Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uplatnice, matricna stampa

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: uplatnice, matricna stampa

[ Pregleda: 5491 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon uplatnice, matricna stampa20.05.2008. u 10:48 - pre 193 meseci
Koristim Delphi 7 i u okviru njega QuickReport.

Zeleo bih da iz programa stampam uplatnice i naloge za prenos, po podacima koje program dobija iz baze.

Imam problema sa namestanjem stampe (cesto se pomeraju margine) pa bi mi znacilo da mi neko posalje forme QuickReporta za uplatnice i naloge za prenos.
Takodje, zanima me da li postoji razlike u samom kodu i namestanju ako korisnik nekada stampa na beskonacnoj, a nekada na pojedinacnoj stampi.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
91.148.90.*



+34 Profil

icon Re: uplatnice, matricna stampa20.05.2008. u 12:25 - pre 193 meseci
Radis u Win98 ili Windows Xp (2000)...
Nazalost, izgleda da je jedino Win98 imao dobre drajvere za stampu na matricnim stampacima...
 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: uplatnice, matricna stampa20.05.2008. u 12:54 - pre 193 meseci
Radim u WIN XP, ali programcic ne koristi nista komplikovano, tako da bi trebao normalno da radi i na WIN 9x.

Meni su bitna namestanja forme (dimenzija, pozicija polja...).
Ja iz programa dajem naredbu QuickReport1.Print;

Pomoglo bi mi i eventualno podesavanje u kodu da stampa ide na matricni stampac te da se stoga ubrza na neki nacin. Posto su u pitanju uplatnice, nema stampanja grafike.

Pozz
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: uplatnice, matricna stampa20.05.2008. u 18:40 - pre 193 meseci
Bilo je ranije priče o štampi na matričnim štampačima, svakako potraži prethodne diskusije. Koliko se sećam QR nema poseban režim rada za matrične štampače, tako da ti ostaje grafički režim rada, da pređeš na FastReport ili da sam radiš štampanje. Ako si navikao na QR onda se drži njega, možeš pokušati da u Windowsu napraviš novi print drajver ali kao generic/text only i da štampaš na njega. Što se tiče pomeranja papira prilikom štampe, to je uvek nezgodno potrefiti, moraš koristiti papir tačnih dimenzija, sami papirni obrasci ne smeju odstupati od tih dimenzija i moraju se uvek uravnavati u štampaču na isto mesto.
 
Odgovor na temu

drug-clan
novi sad

Član broj: 169193
Poruke: 28
91.148.106.*



Profil

icon Re: uplatnice, matricna stampa20.05.2008. u 20:59 - pre 193 meseci
Imao isti problem i resio ga. Control panel (xp)/printer i fax/File/Server propertis i tu zatim dodas novi format papira koji prethodno izmeris lenjirom. Radi bez problema. Preporucujem ti report builder.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: uplatnice, matricna stampa

[ Pregleda: 5491 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.