisete toaletu za plazu vlasnice butika iz prijedora, koja je stala u omanju putnu torbu, dok vam se pred nosem spreman za prezentaciju, meshkolji obesen preplanuli stomak njene deblje polovine.

Tako putovanje sa malo novca postaje dostupno i onima koji nisu konformisti, i za koje ono ne predstavlja estetsku ili statusnu kategoriju.

Zgubidan

.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 18:58 - pre 193 meseci
Ma ja zapravo i razumem taj problem sto mnogi ljudi ne kapiraju i sto misle da se putovanja svode na turisticke aranzmane i poslovne posete (mada, kao sto rekoh, i za ovo potonje postoje strasni hendikepi u Srbiji),

Nije bas da je takav nacin putovanja bio siroko dostupan svima - tek od pre par decenija, taman negde kada smo mi poceli da se zakopavamo, su bukvalno eksplodirali nacini transporta, hosteli - i jednostavnost i mobilnost.

Mlada osoba u EU sa svojih 16, 17... 18 godina ce provesti leto/raspuste putujuci sa svojim drustvom kroz razna mesta Evrope, upoznavati druge kulture (o da, postoji mnogo kultura na "zapadu" - uporedite Portugalce i Dance - ili Grke i Engleze), vezbati strane jezike (bar 2 strana evropska jezika se uce u skoli), sticati drugove drugih etnickih pripadnosti, boja koze i sl.. i nauciti stosta o arhitekturi, kulturi i sl...

Naravno, nisu sva deca i mladi ovakvi - dosta njih ce blejati ispred neke prodavnice i cirkati pivo, ali dobro - takvi postoje svuda od Australije do Islanda. Fora je sto u Srbiji NE POSTOJI ova prva opcija...

Nemoj da se zezamo, dok jednom mladom Nemcu ili Francuzu sve sto treba je InterRail karta, drustvo i malo novca za hostele - u Srbiji je potreban dokaz da hoces da se vratis u Srbiju, mnoge zemlje traze pozivna pisma, onda, cak i da te puste - a sa pricom "idem vozom da prosetam kroz Evropu" tesko da ce te pustiti - vize su dranje, vozovi su katastrofa pa je jedini relativno udoban nacin otici avionom gde ce vas docekati JAT i njihove "pristupacne" cene i sl...

--

Dakle, vrednost ukidanja viza je ogromna zato sto postoji prva mogucnost u poslednjih 20 godina da ce Srbija odgajiti novu generaciju ljudi koja nece biti izolovana i sa medjunarodnim iskustvom koje se svodi na eventualnu ekskurziju u Grcku ili Madjarsku u cetvrtom srednje - to ce i te kako uticati na njihovu predstavu o svetu i zelju da i Srbiju nekako ucine slicnim mestom sa drugim razvijenim zemljama.

To je i te kako vredna stvar - mnogo vrednija od shopping ture u Londonu za onaj bogatiji deo Srbije koji i nije tako veliki.

Mislim, koliko je sve to tuzno govori prica jednog poznanika iz Srbije koji me je zapitao "a kako ti mozes tako da putujes po svim tim mestima, zar te nije malo strah"... Jbt... strah :( Eto sta ucini hermeticki poklopac koji nam je neko instalirao pre 20-tak godina...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 19:15 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
To je i te kako vredna stvar - mnogo vrednija od shopping ture u Londonu za onaj bogatiji deo Srbije.

Khm... sorry to break your party, ali ovde se upravo desava ono "samo da imamo vize, i world would be a better place to live".

E pa jbg... sad malo reality check. Onamo se na 45 strana vozila tema "ziveti sa roditeljima posle 30-te", i dolazilo do zakljucka da nedopustivo veliki broj mladih gluvari na gajbi kod matoraca i zicka se za pivo, a sad odjednom ispade kako im samo fali ta prokleta viza pa da pocnu da upoznaju evropske kulture sa rancem na ledjima, auto-kartom u ruci i osmehom na licu. To tebi ne deluje malo kontradiktorno, a?

Da ne bude flejma sad, daleko od toga da sam anti-protiv bilo cega, naravno da su vize idiotluk i da ih treba skinuti - ali hocu da kazem da su daleko od jedinog, prvog ili najveceg razloga zasto prosecni 20-to godisnjak ne moze da putuje po Evropi kao sto su tamo '80-ih cinili tadasnji klinci. To je whole faken point... Kao sto sam i u prvom postu napisao - stavljam dolarcinu da onog trenutka kad dospemo na belu listu nista znacajnije nece biti promenjeno. Postoji niz problema u nasem drustvu u celini i mentalitetu koji mora da se vrati na neki normalan nivo pre nego InterRail karta i malo novca za hostele budu sve sto nekom treba da bi upoznao svet oko sebe.

U krajnjoj liniji, da je to sto pricas tacno, mislim da bi vecina istih tih ljudi isla po principu "daj sta das" i zujala sa rancevima po non-EU zemljama koje ne traze pola pinte krvi za vizu... Ima l' toga? Ja nesto i ne vidim previse...

Citat:
McKracken: Ovo ne samo da je netacno vec i jako povrsno. Svaki drugi preduzetnik ili vasnik SME bi treblo da moze da ode na sastank kada god se ukaze prilika (i veci bi to i radila). Ovako moras da planiras unapred bar 4 meseca da bi otisao na sastanak.

Tu od posla nema ni P.

McK, mislim da nisi u pravu. Ako je tebi nemogucnost putovanja "za juce" deal-braker u poslu, ti ces onda imati multi-schengen na 12/24/etc. meseci u pasosu... Kao sto verovatno i imas :) A prosecnom SME-u ne verujem da je to sto ne moze da skokne do Kopenhagena na meeting preterano otezavajuca okolnost, pogotovo u eri video-conferencinga za pet centi. Opet, daleko od toga da opravdavam postojanje viza - one su itekako kamen oko vrata - ali mislim da se posmatra povrsno i jedno-dimenzionalno "...e, samo to da mi je, i sve bi bilo bajno".
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 19:19 - pre 193 meseci
@boccio,

Ja ne videh multi-schengen na vise od 3 meseca - tako pise i na zvanicnom sajtu Schengen grupacije?? Vize koje vaze duze vreme se izdaju samo uz pomoc lokalnih "D-type" viza koje vaze samo za jednu zemlju.

To isto vazi i za Japan i za Singapur na primer (duzina trajanja - par meseci). A takodje nasim drzavljanima treba viza i za Hong Kong - pogodi, daju je na kratak rok.

Jedine zemlje za koje sam ja dobio dugu visegodisnju vizu su USA i UK.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 19:21 - pre 193 meseci
Sve ovo me podseća na priče da li trebamo da uđemo u EU ili ne. Jednostavno, većina ljudi površno gleda na te stvari i razmišlja ovako. Ako ulaskom u EU odjednom nezaposlenost padne na 0%, prosečna plata bude preko 1000 evra, eliminiše se korupcija, unapredi školstvo, onda treba ući u EU, a ako ne, onda nam je svejedno. To je jako površno razmišljanje. EU nije čarobni štapić koji će za kratko vreme od jedne nerazvijene zemlje kao što je Srbija napraviti novu Švedsku i naravno da se sve te stvari neće desiti same od sebe. Ulazak u EU predstavlja samo olakšicu koja će otvoriti tržište, olakšati poslovanje sa inostranstvom, omogućiti stranim investitorima ulaganja u Srbiji... što otvara mogućnosti da se za nekih 5-10, možda i više godina standard približi nekom evropskom proseku. Dakle, sam ulazak u EU za običnog čoveka u samom početku ne znači ništa, niti će on to nekako osetiti, ali da li je to razlog da se ne ulazi u EU ? Naravno da ne, jer onda ćemo na bolji standard čekati mnogo duže nego što je tih 5-10 godina, a kako god okreneš, čekati se mora. Isto je tako i sa ukidanjem viza. Naravno da je nerealno očekivati da će se odjednom većina građana Srbije razmileti po svetu i masovno krenuti da se kulturno uzdižu posećujući znamenitosti Evrope ili prepuniti svetska letovališta. Naravno da neće. Veliki broj građana Srbije nema para za putovanja po svetu, niti vremena jer prosečan građanin radi barem 12 sati dnevno da bi preživeo, a mnogi nemaju ni volje za tako nešto. Tako da, običan građanin sasvim sigurno neće ni osetiti ukidanje viza u početku, već će živeti isto kao i do sada, a najveću korist će imati preduzetnici koji često imaju potrebe da putuju. Ali, da li je to razlog da nam bude svejedno da li će se vize ukinuti ili ne i kada ? Rekao bih da ne, jer samim tim što će tim preduzetnicima biti lakše da putuju i sklapaju poslove po svetu, otvara se mogućnost na duže staze da standard vremenom brže raste. A nek samo 1% ljudi koji inače ne bi putovao, jer ga mrzi da se smara sa vizama, otputuje, to je već dobra stvar.
Dakle, ni ulazak u EU, ni ukidanje viza, ni sve ostalo što uz to ide nisu nešto što će preko noći promeniti Srbiju i od nje napraviti idealno mesto za život, ali jesu nešto što na duže staze dovodi do bržeg razvitka zemlje, pa samim tim i boljeg života za njene građane. Zato ne mogu da shvatim da neko može da tvrdi da je svejedno da li ćemu ući u EU ili da je svejedno da li će se ukinuti vize, jer smatram da nije svejedno da li ćemo čekati 10-15 ili 50 godina na normalan život.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 20:10 - pre 193 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nemoj da se zezamo, dok jednom mladom Nemcu ili Francuzu sve sto treba je InterRail karta, drustvo i malo novca za hostele

Ne čak ni ovo... Ne znam koliko vas je čulo za CouchSurfing, u Pragu sam imao nekoliko kolega (dakle, ozbiljni ljudi u poznim dvadesetim ili ranim tridesetim) koji su vrlo aktivni u "torrentovanju" svoje gajbe.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.228.*



+18 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?29.04.2008. u 20:16 - pre 193 meseci
Citat:
E pa jbg... sad malo reality check. Onamo se na 45 strana vozila tema "ziveti sa roditeljima posle 30-te", i dolazilo do zakljucka da nedopustivo veliki broj mladih gluvari na gajbi kod matoraca i zicka se za pivo, a sad odjednom ispade kako im samo fali ta prokleta viza pa da pocnu da upoznaju evropske kulture sa rancem na ledjima, auto-kartom u ruci i osmehom na licu. To tebi ne deluje malo kontradiktorno, a?

Ne znam za tu temu, ali znaci ta tema je ustvari neka realnost ~mladih u srbiji ? Ne znam ne sporim da ima ljudi koji zive sa roditeljima posle 30te i nemaju nikakve pare, ali ja ne poznajem ni jednog takvog, tako da je za mene licno ta prica fikcija (hm ima onih koji zive, ali ne bez svog novca/plate). Naravno svako vuce svoja iskustva i zakljucke iz svog okruzenja...
S druge strane najveci broj maladih zaista zivi sa roditeljima i da ne razglabamo da li je to lose ili dobro, mislim da bi vecina kada bi se otvorila ta mogucnost mogla da skocka pare za kombinaciju putovanja po evropi voz+hostel.

Mozda bi ti sto su na grbaci roditeljima otisli u eu da rade ?:)

Licno nista ne smatram za crno/belo i tako me ne treba razumeti, samo sam napisao da je viza prepreka, i sigurno da postoje ljudi koji nisu ni svesni da, za ne velike pare, mogu sebi priustiti nesto o cemu su nam SFRJ predaci pricali.

Evo moj mladji brat ide na jednu od onih maturskih ekskurzija u spaniju za 300e. Cetvrta godina sve u roku, grupna viza i ekskurzija, samo su roditelji 4-5 dana sakupljali njihove papire, za njegovu vizu. To je naravno jednostavnija procedura od one koju bi prosao da putuje sam.
Neki drug mu nece ici jer ne zivi sa roditeljima, ljudi bi morali licno doci u srb da povade neka dokumenta, oni ne mogu-on ne ide.

Bottom line jednostavno velika administrativna muka i smaranje, uz dozu neizvestnosti i oduzetog vremenovca.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 145116 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.