Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podići ili spustiti visinu tona u MP3 pesmi za pola ili ceo stepen?

[es] :: Audio softver :: Kako podići ili spustiti visinu tona u MP3 pesmi za pola ili ceo stepen?

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
80.74.160.*



+2 Profil

icon Kako podići ili spustiti visinu tona u MP3 pesmi za pola ili ceo stepen?15.05.2008. u 21:31 - pre 194 meseci
Poštovanje i pozdrav svima,
ova funkcija mi je trebala već par puta...
Sviram gitaru i ponekad mi je potrebno da ton u nekoj mp3 pesmi povisim ili spustim za pola ili ceo stepen (npr. ako pesma počinje iz tonaliteta D#, da je pomerim na E). Ovu funkciju mi je često nadoknađivao Winamp-ov plugin Chronotron, a sada bolji, PaceMaker plugin za Winamp, ali i pored toga što dobro to urade, nisam baš zadovoljan jer se u kvalitetu zvuka pesme nešto menja pa se primećuje promena kada poželim da sačuvam tako promenjen MP3.
Od audio softvera za editovanje audio zapisa imam Cool Edit Pro 2.1 i čini mi se da bi on mogao lepo da odradi ovaj posao ali nisam baš dovoljno dobar poznavalac da bi se u njemu snašao gde mu se nalaze te opcije...
Može li mi neko pomoći putem Cool Edit Pro-a ili nekog drugog programa a da dobijem kvalitetniji zvuk pesme sa promenjenim tzv. PITCH-om?
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.66.*



+30 Profil

icon Re: Kako podići ili spustiti visinu tona u MP3 pesmi za pola ili ceo stepen?18.05.2008. u 23:31 - pre 194 meseci
Sound Forge.

Ides na Effects > Pitch > Shift...i podesavas odstupanje po zelji.

Posle toga sacuvas fajl u formatu koji ti odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Kako podići ili spustiti visinu tona u MP3 pesmi za pola ili ceo stepen?

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.