Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva auto gasa na BMW-u e60

elitemadzone.org :: AutoZone :: Iskustva auto gasa na BMW-u e60

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24760 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jsalac
Sasa Jovanovic
stolar
Novi Sad

Član broj: 180967
Poruke: 10
195.252.101.*



Profil

icon Iskustva auto gasa na BMW-u e6011.05.2008. u 22:19 - pre 193 meseci
Interesuje me da li neko ima ugradjen gas na nekom od modela BMW-a e60 ili bilo kom drugom modelu BMW-a 2003-2008 godiste i naravno kakva su iskustva.Planiram da kupim takav auto pa bi mi bilo kakva iskustva dobro dosla,kako je motor "prihvatio" auto gas uredjaj itd.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
91.150.110.*



+115 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6011.05.2008. u 22:52 - pre 193 meseci
Uz pravilno izabran sistem ubrizgavanja i ugradnju u za to specijalizovanom servisu ne postoji negativno iskustvo po pitanju auto gasa........dakle samo napred,mislim da su iskustva jako pozitivna.Pozdrav!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

jsalac
Sasa Jovanovic
stolar
Novi Sad

Član broj: 180967
Poruke: 10
195.252.101.*



Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 21:03 - pre 193 meseci
Vidane hvala puno na odgovoru.
Vidim da ste auto mehanicar (vlasnik servisa predpostavljam) pa cenim da imate iskustva sa tim.Imao bih jos dva pitanja za vas tj. jedno je molba.Ako bi mogli da mi ostavite bilo kakav kontakt sa nekim ko ima takav auto i koji uredjaj bi vi stavili u vas auto ove klase?
Hvala puno,cekam vas odgovor.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
79.101.204.*



+115 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 21:16 - pre 193 meseci
Uuuuu,baš kontakt telefon vlasnika nemam,a i ne znam koliko bi uopšte bio saglasan da nekome dam broj......u N.S. ima ljudi koji bi mogli da ti pomognu.Mislim da uopšte nemaš razloga za bilo kakva strahovanja po pitanju auto gasa jer je sama tehnologija ubrizgavanja plina(tzv.sekvencijalni sistem) dovedena do savršenstva.Lično sam mišljenja da su BRC uređaji bez premca.Pročešljaj net,u N.S.ima ovlašteni servis......pozdrav!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 21:30 - pre 193 meseci
e60 sa plinom vise nije BMW...bolje uzmi nesto drugo
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
79.101.204.*



+115 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 21:50 - pre 193 meseci
Citat:
smfilip: e60 sa plinom vise nije BMW...bolje uzmi nesto drugo
.......ma ni F1 bez Ayertona nije više F1......najnoviji sekvenc uređaji stvaraju gubitak snage do 2% maximalno što verujem da 99,9% vozača u Srbiji ne može ni da oseti......tako da mislim da je ta priča da to više nije bembara više nego uzaludna....pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 21:52 - pre 193 meseci
stvarno, cemu taj auto sa plinom?
jedino ako imas neku akciju za bas povoljan e60
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jsalac
Sasa Jovanovic
stolar
Novi Sad

Član broj: 180967
Poruke: 10
195.252.101.*



Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6012.05.2008. u 23:20 - pre 193 meseci
@vidan

u tome je cvrc sto bih ja sa nekim ko ima takav auto razmenio par recenica,svakako puno hvala

@smfilip

znas kako,malo se raspitujem i kazu ljudi,pa recimo ogromna vecina,da sa dobrim gas uredjajem motor skoro da nista i ne gubi na snazi,kao sto rece vidan.E sada zasto bih placao ne bas jeftin benzin ako nemoram,ko ima para na bacanje.

BMW jeste izgradio imidz na sportskim performansama,koje su nekada mogli da pruze samo benzin motori,ali koliko ja znam najprodavaniji e60 je 530d.Verovatno je sledece pitanje "zasto ne trazis onda neki dizel".Znas onu scenu iz filma Rane kada Kure (Bjelogrlic) nasloni glavu na haubu i kaze u fazonu radi a ne cuje se.Ne volim dizel.

Hvala na javljanju

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6013.05.2008. u 15:13 - pre 193 meseci
Citat:
etjen: stvarno, cemu taj auto sa plinom?
jedino ako imas neku akciju za bas povoljan e60



Ti volis da bacas pare na benzin? Ja na primer ne..


Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6013.05.2008. u 17:47 - pre 193 meseci
@Stole_sto_ljubi_zene_gole: pa obicno se racuna ako imas pare za takvo auto,da imas pare i za benzin...
@jsalac: djelimicno si u pravu,ali nemoj da se nadas da ce ti biti mnogo jeftinije,plin je sve skuplji,a BMW ti nece trositi bas malo plina...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6013.05.2008. u 21:05 - pre 193 meseci
Citat:
smfilip: @Stole_sto_ljubi_zene_gole: pa obicno se racuna ako imas pare za takvo auto,da imas pare i za benzin...


bas tako.
A kad saberes jos i to koliko ce te taj plin kostati, plus dosta uvecana potrosnja, pa komplikacije oko auto kompa...pfii..

Ako hoces da se vozis jeftino, nemoj kupovati bmw (misli se na novije generacije)
Zamisli, na primer, Porsche na plin :))

Moje misljenje je da cete vise kostati odrzavanje takvih kola nego sto ces ustedeti na gorivu...


[Ovu poruku je menjao etjen dana 13.05.2008. u 23:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao etjen dana 13.05.2008. u 23:23 GMT+1]
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 13:10 - pre 193 meseci
Citat:
smfilip: @Stole_sto_ljubi_zene_gole: pa obicno se racuna ako imas pare za takvo auto,da imas pare i za benzin...
@jsalac: djelimicno si u pravu,ali nemoj da se nadas da ce ti biti mnogo jeftinije,plin je sve skuplji,a BMW ti nece trositi bas malo plina...


Ovde uopste nije tema da li neko ima lovu ili ne vec da li voli da je razbacuje.. a ocigledno da cim ima lovu za BMW itekako zna sa parama..
Kazes da se ne nada da ce biti mnogo jeftinije na plin.. pa nece mnogo SAMO oko 40% (SKORO DUPLO).. PLin je sve skuplji a benzin nije? Ja otkad vozim na plin a to je od 2000. god plin je duplo jeftiniji.. sa sekvencijalnim uredjajima je gubitak snage ispod 5% a povecanje potrosnje ispod 10%.. kao sto neko rece 99.9% vozaca u Srbiji ne moze da primeti razliku u voznji..

Ajmo jednu prostu racunicu.. na 1000km uz recimo prosecnu potrosnju od 10l uz voznju na plin se stedi oko 50 eura..
10 000 din benzin - ( 5000 din plin + 10%veca potrosnja ) = oko 50 eura na 10 000km 500 eura.. ako neko prelazi godisnje izmedju 20 i 30 000 km on stedi godisnje oko 1000 - 1500 eura.. jel vam to sad zvuci smesno? Svakih 7 god po jedan solidan auto ili svake godine fino letovanje za porodicu.. ali ostavljam prostor da ima "galantnih" ljudi koji vole da bacaju pare..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 14:43 - pre 193 meseci
@Stole_sto_ljubi_zene_gole: za koje auto je ta racunica? Ja TVRDIM, da ce mu sa nekim, aj da uzmemo za primer 4.5 motor(545i) usteda biti toliko zanemarljiva (kad se sabere ugradnja uredjaja i odrzavanje-ipak je to auto sa 'malo' vise elektronike od nekog bmw-a 3 iz '93) da ce ga samo glava boljeti od toga

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 14.05.2008. u 17:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 16:44 - pre 193 meseci
Citat:
smfilip: @Stole_sto_ljubi_zene_gole: za koje auto je ta racunica? Ja TVRDIM, da ce mu sa nekim, aj da uzmemo za primer 4.5 motor(545i) usteda biti toliko zanemarljiva (kad se sabere ugradnja uredjaja i odrzavanje-ipak je to auto sa 'malo' vise elektronike od nekog bmw-a 3 iz '93) da ce ga samo glava boljeti od toga

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 14.05.2008. u 17:09 GMT+1]


Ti samo tvrdis, daj neki argument.. ta racunica je za auto koji trosi prosecno 10 l goriva.. veca kubikaza, veca potrosnja a samimim tim i veca usteda u voznji na plin, to je bar jasno... Ne znam koje odrzavanje pominjes? Auto mora da se odrzava sa i bez plinkskog uredjaja potpuno isto.. to nema veze.. jedini trosak je sama ugradnja i cena sekv. plinskog uredjaja koja je oko 1000 eura.. ali tu nema bacenog novca jer pocinje "stednja" na benzinu a sam uredjaj ostaje u vlasnistvu..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 16:53 - pre 193 meseci
nemam argument koji je vidljiv trenutno ,imam samo iskustva ljudi koji su ugradjivali plin u motore preko 3000 cm3. Kao prvo, e60 bi zahtjevao podesavanje kompjutera(vezano za protok, za smjesu, i sl) - sto niko nece odraditi jeftino. Drugo je sto je ovlascenim BMW-ovim servisima ZABRANJENO servisiranje vozila sa ugradjenim plinom(makar je bilo do prije 3 mjeseca,kad sam cuo tu informaciju),zbog toga sto se mogu pojaviti kvarovi koji se ne mogu utvrditi dijagnostikom. A sto se tice ustede u potrosnji...znas li koliko trosi taj 4.5 motor(uzeo sam njega za primjer,posto mislim da ovi 'slabiji' ne trose 'mnogo'? On u prosjeku trosi oko 20l (ne po tehnickim specifikacijama i sl,nego realno). Sta mislis,koliko ce onda da bude potrosnja plina? Stavi na papir, pa ces vidjeti koja je usteda... Ne kazem ja da je 0, ali je toliko zanemarljiva da se jednostavno ne isplati razmisljati o tome...
Ove informacije znam slucajno,posto poznajem lika koji je ugradjivao plin u BMW, pa ga je posle jedva prodao,i to sa izvadjenim plinom, jer mu se desilo 100 problema koje je jedva rijesio,i svi posle ugradnje(koja je btw bila 100% strucna)
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 18:50 - pre 193 meseci
Verovatno uzimas 530i ili 545i... 530i na BG table ce te kostati oko 25000 eur, 545i nesto vise. Ako mislis da ce ti biti problem gorivo (530i E60 trosi 15-18l u gradu, govorim na osnovu licnog iskustva) nemoj da uzimas E60, posto ce ti onda auto biti vise problem nego uzivanje, a BMW je auto za uzivanje, i to nije vise to ako razmisljas o potorosnji, potencijalnim kvarovima i slicno. Spremi se i na odrzavanje u ovlasenim servisima koje nije jeftino (odrzavanje kod "pere, mike, zike" u garazi zaboravi posto je E60 sofisticiran auto), taj auto treba da dobija prvoklasnu negu da bi pruzao ono sto treba da pruzi.

Bolje uzmi 530d, mada ni on nije ekonomican, ili neki drugi auto ako ti je potrosnja problem.
 
Odgovor na temu

jsalac
Sasa Jovanovic
stolar
Novi Sad

Član broj: 180967
Poruke: 10
195.252.101.*



Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 21:18 - pre 193 meseci
Dobro,otisli smo malo na temu da li uopste ima ustede ako se auto vozi na gas i ja tu nemam neku dilemu.Koliko god da je kubika u pitanju,stedi se,kazu i do 50%.2005 sam isao u Prag,tada je gas kod nas bio 30-33 din. to je bilo pre dodavanja akciza na TNG,i u Madjarskoj i u Ceskoj gde smo sipali tamosnji LPG,cena je bila 50-60% od cene benzina i mislim da ce taj odnos ostati i kod nas.

Nisam tacno odlucio koji ce motor biti u pitanju jos se mislim.Tacno je da u taj auto mora u pravi servis i da druge nema,ali koliko znam nijh interesuje da taj auto radi na benzin,a za gas je odgovoran onaj ko ga je ugradio.

Dobar drug je kupio Peugeot 406 1.8 sredio ga,ugradio gas,platio 800E i sve bi bilo super da nije poceo da ga zeza.Povremeno se "stresa" radi kao dizel 30-ak sekundi,gasi se i onda je sve ok ali se ne zna do kada,nema pravila.Isao covek kod kojekakvih majstora i onih koji se tako predstavljaju,ali nista.Zatim je vozio 200 km na benzin i sve je bilo super dok nije ponovo prebacio na gas.Posle su mu rekli da je taj motor kao osetljiv na gas i slicno.Sada razmislja da ga proda.To je u stvari razlog mog javljanja i zato trazim iskustva ljudi koji voze nesto slicno,mislim BMW (moze i X5).To su ipak sve isti motori.Kako njemu (ne)prija gas.Nije to kilo leba pa da ako sam ga danas kupio sutra prodam.

Mislim da mi potrosnja gasa nije problem,samo da radi kako treba.

Imao sam TDS-a,odlican primerak,ali nikako da se naviknem na dizel.Imam pasata na gas i nekako kada uporedim dodje mi kao da vise uzivam dok vozim benzinca.Onda me je drugar,poznanik,provozao u e39 520i i definitivno sam odlicio da sledeci primerak BMW-a bude na benzin,gas,ili tako ili nista.Kao sto rece Stefano to je auto za uzivanje.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
77.46.224.*



+104 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 22:10 - pre 193 meseci
Covece,kada bih imao BMW,ugradio bih mu nitro a ne gas .....
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6014.05.2008. u 22:57 - pre 193 meseci
@jsalac
Poseti malo i druge forume - ako vec nisi
npr.
www.cannonballforums.se/index.php?f=29

@balavi
Nemoj da se ponasas kao balavac
To je auto za uzivanje,a ne za divljanje i izivljavanje.
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Iskustva auto gasa na BMW-u e6015.05.2008. u 00:52 - pre 193 meseci

Koliko vidim ovde puno ljudi iznosi netacne informacije u vezi auto gasa.Niti plin skodi motoru,niti ce ga pokvariti,niti zahteva skupo podesavanje kompjutera(sta god to znacilo),niti ce praviti probleme vlasniku ako se ugradi u proverenom servisu.U suprotnom ako je los majstor, nece ugraditi plin ni u Yugo kako valja.
Auto gas uredjaj ne zahteva nikakvo posebno odrzavalnje se povremene kontrole i zamene filtera a za uzvrat donosi ustedu vlasniku koja je dovoljna da se za 20000 km sekvencijalni plinski uredjaj sam isplati i u svakom slucaju je bolja varijanta od kupovine istog auta sa dizel motorom jer su narocito kod novijih generacija cene odrzavanja dizelasa preskupe.
Pausalne ocene tipa BMW je auto za uzivanje,nije plin za njega isl. uopste ne drze vodu,narocito kad se ceo svet okrece ustedi goriva i nizoj emisiji izduvnih gasova.
Evo samo nekoliko primera:

http://www.zercustoms.com/news...OWERED-BMW-3-Series-Coupe.html

http://www.seriouswheels.com/c...douin-based-on-Porsche-996.htm

http://www.msnbc.msn.com/id/19978292/

Kad se moze naci sportski BMW na plin i kad jedan Porsche planira proizvodnju hibrida sta je problem onda ugraditi auto gas u polovnu limuzinu BMW-a serije 5!!!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Iskustva auto gasa na BMW-u e60

Strane: 1 2

[ Pregleda: 24760 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.