Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vista i blue screen

[es] :: Windows desktop :: vista i blue screen

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
92.36.245.*



+1 Profil

icon vista i blue screen18.05.2008. u 14:06 - pre 193 meseci
nedavno mi se poceo pojavljivati onaj blue screen kada odem u sleep mode i kad pritisnem dugme za paliti comp.onda mi se javi taj plavi ekran ucitavajuci greske i nesto crash dump phisycal memory.
u cemu bi mogao biti problem.jer sprva je sve islo o.k.
 
Odgovor na temu

WuTang
Nis

Član broj: 163032
Poruke: 265
77.46.210.*



Profil

icon Re: vista i blue screen18.05.2008. u 14:09 - pre 193 meseci
jedan od problema koji je resen najnovijim service pack 1....znaci uradi update na sp1 i problem resen!!!
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
92.36.244.*



+1 Profil

icon Re: vista i blue screen18.05.2008. u 16:19 - pre 193 meseci
eh ima sp1 ap mi se javlja ali samo sleep mode,a sprva je islo dobro.a pocel je nedavno,pa...?
 
Odgovor na temu

crni83bg
BG

Član broj: 80107
Poruke: 44
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: vista i blue screen25.06.2008. u 14:58 - pre 192 meseci
Meni se desava plavi ekran na updatovanoj Visti ali kada radim misem http://www.elitesecurity.org/t327899-0#1986000
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.25.*



+5 Profil

icon Re: vista i blue screen28.06.2008. u 10:04 - pre 192 meseci
Jel imate vistu 32 ili 64 bit , verovatno je problem u nekom drajveru ,ali od kad sam stavo vistu 64 bit vise nisam imao tih problema koji Vas muce , moguce da vista 32 ne radi dobro na 64bit procesorima ( samo predpostavljam ne tvrdim ) . Pokusajte system restor na datum kad je sve radilo kako treba .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 28.06.2008. u 19:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
91.150.117.*



+5 Profil

icon Re: vista i blue screen03.07.2008. u 22:41 - pre 192 meseci
Plavi ekrani se prikazuju kada Windows naiđe na problem koji mu onemogućuje da pravilno radi. Kada se pojavi plavi ekran, možete samo da isključite i ponovo pokrenete računar. Međutim, ako se plavi ekran učestalo pojavljuje, imate problem koji morate ispitati. Verovali ili ne, ti ekrani sadrže i neke korisne informacije (premda ne baš detaljne). Kada sledeći put slika na monitoru poplavi, preduzmite sledeće pre nego što ponovo pokrenete računar:

• Opis problema: Zapišite ceo tekst koji se pojavljuje između prvog odeljka koji ništa ne znači (“A problem has been detected…”) i odeljka koji počinje rečima “If this is the first time…”

• Tehnički detalji: Zapišite sve što se pojavljuje pod naslovom ‘Technical information’. (Napomena: Ako se sistem ponovo pokrene pre nego što pročitate šta na ekranu piše, pokušajte da isključite automatsko ponovno pokretanje pomoću trika Skota Dana opisanog na adresi find.pcworld.com/60819.)

Kada se računar ponovo podigne, na Googlu potražite strane s terminom "plavi ekran smrti" (Blue Screen of Death) i nekim od termina s vašeg plavog ekrana, naročito onim što su ispisani velikim slovima sa crticama umesto razmaka. Ako pretraga na Webu ne da nikakve korisne informacije, prisetite se šta ste nedavno promenili u računaru. Možda ste promenili hardver ili ažurirali neki upravljački program pre nego što je problem učestao?

Loši upravljački programi često izazivaju plave ekrane u Windowsu. Ako ste nedavno ažurirali neki upravljački program, pokušajte da ga vratite na prethodnu verziju. Plavi ekran može biti i posledica neispravne memorije. Pomoću besplatnog programa Memtest 86, koji možete preuzeti s lokacije memtest.org, lako ćete testirati memorijske module.

Plave ekrane često prouzrokuje pregrevanje i stoga proverite da se nije blokirao neki ventilator. Ako se radi o stonom računaru, otvorite kućište i očistite ga od prašine; dok je kučište otvoreno, proverite da li su sve unutrašnje veze čvrste.

Kao što biva i sa svim drugim velikim problemima u Windowsu, krivac možda i nije hardver, već baza Registry. Pokrenite neki program za “čišćenje” registra kao što je besplatan softver EasyCleaner (find.pcworld.com/60777).
 
Odgovor na temu

Zokii1983

Član broj: 47257
Poruke: 58
*.cpe.mountaincable.net.



Profil

icon Re: vista i blue screen04.01.2009. u 01:18 - pre 186 meseci
danas mi se desi slicna situacija

sa "blue screen" se nisam susreo od kada sam prestao da koristim windows 98 ....

nesto oko network kartice ... zanimljivo, bez ikakvih promjena (software/hardware) ... odjednom greska
nakon toga vista nema drajvere za network karticu

sumljam da je hardware problem, jer upravo pisem sa istog kompa ... samo drugi os

Posle svega što sam prošao noću teško zaspim.
A preko dana naspem, tu i tamo i povučem,
samo malo da se sredim, nisam ja navučen.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: vista i blue screen

[ Pregleda: 3022 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.