Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rezolucija za zidni tapet?

[es] :: Rasterska grafika :: rezolucija za zidni tapet?

[ Pregleda: 6352 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon rezolucija za zidni tapet?29.04.2008. u 22:26 - pre 193 meseci
Hteo bih da odstampam sliku i iskoristim to kao zidni tapet.Velicina zida je 300 x 180 cm.Kolika rezolucija je potrebna za ovako nesto i kako se to sprema za stampu?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?29.04.2008. u 22:54 - pre 193 meseci
Velika je verovatnoca da neces uspeti da dobijes zeljeni kvalitet na tolikoj dimenziji, bez obzira na rezoluciju. Veliki formati se stampaju na malim rezolucijama 30-50 dpi, ali se i posmatraju sa distance, tako da im kvalitet nije primaran. Zidni tapet se posmatra iz blizine i tu moze biti priblem. Ako zelis da postavis neku fotku, ona mora biti odradjena profi aparatom na sto vecoj rezoluciji ( to je presudno), od strane profi fotografa ili naprednijeg amaterskog korisnika. Posle toga rezolucija 50-100 dpi bi bila dovoljna.
 
Odgovor na temu

Bugg Gejts
Beograd

Član broj: 127447
Poruke: 104
77.46.164.*



Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?03.05.2008. u 10:22 - pre 193 meseci
Ovo mozes lako da uradis sa freeware programima za stampanje postera, koji - u zavisnosti od zadate dimenzije postera sliku seku na delove, pa svaki deo posebno stampaju na A4 ili A3 stranici.

Ja sam od obicnog wallpapera radio neku sliku (koliko se secam) dimenzija 100x120 ili nesto slicno, i kvalitet je bio odlican.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?03.05.2008. u 13:41 - pre 193 meseci
Deljenjem slike, na vise manjih delova se ne moze dobiti na kvalitetu te iste silike. Potreba za deljem velikih formata, je iskljucivo zbog uklapanja na materijal, na kom se stampa i radi olaksavanja postavljanja (lepljenja).
 
Odgovor na temu

dragankokalo

Član broj: 117046
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 08:31 - pre 193 meseci
da li moze neko da postavi neke od tih free programa za postere.i jedno pitanje kada bih skenirao sliku-fotku u sto vecoj rezoluciji da li bi to poboljsalo kvalitet u kasnijem stampanju.hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 09:08 - pre 193 meseci
Taj program ti je potreban samo ako zelis sam da stampas, na A4 ili A3 stampacu, ako bi poster nosio na stampu u stampariju, onda ga nosis u komadu, a oni ce ga deliti, ako za to ima potrebe.
Sto se skeniranja tice, odgovor je, zavisi sta skeniras. Ako skeniras kvalitetnu fotografiju, visokom rezolucijom i kvalitetnim skenerom, postizes mnogo. Ako je fotografija iz nekog casopisa, onda su ti mogucnosti suzene. I u drugom slucaju mozes uraditi nesto, ali daleko slabije nego u prvom.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 10:26 - pre 193 meseci
Mozes iskoristiti i programe za vestacko "poboljsavanje" kvaliteta uvecanih fotografija. Na primer "S-Spline".



1.) Originalna Fotka
2.) Fotka Bez Obrade U S-Spline-u
3.) Fotka Obradjena u S-Spline-u
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sheep
John MaliK13
RIJEKA

Član broj: 54459
Poruke: 257
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 12:25 - pre 193 meseci
nadam se da ce ti ovo pomoc
http://www.thelightsrightstudi...ImageResizerForPhotoshopCS.htm
- Time is our best teacher, but unfortunatly it kill's all of his students! -
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 15:28 - pre 193 meseci
Ako nekom izgleda dobro, ovo sto je prikazano na slici, koju je postavio djyova, onda neka koristi pomenuti program. Ja licno tu ne vidim nista dobro, u delu pre obrade su izrazeni pikseli, a u drugom je slika previse mutna. Bilo bi dobro da je slika zumirana pre uvecevanja, pa da se vidi sta se dobija kao krajnji rezultat, posebno deo sa tigrovom dlakom. Meni koliko je poznato, danas jos uvek ne postoje programi koji ce, bez gubitka na kvalitetu, uvecati bitmapu 10 puta. A kada bude postojao, bice to bez sumlje jedan od najvise koriscenih programa u svetu grafike. Za sada Photoshop drzi primat sa svoljim resize opcijama, sve je lepo objasnjeno u linku, koji je postavio Sheep.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 16:48 - pre 193 meseci
Ja nisam ni rekao "bez gubitka kvaliteta", vec "poboljsanje kvaliteta". Nadam se da pravis razliku izmedju ova dva izraza! Naravno da takav program kojim bi mogao da uvelicas sliku bez gubitka kvaliteta ne postoji, ali iz mog licnog iskustva "S-Spline" "uvelicava" slike sa boljim kvalitetom nego "Photoshop". I zar sam trebao da stavim nekompresovanu sliku kao primer? Na originalnom uvecanju, i kada se pogleda slika u celini, ne vidi se ni jedan jedini raster, i slika je manje mutna.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?04.05.2008. u 17:07 - pre 193 meseci
Ma odlicno se razumemo, tebi ako je to dobro i ako ti zavrsava posao i meni je savrseno.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?05.05.2008. u 16:16 - pre 193 meseci
Da li si probao S-Spline ili neki slican program?
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?05.05.2008. u 18:24 - pre 193 meseci
Imao sam priliku da ga isprobam u okviru progama PhotoZoom, vrsio sam i uporedni test sa Photoshopom i nisam primetio veliku razliku, mogu da kazem da skoro podjednako odrade posao kod uvecanja. Ali Photoshop posle daje mogucnost, da kroz filtere i razna podesavanja, dodjes do boljeg resenja. U svakom slucaju korisnicima, koji nemaju svakodnevnu i profesionalnu potrebu za grafickim programima, ovaj program je dobra opcija.
 
Odgovor na temu

dragankokalo

Član broj: 117046
Poruke: 23
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: rezolucija za zidni tapet?11.05.2008. u 18:54 - pre 193 meseci
photo zoom mi je odlično odradio posao.hvala.sada samo jedno pitanje kada bi fotku hteo da odštampam na 4 A4 lista sa kojim programom bi to mogao moj stari hp štampač je to radio automatski i kada sam štampao na njemu lepo spojim sva 4 lista i dobije sliku 60 x 4o cm. koja se uklopi da se ni nevidi.u stvari sa kojim programom da fotku podelim na 4 jednaka dela.nadam se da ste me razumeli.hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: rezolucija za zidni tapet?

[ Pregleda: 6352 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.