Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

maya8.5 i bryce 5

[es] :: 3D modelovanje :: maya8.5 i bryce 5

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darecarce

Član broj: 150043
Poruke: 31
85.30.68.*



Profil

icon maya8.5 i bryce 516.05.2008. u 15:13 - pre 193 meseci
Zdravo svima. Sa neki momci iz Makedonije pravimo mali animirani film. Hocemo karakteri i cela druga animacija da ja saradime u maya 8.5 a okolina (planine, atmosfera...) u bryce . Ali dosli smo do veliki problem :Neznamo kako da napravimo da kada prebacis modeli iz maya u bruce da sadrzi texture i animacija. dosli smo do neke ideje da renderiramo posebno animacija na likove u maya a posebno okolina u bruce ali neznamo kako da saradimo da kamera animirana u maya da se usoglasi za dvizenje na kamera u bruce.
Probali smo da prebacimo okolina od buce u maya ali ne ide bas najbole sa teksturama i uv.
Molim za pomoc. najbrze sto moze.
pozdrav Darko.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
89.110.203.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: maya8.5 i bryce 519.05.2008. u 13:51 - pre 193 meseci
Nemojte raditi tako, nego pozadine iz Brycea exportujte nekako u Mayu, pa sve renderujte u Mayi.
Ne znam previse o Bryce-u i nisam ga koristio previse (osim za generisanje terena), tako da ne mogu
da kazem da je to pravi izbor za modeling, ali i pored toga mi nije jasno zasto sve ne bi radili u Mayi.

Staticni, modeli se mnogo lakse "prebacuju" iz programa u program, dok je za animirane problem malo
veci. Postoji .fbx format za koji svaki ozbiljan softver ima import/export plugin, ali je svakako mnogo
jednostavnije prebaciti modele pozadine u Mayu.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: maya8.5 i bryce 5

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.