Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

[es] :: Access :: DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

[ Pregleda: 2841 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_mil
Bg

Član broj: 74014
Poruke: 100
*.cri.co.yu.



Profil

icon DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec14.05.2008. u 08:46 - pre 194 meseci
Naime, imam datasheet formu i u njoj podformu vezanu preko ID (Vezane tabele za formu i podformu). Klikom na (+) u datasheet formi otvara se podforma u kojoj unosim vrednosti. Potrebno mi je da kada kliknem na (+) u datasheet formi otvori podformu ali samo za unos novih recordsa. To sam probao sa (DoCmd.GoToRecord , , acNewRec) na OnOpen podforme, ali mi podforma otvara new record samo za prvi record u datasheet formi, a za ostale otvara prvi koji je recimo vec unesen. Kako to da resim?
Hvala
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec14.05.2008. u 09:20 - pre 194 meseci
To "+" nije u objektu Forms; Subforms već u tabelama, osim ako nisi pravio na formama svoju dugmad.
Postavi osobinu Data Entry podforme na Yes. Onda samo možeš dodavati novi zapis a stare nevidiš, ako je to ono što želiš.
 
Odgovor na temu

bojan_mil
Bg

Član broj: 74014
Poruke: 100
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec14.05.2008. u 09:40 - pre 194 meseci
Otprilike problem je sledeci kao na slici u attachment-u, probao sam sa Data Entry na yes, ali mi preko starih vrednosti upisuje nove..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec14.05.2008. u 12:42 - pre 194 meseci
Ako sam dobro razumeo prikaz i sudeći po Navigation Buttons ovo su tri forme u nizu. Moguće je da si na pogrešnoj podformi podešavao osobinu Data Entry.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: DataSheet forma i podforma DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

[ Pregleda: 2841 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.