Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...

[es] :: C/C++ programiranje :: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dempl_smc
Dušan Savić

Član broj: 181268
Poruke: 7
91.185.126.*



Profil

icon [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...14.05.2008. u 03:39 - pre 194 meseci
Ok, ovo je vec malo previse.

Jednog dana sam upalio projekat na kome radim vec mesec dana ( nista nisam dirao ) i dobio sam ovu brljotinu.

Sigurno je da ne treba da radim Add to project za AnsiString klasu...

Jel' zna neko kako da se ovo sredi? Vec sam iza deadlina, i ovo mi dodje kao Marfi ...



Poz.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...14.05.2008. u 07:19 - pre 194 meseci
Potrebno je ipak više detalja.

Moralo je nešto da prethodi svemu tome...slučajno ili ne.

1.
Recimo,
#include <dstring.h>
... ne treba da ide u projekat, ako ga koji slučajem imaš.

2.
Prekontroliši strukturu zaglavlja Unita koje kreira IDE, tj, da negde nisi izgubio "include VCL", pragme, hdrstop i sl

3.
Obriši sve OBJ, TDS, DSK fajlove... i probaj build

4.
Pokusaj da napravis NOV projekat (BPR) dodavanjem postojecih Unita. Mozda je greska u BPR datoteci

5.
Pokušaj da na kopiji skidaš jednu po jednu formu/unit if projekta dok sve ne proradi

6. itd...
 
Odgovor na temu

dempl_smc
Dušan Savić

Član broj: 181268
Poruke: 7
91.185.126.*



Profil

icon Re: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj14.05.2008. u 12:16 - pre 194 meseci
X files, hvala na sugestijama.

Verujem da je ovo cisto bug C++ Builder-a , zato sto ja u principu ne cackam po opcijama ( if ain't broken, don't fix it :) ) Ovakve stvari mi se nikad nisu desavale dok sam koristio Kdevelop , ili SlickEdit + Qt + Gcc .

I dalje bi se drzao toga , da klijent nije insistirao na jako fancy interfejsu :) .

Ovo sto si predlozio sam manje-vishe pokusao, mada ne ovako sistematski, kao sto si predlozio.
Pokusacu sad sve odjednom .


Spomenuo si detalje. Reci mi sta ti sta bi ti otprilike trebalo da post-ujem , poshto , zbog velicine , ne mogu bash da okacim ceo projekat :) .

Poz.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...14.05.2008. u 12:47 - pre 194 meseci
Koju verziju BCB koristis i da li si primenio update-ove?

Da li je to jedini 'Unresolved external' koju si dobio ili ima jos?

Ima li negde da se pominje samo String u tvom kodu (ne AnsiString), ili include-ovi (string.h, dstring.h) koji mogu da naprave konflikt ?

Postoje li neki pozivi funkcija koji mogu biti i od Win32 i od AnsiString-a?

Po meni radi se o nekom konfliktu tipova/funkcija koji postoje, treba otkriti sta zbunjuje taj AnsiString...

U principu ne bih znao sta da posaljes od koda jer je greska u linkovanju (a ne u kompajliranju), koji uglavnom pruzi jako malo detalja, tipa: greska je u AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj.

 
Odgovor na temu

dempl_smc
Dušan Savić

Član broj: 181268
Poruke: 7
91.185.126.*



Profil

icon Re: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj15.05.2008. u 01:00 - pre 194 meseci
Linker izbacuje ravno 122 greske . Sve su tog tipa.

Ili se zali da nema referencu na std::list::clear() ili na TObject::~TObject itd ..

Maaa C++ Builder je poludeo :) ... ce da ide backup + format + reinstall .


Radu sa server aplikacijama je mnogo manje frustrirajuc jer ne moras da se vezujes za neki IDE . Posle ovog, ne prihvatam ni jedan posao koji trazi fancy interfejse , ako ne moze wxWidgets ili Swing , onda nema posla. Evo , ovako nesto mi se nikad nije desilo na laptopu ( koji radi pod Ubuntu-om ) .
Samo pod Xp-om i IDE-ima koji rade po njim .

Ono sto je sigurno jeste da C++ Builder i Delphi ne mogu da zavrse posao .

Hvala ti za sugestije,

Pozdrav




 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: [C++ Builder] : Linker Error : Unresolved Extarnal : AnsiString::~AnsiString in MainUnit.obj ...

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.