Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju

[es] :: Vodič za posao :: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju

[ Pregleda: 6104 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

halcyon82

Član broj: 181256
Poruke: 17
212.200.179.*



Profil

icon problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju13.05.2008. u 22:51 - pre 193 meseci
Rodjen sam u hrvatskoj 82`, od 91` sa majkom i ocem zivim u srbiji, drzavljanstvo srbije imamo od 2004, do tada status izbeglice, ovde nikada nisam dobio poziv za regulisanje vojnog roka i regrutaciju, znam da je od 1.1.2008 u hrvatskoj ukinut vojni rok pa me interesuje kako pri prijavi za posao kod nas regulisati pitanje vojne obaveze jer nikada nisam bio pozvan kod nas a u hrvatskoj je ukinut, ovo me interesuje i sa aspekta zaposlenja u inostranstvu, dali postoji neka "lista" zemalja u kojima nepostoji regrutna vojna obaveza (kao sada u hrvatskoj) ili su potrebne potvrde i kako ih dobiti (ambasada, konzulat???), jednom recju kako da pri zaposlenju upotrebim cinjenicu da sam rodjen u hrvatskoj, drzavljanin sam i srbije (u kojoj nikada nisam dobio poziv za regulisanje vojnog roka) a i da je vojni rok u hr ukinut????
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju14.05.2008. u 00:52 - pre 193 meseci
Malo je konfuzno to sto si napisao, tako da nije bas najjasnije sta te tacno muci.

U svakom slucaju clan 305 stav 2 zakona o VJ koji je kako sam cuo (neprovereno), ostao na snazi i posle donosenja novog zakona o odbrani, regulise slucaj dvojnog drazvljanstva.
E, sad, problem se javlja kod interpretacije istog od strane postkomunistickog staresinskog kadra u vojnom odseku, jerbo tvoje zakonsko pravo ne uzima u obzir silu volje idiota sa kojim imas posla - tako iskustvo govori.
Medutim, da bi mogao da regulises status na osnovu tog clana moras biti stalno nastanjen u inostranstvu.

Na razgovorima za posao u inostranstvu nikada mi niko nije trazio potvrdu o regulisanoj vojnoj obavezi, a pitan sam bio samo jedanput kada je u opticaju bilo potpisivanje dugogodisnjeg ugovora - a nista jednostavnije od usmenog odgovora, zar ne?;)


.
 
Odgovor na temu

halcyon82

Član broj: 181256
Poruke: 17
212.200.180.*



Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju14.05.2008. u 01:10 - pre 193 meseci
Hm, svidja mi se ovo za strance ali kako kod nas: na konkursima svih ozbiljnijh firmi stoji stavka regulisanog vojnog roka, kako da ja njima objasnim da nisam pozvan i da sam izmedju ostalog drzavljanin i drzave u kojoj je to ukinuto..
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju14.05.2008. u 09:35 - pre 193 meseci
Ne kontam, zašto im ne bi objasnio baš tim rečima, isto kao nama ovde?

Btw, 'regulisan' != odslužen vojni rok ;)
 
Odgovor na temu

halcyon82

Član broj: 181256
Poruke: 17
212.200.179.*



Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju14.05.2008. u 12:12 - pre 193 meseci
Probacemo, ako ne uspe pravac ambasada rh i naravno: hocu svoju potvrdu, necete da me prevarite!!!!
 
Odgovor na temu

Djukic_
srbija

Član broj: 139396
Poruke: 55
*.kalik.info.



Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju17.05.2008. u 20:34 - pre 193 meseci
Imas 26 godina, a po nasem zakonu do 27 ako ne odsluzis vojsku nikad i neces jer te posle toga ne smeju pozvati (osim u slucaju rata). Znaci ako ove godine ne dobijes poziv za regrutaciju neces ga ni dobiti, jer po mojim saznanjima vojska se ukida krajem 2009. godine (to sam saznao od lekara koji rade pri regrutnom centru u NS-u).
U krajnjem slucaju mozes ponovo uzeti hrvatsko drzavljanstvo, barem dok ne napunis 27 godina.
Ako hoces da znas kakva je drzava i njena uprava, i kakva im je buducnost, gledaj samo da saznas koliko u toj zemlji ima cestitih i nevinih ljudi po zatvorima, a koliko zlikovaca i prestupnika na slobodi. To ce ti najbolje kazati..
_________________________________________________________________________

Pravda bez moci je nemocna, a moc bez pravde je tiranska.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju17.05.2008. u 20:39 - pre 193 meseci
Citat:
Djukic_: Imas 26 godina, a po nasem zakonu do 27 ako ne odsluzis vojsku nikad i neces jer te posle toga ne smeju pozvati (osim u slucaju rata).


To nije tacno, jos kako te mogu zvati; bilo je vec reci o tome, da ne ponavljam.
 
Odgovor na temu

Djukic_
srbija

Član broj: 139396
Poruke: 55
*.kalik.info.



Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju17.05.2008. u 21:37 - pre 193 meseci
Veruj mi, sada se mozes izvuci.
Moj prijatelj se izvukao na taj nacin. Zvali su ga na regrutaciju kad je imao 26 godina, posto je bio teze povredjen nije mogao otici, medjutim nagodinu je opet dobio poziv ali tada je vec napunio 27 god. Otisao je pokazao licnu kartu, oni mu samo rekli da se javi u vojni odsek u svom gradu i da ce oni to proveriti, nedugo potom zvali ga u vojni odsek i rekli da je oslobodjen vojske. I evo, do danas ga niko nije zvao.
Ako hoces da znas kakva je drzava i njena uprava, i kakva im je buducnost, gledaj samo da saznas koliko u toj zemlji ima cestitih i nevinih ljudi po zatvorima, a koliko zlikovaca i prestupnika na slobodi. To ce ti najbolje kazati..
_________________________________________________________________________

Pravda bez moci je nemocna, a moc bez pravde je tiranska.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju17.05.2008. u 22:04 - pre 193 meseci
Bilo bi lepo, ali kao što rekoh, nije tako (ne ulazim u to šta se sve dešavalo s tvojim prijateljem). Pozivaće te sve do 35. godine i tek onda se prebacuje u rezervni sastav. Ja sam npr. dobio poziv za služenje (pre dve godine) kada sam imao 27 godina i 6 meseci i nije bilo govora o nekom odlaganju.
 
Odgovor na temu

agencijaRAPTOR
Emir Kurtovic
Prijepolje

Član broj: 183348
Poruke: 3
79.101.176.*

Sajt: www.rapttor.com


Profil

icon Re: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju02.06.2008. u 22:05 - pre 192 meseci
Ja imam jos jedan problem,
naime, primao sam porodicnu penziju do 27. godine. 5 godina posle me zovne neki cika iz penziono invalidskog i kaze posto nisam regulisao vojnu obavezu (oslobodjen sam vojske) da sam trebao da primam ppenziju do 26. godine i da sam moram da im vratim 80.000 dinara ???

da li neko ima ideju o tome ...

mozda je off topic ali da ne pravimo novu .. ili mozda da ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: problem sa regulisanjem vojne obaveze pri zaposlenju

[ Pregleda: 6104 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.