Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???

[es] :: Vodič za posao :: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???

[ Pregleda: 7538 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cuki_87
Suzana Rakic
Aleksinac

Član broj: 181161
Poruke: 2
212.200.194.*



Profil

icon kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???13.05.2008. u 10:58 - pre 194 meseci
Dolazim iz Aleksinca,malog grada na jugu Srbije koji se nosi sa mnogobrojnim problemima.Imam 21.god. i zvanje "ekonomskog tehnicara" koje mi u zivotu nista ne znaci.Zavrsila sam samo srednju skolu zbog finansijske situacije koja me je sprecila da nastavim skolovanje.Radnih mesta ima isuvise malo,a plate su mizarne za nas zivotni standard (najveca suma novca koja moze da se zaradi je nekih 10-15000 din.).A o radnom stazu i da ne govorim....
Nama mladima kazu da nam fali radno iskustvo,a starije ne zaposljavaju zbog godina???Diploma o zavrsenm obrazovanju nista ne znaci jer sam bila u situaciji da se bukvalno guram za radno mesto ni manje ni vise sa diplomiranim farmaceutima,elektrotehnicarima i sl. i to u trgovini....
Sama sam svesna da je nemoguce praviti planove za "daju buducnost" jer svi "prezivljavamo" od danas do sutra,tako da je jedino resenje zapoceti neki samostalni posao.Tako da me zanima koji posao zapoceti u malom gradu sa prezasicenim trzistem i kako doci do para za realizaciju nekog posla a da se pritom ne uvaljujes u bankarske kredite sa ogromnim kamatama?Naravno,o pomoci od strane roditelja nema ni govora jer smo svi maltene na granici siromastva.

_S_u_Z_a_N_a_
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???13.05.2008. u 13:12 - pre 194 meseci
Pa to ti je prilicno jednostavno - ako hoces da zaradis velike pare, onda moras da znas nesto sto drugi ne znaju ili da mozes nesto sto drugi ne mogu. Ako ne ispunjavas ni jedan od ta dva potrebna uslova, onda moras da se zadovoljis prosekom. To sto je trziste prezasiceno ustvari i nije tako lose - primera radi, ako u malom gradicu ima 10 mesara i ni jedna se ne zatvara, znaci da one donose prihode neophodne za egzistenciju. Onda tu ima mesta da se ugura i jedanaesta. Ako ih ima 10 i zaradjuju po 10.000 dinara, kad ih bude 11 zaradjivace po 9.000 dinara, sto i nije neka razlika. Pre ili kasnije ce neko reci "e, pa necu da radim za 9.000 dinara i trziste ce se vratiti u normalu".

Znaci, u tvojoj situaciji tebi zapravo odgovara prezasiceno trziste, jer su sanse za opstanak na trzistu gotovo zagarantovane. E, sad, prakticno nema sanse da napredujes i jednog dana prosiris biznis tako da ne znas sta ces sa parama, ali, imaces za najosnovnije zivotne potrebe a usput, posle 3-5 godina imaces i solidno iskustvo koje ce neko sigurno hteti adekvatno da plati.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
79.101.151.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???13.05.2008. u 20:40 - pre 194 meseci
Ovo u teoriji zvuci fantasticno ali u realnom zivotu na planeti Zemlji nema veze sa istinom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???13.05.2008. u 21:34 - pre 194 meseci
Ovo je sve iz prakticnog iskustva. Nisam znao da je tako i u teoriji, pa ako jeste, onda znaci da je prakticno potvrdjeno. Ne znam da li je tvoje misljenje proprceno nekim iskustvom, ili je samo misljenje?

Sto se mene tice, tu nema sta mnogo da se razmislja - ako u jednom gradu ne postoji prodavnica delova za svemirske brodove, onda verovatno postoji jak razlog zasto ne postoji, pa ja necu da budem taj koji ce da prvi pokusa. Sa druge strane, ako ima 50 kafica, znaci opet da postoji razlog zasto ih ima toliko, a kad oni mogu da rade, onda vrlo verovatno mogu i ja pored njih.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cuki_87
Suzana Rakic
Aleksinac

Član broj: 181161
Poruke: 2
79.101.79.*



Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???14.05.2008. u 12:26 - pre 194 meseci
U velikoj meri si u pravu ali ono sto jos moras uzeti u obzir je i kupovna navika potrosaca.Neznam kako stvari stoje sa strane ali konkretno u Aleksincu potrosaci su podeljeni u par kategorija.
Prva kategorija potrosaca se svodi na one koji su godinama navikli da kupuju na par istih,proverenih, mesta bez obzira na cene.Tako da kada bi i otvorio nesto sa veoma pristupacnijim cenama oni bi se opet vracali na ona mesta na koja su navikli.
Druga kategorija predstavlja one kojima kvalitet i kvantitet robe nista ne znaci,vec cena.Odnosno,za sto manje para kupiti sto vise iako kada se sve to sakupi ne vredi nista,ali je bitno da su "dobro prosli".Tu onda upadaju Kineske prodavnice.
Treca kategorija predstavlja one koji smatraju da sve sto se kupi u drugom gradu (u nasem slucaju Nisu) ima mnogo vecu vrednost nego kada bi to kupili u Aleksincu.Zasto?Zato sto su to pre svega mladje generacije kojima je blam da kazu da su kupili par markiranih patika ovde,ali ako kazu da su ih kupili u Nisu one same po sebi dobijaju zvucniju vrednost u drustvu,iako bi ih kupili po manjoj ili istoj seni.Iz istih razloga je prodavnica sportske opreme pukla posle relativno kratkog perioda.
Tu je i problem sa onima koji vec godinama "drze" grad tako da i kada bi pokusao da otvoris nesto pored njh jednostavno nemas sanse.Grad vec ima previse pekara,mesara i kafica koji godinama rade,a svi oni koji su pokusali nesto u medjuvremenu na istom principu zatvorili su i pre nego sto su uspeli da otplate sve dazbine,a ostvarenu zaradu nisu ni videli.
I sama sam svedok takvih situacija,jer jednog meseca vidim novootvoreni kafic,ali kada posle mesec dana prodjem pored istog on vise ne radi.A to je slucaj i sa ostalim delatnostima.
_S_u_Z_a_N_a_
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
77.46.199.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???14.05.2008. u 13:23 - pre 194 meseci
Citat:
Ovo je sve iz prakticnog iskustva. Nisam znao da je tako i u teoriji, pa ako jeste, onda znaci da je prakticno potvrdjeno. Ne znam da li je tvoje misljenje proprceno nekim iskustvom, ili je samo misljenje?

Iskustvo. Ja se bavim proizvodnjom. Imam vrlo kvalitetan prehrambeni proizvod. Ali u mom gradu je taj proizvod poprilicno zastupljen i mnogo je jaka konkurencija. Po tvojoj teoriji, to je odlicno, ali nije, jer su kupci godinama unazad navikli na proizvod moje konkurencije i vrlo (gotovo nemoguce) je tesko ubediti ih barem da probaju moj proizvod, a kamoli da taj koji koriste vec godinama unazad zamene mojim, iako nudim sada kvalitetniji proizvod, u kvalitetnijoj ambalazi, po nizoj ceni.
To moze da pije vodu u tvom poslu. Koliko se secam ti se bavis prodajom racunara. Ako gresim ispravi me. U tom poslu niko nije navikao na neke racunare vec ce svako da ode po gradu da nadje ono sto mu treba i da proba da nadje tamo gde je jeftinije, jer ste svi vi preprodavci jedne te iste robe neke velike firme koja to uvozi, tako da je nebitno kod koga ce da kupi. Niko nije navikao na TVOJ AMD ili Intel procesor. Ali u mom poslu, i mnoooogim drugim, to sto ti pricas jednostavno nema veze sa realnoscu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???14.05.2008. u 13:34 - pre 194 meseci
Za ta, 'prezasićena' tržišta obično postoje dva recepta: ili se ide na obaranje cena do iznemoglosti, pa ko pretekne kupi kajmak, ili se ide na suštinski drugačiji pristup u cilju boljeg 'lepljenja' potrošača za novog igrača. Ako ideš logikom yet another, u najboljem slučaju ćeš pokupiti mrvice (pctel-ov primer sa 9-10K), a vrlo je moguće da ćeš vrlo brzo da propadneš.
 
Odgovor na temu

quality
Lazarevac

Član broj: 71234
Poruke: 230
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.bartprint.com


Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???14.05.2008. u 14:17 - pre 194 meseci
Citat:
cuki_87:
Tu je i problem sa onima koji vec godinama "drze" grad tako da i kada bi pokusao da otvoris nesto pored njh jednostavno nemas sanse.Grad vec ima previse pekara,mesara i kafica koji godinama rade,a svi oni koji su pokusali nesto u medjuvremenu na istom principu zatvorili su i pre nego sto su uspeli da otplate sve dazbine,a ostvarenu zaradu nisu ni videli.
I sama sam svedok takvih situacija,jer jednog meseca vidim novootvoreni kafic,ali kada posle mesec dana prodjem pored istog on vise ne radi.A to je slucaj i sa ostalim delatnostima.


Ja najvise volim ako neko drzi neki kafic godinama i misli da je uhvatio Boga za *** i onda se pojavi neko i bukvalno razbije ovog prvog. Za ovo ti je potrebna dobra lokacija, dobra ideja i jos po nesto... Ja sam se naslusao puno prica kao sta ce ti kafic kad vec ih ima toliko, pa kako mislis da radis kad taj i taj radi to godinama....
Štamparija BART - www.bartprint.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???14.05.2008. u 15:05 - pre 194 meseci
Citat:
To moze da pije vodu u tvom poslu. Koliko se secam ti se bavis prodajom racunara.

U principu svodi se na to da uvek ima revoltiranih kupaca sa nacinom razmisljanja "nikad vise ovde". Nekad je razlog za to neka fabricka greska, nekad neljubaznost osoblja, nekad nerealna ocekivanja samog kupca. Ne znam za druge poslove, tu si u pravu, ali kad mene zove covek i kaze nesto tipa "prodao si mi modem preko kog mi je uleteo virus i obrisao sve podatke, ko ce to da plati..." i odmah ode da kupi drugi u drugoj radnji :-) zar nema takvih slucajeva u drugim delatnostima? Ako zaista postoji neko ko radi godinama i ima samo prezadovoljne kupce/korisnike, onda drugi mora da bude stvarno mnoooogo bolji da bi eventualno uspeo na trzistu, to je tacno, ali ja ipak mislim da je to veoma redak slucaj.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: kako uopste zapoceti posao u mestu koje ima prezasiceno trziste???

[ Pregleda: 7538 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.