Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146056 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 16:09 - pre 194 meseci
a ja se obradovao misleci da necu placati turisticku vizu za Grcku, bez veze...
Mada koliko sam procitao po drugim forumima oni koji su danas zvali grcku amasadu da zakazu razgovor za vizu, kazu da je tamo haos i da nemaju nikakvo zvanicno obavestenje o tome ko placa a ko ne za vizu. Verovatno se jos uvek nista ne zna zasigurno
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 16:13 - pre 194 meseci
Citat:
A kako tvoj masinski citljiv pasos za koji se zna u koliko je primeraka izdat? :)

Ne budi smesan - Srbija jos nije potpisala ugovore o readmisiji sa svim EU clanicama... To znaci da Srbija sama nije spremna da prihvati odgovornost za svoje gradjane - a dok toga nema, nema ni putovanja bez viza. To je na Srbiji da se skocka sta joj je bitnije, a ne na Briselu.

Sta bi ti, da nas puste, pa da se posle talimo :) 'Oce to u crtanom filmu, EU nije ekipa iz kraja za sibicarenje pa da ih "preveslamo" kako samo mi to umemo.


Preveslali su ih Bugari samo tako ne brini ;) Sve se moze kad se hoce, ni RUmunija ni Bugarska nisu ispunile sve uslove za clanstvo pa su primljene tako da ta prica uopste ali uopste ne pije vodu ;)

Btw sengenski sporazum je jako jako fleksibilan i svasta se moze napraviti iz njega, jako se lako mogu dodati aneksi i dodatni uslovi u okviru sporazuma izmedju Srbije i ostalih drzava samo da za to postoji volja.

Kao sto se vidi iz mape :

http://upload.wikimedia.org/wi...commons/6/61/EU_visa_lists.png

ukidanjem viza celom zapadnom Balkanu nista se bitnije sto se tice sigurnosti ne bi promenilo jer je isti okruzen zemljama EU koje i same vrse kontrolu granica....
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 16:52 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa "mapa puta" je tacan set zahteva i deadline-a koji su potrebni da bi se dobio Visa-Waiver status... Secam se da su neki protagonisti ove diskusije ranije kukali kako niko ne zna sta tacno treba da se uradi - pa eto, sad ce neko da nam to nacrta.

I, opet ne valja? :) Pa ni kod babe nema dzabe...


Ivane, pa nemoj da se za.ebavamo...
Davanje viznih olaksica, kao i SSP predstavlja pre svega politicko pitanje, a ima manje veze sa ispunjavanjem vise ili manje opravdanih uslova.
Znaci kao sto je Rumunija usla u EU bez da je zadovoljila barem desetinu zahteva obuhvacenih Acquis communautaire-om, kao sto je Crna Gora potpisala SSP iako drzavni aparat funkcionise na principu malo vece kafane, kao sto smo mi dobili mogucnost da izvrsimo virtuelno potpisivanje SSP-a u toku kampanje, kao sto Hrvatska ima vizne olaksice vec godinama iako je putovnicu bilo jednostavno kupiti barem koliko i nas pasos, tako ce ispunjavanje uslova postavljenih roadmap-om imati relativno mali uticaj na dostizanje konacnog cilja - odobravanje viznih olaksica.
A to sto nam je neko nacrtao...pa ti crtezi ti dodju kao krajnje apstraktne slike - mozes ih po potrebi tumaciti na bezbroj nacina.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 16:57 - pre 194 meseci
Jos je smesnije sto se u Srbiji slavi to sto je Srbiji prvoj urucena mapa :D zalosno....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 17:15 - pre 194 meseci
Citat:

Btw sengenski sporazum je jako jako fleksibilan i svasta se moze napraviti iz njega, jako se lako mogu dodati aneksi i dodatni uslovi u okviru sporazuma izmedju Srbije i ostalih drzava samo da za to postoji volja.


Ma daj bre Slobo, zar ti verujes tome sto pricas?

- Srbija (sa Kosovom) je, na zalost, u vrhu zemalja iz kojih se aplicira za azil - Bugarske i Rumunije uopste nema na tim listama
- Srbija nije potpisala ugovore o readmisiji sa svim clanicama EU, sto je uslov bez koga nema ni price o Sengenu - ne mogu nas naterati da potpisemo te ugovore ako mi necemo
- Srbija ima putnu ispravu koju koriste mnogi koji ne zive na njenoj teritoriji... Nasa pasoska politika pre 2006 je bila toliko neozbiljna da je pravo cudo sto uopste mozemo da putujemo sa tim pasosem

Srbija je zbog toga daleko veci rizik od zemalja koje jesu na visa-waiver listi, i na Srbiji je da taj rizik smanji.

Tuzno, za vreme citavog mandata jednog od bivsih ministara ino poslova su potpisana 2 (DVA) ugovora o readmisiji...

Daj bre, koje bre zajebavanje, Srbima treba vise godina da naprave svoj pasos... a kamo li sta drugo...

Koga mi lazemo.

Citat:
Fuzz
kao sto Hrvatska ima vizne olaksice vec godinama iako je putovnicu bilo jednostavno kupiti barem koliko i nas pasos


Hrvatska odgovara za svoje gradjane kroz potpisane ugovore o readmisiji koji su prihvatanje 100% odgovornosti za svakog ko se pojavi za HR pasosem - zato i mogu da putuju u EU, jer EU moze da sutne bilo kog Hrvata nazad u Hrvatsku o trosku hrvatske drzave. To je "polisa osiguranja" koja omogucava pricu o putovanju bez viza.

Da nije i Japan mozda u nekoj zaveri protiv nas kad sa HR pasosem mozes u Japan bez vize a sa SR pasosem ne? Da nije i Japan clan tog EU kluba koji zajebava Srbiju "zbog politike"?

Kako da ne... Mada dobro, svako ima pravo da veruje u ono sta hoce.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:03 - pre 194 meseci
Hm, ne znam zasto ljudi porede Srbiju i Hrvatsku, kad je Srbija po razvoju i integracijama bliza Albaniji.

EU je davno zadala uslove za ukidanje viza, samo sto ih mi nismo ispunili.

Ova poslednja "sargarepa" nije nista drugo nego "prijateljsko tapsanje po ramenu", da se saberemo i uradimo sta treba.

---

Zamislite alternativu ovome: EU cuti... zadali su svoje uslove... rekli su sta imaju... cim uradimo sta treba, vize se ukidaju, ulazimo u EU, ... Takva politika EU bi sasvim sigurno dovela nacionaliste na vlast (jer su trenutni proEU politicari ocigledno nesposobni), a onda bi verovatno opet izbio neki konflikt... morali bi da salju UN, pomoc.... kapirate vec...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:16 - pre 194 meseci
Nisam čitao... već otprilike znam šta će ko da kaže... nego, ima li nego da zajedno šveramo koledž čarape i Dolomit jakne?
Ima da pukne ko alva.

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:22 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hrvatska odgovara za svoje gradjane kroz potpisane ugovore o readmisiji koji su prihvatanje 100% odgovornosti za svakog ko se pojavi za HR pasosem - zato i mogu da putuju u EU, jer EU moze da sutne bilo kog Hrvata nazad u Hrvatsku o trosku hrvatske drzave. To je "polisa osiguranja" koja omogucava pricu o putovanju bez viza.


Polisa je to sto ce Hrvatska platiti povratnu kartu ilegalnom imigrantu? Cool. Btw, kad je Hrvatska potpisala sporazum o readmisiji sa UK? Mislim ne sporim to, samo me zanima, a ne mogu da nadjem...

Citat:
Da nije i Japan mozda u nekoj zaveri protiv nas kad sa HR pasosem mozes u Japan bez vize a sa SR pasosem ne? Da nije i Japan clan tog EU kluba koji za***ava Srbiju "zbog politike"?

Kako da ne... Mada dobro, svako ima pravo da veruje u ono sta hoce.


A ti verujes da odluke koje sam naveo u prethodnom postu nemaju veze sa politikom nego su rezultat procene stepena "primene standarda"?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:23 - pre 194 meseci
jeste. a ovakvi gestovi dobre volje će baš da idu u korist proevropski orijentisanim...
ovo je samo argument više onima koji tvrde da će nas eu večno uslovljavati i zayebavati, mislim, dali su srbiji privilegiju uštede svih tridesetpetevra koja je primenljiva na par procenata stanovništva... to je vest koja bi trebalo da bude tamo negde na dnu strane.
tja. i pih.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:32 - pre 194 meseci
A šta konkretno imaš protiv ovog gesta?
Malo ti, šta? Srbija izručila Mladića i Karadžića, nije ismejavala i zezala sve redom i... i šta bi ti sada? Ajde kaži!
Hoćeš zemlju koja se raspala od korupcije, bede i nezaposlenosti... gde?

Bez obzira što je cilj ovog gesta dobre volje da se nekako namakne prodemokratskoj strani tih par procenata glasova, gest je i dalje odlična vest. Ne sećam se da se u poslednjih 17 godina išta lepše desilo Srbiji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:33 - pre 194 meseci
Citat:

Polisa je to sto ce Hrvatska platiti povratnu kartu ilegalnom imigrantu? Cool. Btw, kad je Hrvatska potpisala sporazum o readmisiji sa UK? Mislim ne sporim to, samo me zanima, a ne mogu da nadjem...


http://www.delmkd.ec.europa.eu...ations/visa%20facilitation.htm

Citat:

The agreements on readmission set out clear obligations and procedures for the authorities of both the Western Balkan countries and EU Member States as to when and how to take back people who are illegally residing on their territories. The agreements cover not only the illegally staying nationals of both parties but also third country nationals and stateless persons provided they have transited through the country which is asked to accept the readmission, or have a visa or resident permit from that country.

Steps will need to be taken by EU Member States to ensure that all existing arrangements are in line with the letter and spirit of new agreements (e.g. need to increase the number and improve accessibility of consular offices, as well as to ensure appropriate approach of consular services on the ground).

It should be noted that these agreements do not apply for the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Ireland, The Kingdom of Denmark, the Republic of Iceland and the Kingdom of Norway.


Dakle, I stand corrected - nije potrebno imati sporazume o readmisiji za ovim gore zemljama, koje nisu clanice Sengen zone.

Citat:
Fuzz
A ti verujes da odluke koje sam naveo u prethodnom postu nemaju veze sa politikom nego su rezultat procene stepena "primene standarda"?


Politika ima veze sa bilo cim, ali na nivou postovanja medjunarodnih standarda Srbije je jasno da je Srbija sama sebi zakopvala bilo kakvu mogucnost boljeg viznog rezima i pre nego sto bi bilo kakva politika mogla da pomogne.

Ljudi Srbima trebaju vize za skoro 150 drzava sveta - nije li malo... kako da kazem... smesno misliti da je to sve rezultat neke "politike". Sta Japan ima sa Srbijom "politicki" pa da nam ne da visa-free putovanja, osim sto nam jednostavno ne veruju - i sto mi nismo sposobni da to diplomatski resimo uz garancije.

Da li znate nekog iz MIP-a recimo? Raspitajte se o strucnosti njegovih kolega Ambasadora i sl... Pa ce ti mozda biti jasno zasto sami sebi pucamo u nogu.

Covece, ti imas pasos na kome pise "Savezna Republika Jugoslavija" - i zivis u zemlji koja nije mogla da demarkira granice sa Makedonijom, a sad joj je krivo sto to radi neko drugi. Ko je kriv za taj cirkus? EU?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:45 - pre 194 meseci
Citat:
žutokljunac: Bez obzira što je cilj ovog gesta dobre volje da se nekako namakne prodemokratskoj strani tih par procenata glasova, gest je i dalje odlična vest. Ne sećam se da se u poslednjih 17 godina išta lepše desilo Srbiji.
Hoćeš da kažeš da glas vredi 35€?

Btw: šta ti je to 'prodemokratska strana'?
Btw2: ako je po tebi najlepše što se desilo Srbiji u poslednjih 17 godina oslobađanje izuzetno malog procenata stanovništva dažbine od 35 evra, nemam reči.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:47 - pre 194 meseci
Srz problema i mog negodovanja je ukratko opisan u postu MyWay-a.
Ja stvarno ne znam kako neko ovde zamislja da se vize ukinu a da to ne uradi EU, nije Srbija uvela sama sebi vize nego EU tako da ona i treba da ih ukine e sad to sto postoje ti uslovi je cista politika, tacka. :) Ako se ukinu vize zapadnom Balkanu odjednom nista, ama bas nista se nece promeniti sto se tice visine stope kriminala u EU drzavama i broja imigranata u istim zar je to toliko tesko shvatiti? U pitanju su samo turisticke posete do 90 dana, nista tu EU nece izgubiti vec samo biti na dobitku (manje osoblja u ambasadama, vise priliva turista i para od istih) + otvaranje svesti i razmisljanja mladih ljudi koji su EU videli samo na televiziji i imaju negativno misljenje o istoj.

Sve ovo sto se desava je "pomoc" proevropskim snagama u Srbiji pred izbore, zato sam ja revoltiran. Da nema izbora nista od ovoga ne bi bilo, a ovo sto je desava je sramno jer se ustvari nista ne desava, predstava za narod...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:56 - pre 194 meseci
Ne
Citat:
MyWay: Hoćeš da kažeš da glas vredi 35€?

Btw: šta ti je to 'prodemokratska strana'?
Btw2: ako je po tebi najlepše što se desilo Srbiji u poslednjih 17 godina oslobađanje izuzetno malog procenata stanovništva dažbine od 35 evra, nemam reči.


A šta se lepše desilo Srbiji u poslednjih 17 godina? Možeš li da mi kažeš? ( isključi sportske uspehe )

Malog procenta stanovništva? Koliki je u Srbiji procenat nezaposlenih i onih koji rade na crno? Koliki je procenat onih čiji su poslodavci uplaćivali minimalne iznose doprinosa? Takvi ljudi su do sada jako teško mogli dobiti bilo kakvu vizu.
Znaš li koliko znači kada možeš da odeš do Milana, Pariza, a da pri tome ne moraš da prolaziš kroz ono kroz šta smo do sada prolazili. Pare se uvek nekako nađu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 18:59 - pre 194 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ako se ukinu vize zapadnom Balkanu odjednom nista, ama bas nista se nece promeniti sto se tice visine stope kriminala u EU drzavama i broja imigranata u istim zar je to toliko tesko shvatiti?
Da se razumemo, vizni režim imamo poodavno a to nije sprečilo gomile naših kriminalaca da 'rade' i odrađuju u zemljama eu. Pa svaki od njih je provodio po neko vreme u poslu i u zatvorima od Švedske do Grčke - da li su ih vize ikad sprečile? Samo zayebavaju pošten svet..
Citat:
žutokljunac: A šta se lepše desilo Srbiji u poslednjih 17 godina? Možeš li da mi kažeš? ( isključi sportske uspehe )
ponovni prijem u UN, otpisi dugova pariskom klubu, drugim klupskim organizacijama..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 19:08 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay: ponovni prijem u UN, otpisi dugova pariskom klubu, drugim klupskim organizacijama..


A prijem u INTERPOL? :) Daj, budi ozbiljan.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 19:19 - pre 194 meseci
Prvo da rescistimo jednu stvar... sve je to politicki!

Odnos izmedju drzava, kao odnosi unutar jedne drzave se uredjuju politicki, odnosno politikom (drugim recima oni koji imaju moc, a to su politicari, dogovaraju u ime svih - moc se obicno dobija izborima).

Shvatite da su EU politicari odgovorni svom birackom telu i da niko nije lud da gubi glasove tako sto ce dati "visa free" putovanje Srbima (ili kakvu vecu povlasticu), iako nisu izrucili ratne zlocince!! Vlada Holandije je pala zbog Srebrenice, ovi ostali su naucili lekciju!

Shvatite da danas birace interesuje sta njihova drzava radi po svetu!! Mi smo u ocima vecine "bad guys" i dok se ne iskupimo, nema nista od EU niti visa free putovanja (sem ako se okolnosti ne promenu, pa nekako ljudi zaborave Mladica i Karadzica...i Srebrenicu... sto je malo verovatno da ce se dogoditi uskoro)!!

Nema tu jeste fer, nije fer, to je tako i kraj!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 20:16 - pre 194 meseci
@MyWay, @Slobodan

Ne razumete poentu viza... Nije cilj viza da zaustave kriminalce - to je nemoguce, cilj je da se sprece masovne ekonomske migracije.

Zato se i traze garancije drzave da ce prihvatiti ilegalne ekonomske migrante - kriminalce obicno i ne zele da isporuce vec im sude i zatvaraju, pa ih tek onda vracaju.

Citat:

Ja stvarno ne znam kako neko ovde zamislja da se vize ukinu a da to ne uradi EU, nije Srbija uvela sama sebi vize nego EU tako da ona i treba da ih ukine e sad to sto postoje ti uslovi je cista politika, tacka. :


EU ima zahteve koje svi moraju da postuju - tj. minimum zahteva bez kojih nema sanse da neko dobije tu povlasticu.

Srbija nije ispunila ni delic tog minimuma, a tek od skoro je krenula da se mice po tom pitanju...

Ne zaboravi da Srbija ima vizni rezim sa trocifrenim brojem zemalja UN... Koliko neozbiljan treba da budes pa da mislis da je sve to "do njih"?

Pogledaj svoj pasos... Drzava koja nije u stanju da izda pasos sa svojim imenom, ej... A kamo li sta ozbiljnije od toga.

Da li bi ti nesto verovao Vladi Republike Srbije (bilo kojoj) na "lepe oci"? Ja ne bih.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 20:47 - pre 194 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: EU ima zahteve koje svi moraju da postuju - tj. minimum zahteva bez kojih nema sanse da neko dobije tu povlasticu.

Srbija nije ispunila ni delic tog minimuma, a tek od skoro je krenula da se mice po tom pitanju...


A minimum je?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?07.05.2008. u 20:58 - pre 194 meseci
Za pocetak, minimum je da imas legalnu obavezu da prihvatis ilegalne migrante koji dodju iz tvoje zemlje - kroz ugovore o readmisiji sa sengenskim zemljama (sto pise u onom dokumentu gore) - to je kao osiguranje za kola, ne mozes da vozis auto na teritoriji drzave bez da das garancije da ces da platis za sranja koja napravis.

U slucaju Srbije je dodatni zahtev da sredi svoje putne isprave, koje jesu u ocajnom stanju zbog masovnih zloupotreba od ranije.

Sta je tu toliki problem? Fuzz, Srbiji je ogroman problem da izda dokument na kome korektno pise ime zemlje... Srbiji je bio ogroman problem da izabere Sudije Ustavnog Suda godinu dana... Srbiji je bio problem da uradi demarkaciju svojih granica sa Makedonijom, itd.. itd.. itd..

Srbija je tek 2006-te godine uvela strogu centralizaciju pasoskog registra - do tada je svaka susa po ambasadama u svetu imala diskreciono pravo da izdaje pasos. To je recept za korupciju, i taj fakat je vrlo poznat. Mi smo vec te 2006 trebali da izdajemo nova dokumenta a ne da cekamo 2 godine.

Vidis, neke stvari koje bi bile cisto proceduralne negde drugde su u Srbiji, iz nekih razloga, ogroman problem. Zasto, mislim da na to pitanje znamo odgovor i ti i ja - ali to nije problem EU, niti jos stotinjak zemalja clanica UN koje sa Srbijom imaju restriktivni vizni rezim, jer joj jednostavno ne veruju niti Srbija ima diplomatske i drzavnicke sposobnosti da te stvari resi.

Da ne bude da samo krivim Srbiju, jeste tacno da je Srbija u specijalnom polozaju zbog fakta da ima deo svoje teritorije koji ne kontrolise, ali - Fuzz, Srbija je isto tako ucinila dosta odluka u vezi svojih putnih isprava i drzavljanstva zbog kojih je svakako zazalila kasnije.

Dovoljno je samo pogledati tzv. "diplomate" po Ambasadama Srbije, njihov ucinak - kao i ucinak MIP-a na uspostavljanju normalnih diplomatskih odnosa i poverenja sa gomilom zemalja UN... Pa ce ti biti jasno zasto to tako tesko ide...

Kako i ne bi :(

Ne zaboravi - Hrvati imaju daleko daleko daleko povoljniji vizni rezim ne samo sa EU, vec i sa dobrim delom sveta od Srbije.

Niko me nece ubediti da jedan Japan, ili jedan Hong Kong imaju nesto "protiv Srbije", "politicki" - a Hrvati mogu da putuju bez vize... Ocigledno je u pitanju tezak nemar SRBIJE - i samo Srbije. Lako je pricati tu spiku kako "EU politicki ne da Srbiji visa-free rezim", a sta cemo sa ostalim zemljama? Nema logike... nesto tu smrdi.

Ko ne postuje sebe, ne mogu ga postovati ni drugi - a ja ne znam sta da kazem za zemlju koja i dan danas izdaje pasos na kome pise "Savezna Republika Jugoslavija" ili koja je vise od deceniju izdavala licnu kartu sa grbom zemlje koja ne postoji od 1992.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta cete uraditi po vesti o ukidanju viza za EU ?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 146056 | Odgovora: 674 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.