Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do jeftinijih razgovora ?

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako do jeftinijih razgovora ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7148 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
91.150.111.*



Profil

icon Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 14:13 - pre 193 meseci
Vec mesecima placam velike telefonske racune ali razgovori nisu dugacki previse i nisu toliko cesti a tek PDV na potrosene impulse je pravi so na zivu ranu i jos preko toga i ADSL i onda je pravi sok i stres otvoriti kovertu u kojoj je racun.
Treba mi neko resenje tj. kako jeftinije razgovarati ???

Zoki
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 14:48 - pre 193 meseci
Zovi izmedju 21-07h ili 15-17h, ili nedeljom ceo dan. I nemoj zvati mobilne telefone. Ja ih ne zovem, naročito kada je u pitanju oglas bez fiksnog telefona već samo sa mobilnim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 17:28 - pre 193 meseci
U ovakvoj situaciji se ne pita kako da jeftinije razgovaraš nego zašto je račun veliki. Pogledaj listing i to one pozive sa najviše impulsa. Ako su bili korisni i potrebni, onda je račun OK i mora da bude toliki. Ako ima previše nepotrebnih poziva mobilnih ili inostranstva, ako ima poziva hot brojeva ili onih mamipara kvizova, proveri da li su i oni potrebni. Meni su sada računi jedva 300-400 (od toga je više od pola pretplata) pošto tu i tamo pozovem neki lokalni broj. Za mobilne i internet imam bolje rešenje.
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
91.150.108.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 18:11 - pre 193 meseci
Inostranstvo ne zovem, hot line nikad nisam ni zvao, kviz linije takodje ne zovem. Pozovem po nekad kad moram mobilni i to se trudim da razgovor bude 2-3 minuta, internet je preko ADSL-a i pozovem ponekad drugi grad ali ljudi cene su nenormalno jake. Ponekad posumnjam da mi namerno naduvavaju racune. Mesecno mi dolazi preko 3.000 samo za razgovore sto ne mogu da verujem da toliko trosim (skoro kao da na mobilnom razgovaram)+ ADSL.
Daj kazi kako zoves mobilne i ostale telefone ???
Kako moze covek da ustedi na razgovorima???
Da li moze preko interneta da se telefonira i kako to funkcionise u praksi (znam da preko Skype-a moze ali dajte nesto sto je konkretno, iz prakse) ???

Zoki
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
*.adsl.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 19:00 - pre 193 meseci
Citat:
zoran77: Ponekad posumnjam da mi namerno naduvavaju racune.


Paranoja je prvi korak

Drugi korak je odlazak na mojracun i zahtev za PIB i korisnicko ime i lozinku i tako ih proveras preko neta

Treci korak proucis kakve su cene umpulsa ka mobilnim idrugim zonama (crna gora je sada medjunarodno), pa vodis racuna koliko razgovaras, mozes i na forumu da nadjes topice gde se objasnjava koko to fercera

cetvrti korak trazis uslugu 16khz ili informacija o ceni pa vidis svaki mesec bez telekoma koliko si potrosio tih famoznih impulsa

peti korak, ako te mrzi da prolazis kroz drugi, treci i cetvrti korak, odes u korisnicki servis izaberes najmrgodjeniju sluzzbenicu i iskezis joj se u lice i kazes da su monopolistichi lihvari, i zapretis im da si citao na Internetu da za 10 godina cena telefoniranja ce biti mizerna i da ce oni dobiti otkaz, jer ces ti da raskines ugovor s njima

sesti korak je ako odradis peti , da uzmes advokata

preporucujem 2,3 i 4.korak

 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 19:20 - pre 193 meseci
cetvrti korak trazis uslugu 16khz ili informacija o ceni pa vidis svaki
mesec bez telekoma koliko si potrosio tih famoznih impulsa


)�/j7������
zzviktor
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 20:42 - pre 193 meseci
Citat:
zoran77:...
Daj kazi kako zoves mobilne i ostale telefone ???
...


Sa postpaid mobilnog

A naj toplije ti preporucujem da odes na moj racun na netu i proveris koga si sve zvao i kolko potrosio. Ako ti je za utehu ima i nas koji ne mozemo da koristimo uslugu moj racun, pa onda gledamo u pasulj kolko smo pricali a kolko je naplaceno. Nazalost, tako je
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?21.05.2008. u 23:56 - pre 193 meseci
moze i ovako odes u korisnicki nadjes najlepsu sluzbenicu uputis joj par
ubitacnih smesaka pridjes joj lepo joj objasnis celu situaciju i na kraju je
nekako povedes na pice posle radnog vemena, e da trebalo bi da dodjes pred
kraj istog :)d i mozda ti se osmehne sreca u vidu privremenog raposaljavanja
u telekom ks-u obzirom da oni cesto menjaju operatere a pri tom ovi koliko
znam imaju ogranicenje na mob par hiljda mislim 3 ili 4 i tako si ustedeo na
fiksnom plus si upoznao drazesno bice :)d
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
77.46.168.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 15:17 - pre 193 meseci
Sem manipulativnih psihickih tehnika imate jos neki korisan predlog ? (sluzbenice nisu tako sladunjave )
Da li postoji jos neki nacin telefoniranja (pitam za iskustvo iz prakse) ???
Npr. preko interneta da li se isplati ili ne i gde moze da se uplati lova da bi aktivirao tu uskugu ?
Zatim koji su popularni paketi u mobilnoj telefoniji, koji se isplate ?
Prosto receno: kako do jeftinijih razgovora ???
Zoki
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 18:18 - pre 193 meseci
Nisi odgovorio na pitanje s početka, da li si uzeo listing pa da znamo koji su to razgovori odneli tolike pare?
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
77.46.168.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 18:40 - pre 193 meseci
Listing moram da narucim tj. predam Zahtev sluzbi za korisnike i onda posle 10-15 dana salju isti postom i naravno naplacuju i tu uslugu.
Ono sto sam nacuo jeste da pojedini radnici Telekoma se zakace na neciji broj i naprave racun ( tip koji je volontirao tamo mi je potrvrdio da to rade tj radili su to ) ali cvrstih dokaza da se to meni licno dogadja nemam. U svakom slucaju moja namera je da potpuno predjem na drugi nacin razgovora sa ljudima bar za neko vreme tj. mesec-dva dok vidim da li je i mene takva nesreca snasla a ako jeste pokrenucu i vojsku i policiju na njih. Nekako moram da ih provalim ako to rade. Jos sam nacuo da ce da cena impulsa poskupi pa ko moze da se sa tim cenama nosi. Jedva cekam da Lelekom dobije konkurenciju !

Zoki
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 19:38 - pre 193 meseci
Mislim da neces uspeti jer oni to mogu da kazu da si ti napravio a ti na
sudu ne mozes dokazati da nisi napravio ni jedan od tih razgovora...

M�(v7���b�֜z��v�-zW��f�u�j����h��Z�7��ب��/�ש��h�(�~ا�7�zǧ��~),��^���(�ͩ�v;���$z����袷�����+zƟ�K'�k^���)�J3������{�zW��x����k:/�Ʃ��ij7cz�޶�ڎ7��)⍫(��"��Z�7��)�*h��Z�ئj��ͩ��
��3�������M4v)ݡ��z�y�I���ZjJM�^���ͭ��Gb���7��M&�{�i�$��mzW��f�k]4�اv���7ۙ���ZjX���&z)����z��鮢j�Y⚚�'^�)�
zzviktor
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
212.200.207.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 22:05 - pre 193 meseci
Znam da je glupo svadjati se i raspravljati sa gospodom iz Telekoma i iskreno ne pada mi na pamet da napravim takvu glupost.
Zato trazim neko drugo resenje.
Ako ne koristim telefon onda znacu da li ima kradje ali u svakom slucaju bice i usteda.
Kako do jeftinijih razgovora ?
Zoki
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.228.*



+294 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?22.05.2008. u 22:52 - pre 193 meseci
Citat:
zoran77: Inostranstvo ne zovem, hot line nikad nisam ni zvao, kviz linije takodje ne zovem. Pozovem po nekad kad moram mobilni i to se trudim da razgovor bude 2-3 minuta, internet je preko ADSL-a i pozovem ponekad drugi grad ali ljudi cene su nenormalno jake. Ponekad posumnjam da mi namerno naduvavaju racune. Mesecno mi dolazi preko 3.000 samo za razgovore sto ne mogu da verujem da toliko trosim (skoro kao da na mobilnom razgovaram)+ ADSL.

Uz ovakav opis potrošnje, teško da trošiš više od hiljadu dinara mesečno. Nešto definitivno nije u redu sa tvojim računom. Da li si probao da izvadiš listing preko aplikacije Moj Račun? Na taj način ne moraš ništa da platiš za listing. Tzv. LIB broj za pristup dobićeš poštom kroz neko vreme, a listinge, ako se ne varam, možeš da vidiš i za nekoliko prethodnih meseci.

Citat:
zoran77:Kako do jeftinijih razgovora?

Zvanje fiksnih telefona trenutno je najisplativije sa fiksnog telefona.

Zvanje mobilnih telefona, pre svega ako podjednako zoveš 063 i 064, najisplativije je preko Telenor Prenesi, ili Telekom Mix postpaid paketa (za cirka 600 din imaš 150 minuta ka svim mrežama i 150 sms poruka).

Zvanje inostranstva preko nekog VoIP programa, doduše kažeš da ne zoveš inostranstvo pa te ovo verovatno ni ne interesuje previše.
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
212.200.207.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?23.05.2008. u 00:23 - pre 193 meseci
Hvala ti Emil Ranc za savete jer su bili konkretni. Interesovao me neki mobilni paket izmedju ostalog tj sve varijante kako imati najjeftinije razgovore.
Kada je u pitanju fiksna telefonija treba mi za medjugradske razgovore pa ne znam da li u toj situaciji se isplati neki VoIP program npr Skype ili slicno ???
Dok Telekom drzi monopol o normalnim cenama telefonskih razgovora ne mozemo da govorimo kao sto je to slucaj u zemljama zapadne Evrope.
Vec sada polako pocinjem da koristim Skype, MSN da bi umanjio tvoskove sa prijateljima koji imaju ADSL ( a on je od skoro svima dostupan - HVALA BOGU ).

Hajde jos neko da da neki konkretan predlog.

Zakljucak za sada je:

- ,,najisplativije je preko Telenor Prenesi, ili Telekom Mix postpaid paketa (za cirka 600 din imaš 150 minuta ka svim mrežama i 150 sms poruka)" - Emil Ranc

- ,,Zovi izmedju 21-07h ili 15-17h, ili nedeljom ceo dan" - pisac


Zoki
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?23.05.2008. u 02:22 - pre 193 meseci
Citat:
zoran77: Ono sto sam nacuo jeste da pojedini radnici Telekoma se zakace na neciji broj i naprave racun ( tip koji je volontirao tamo mi je potrvrdio da to rade tj radili su to ) ali cvrstih dokaza da se to meni licno dogadja nemam.


Da, rade to, naročito kada dodju na teren na izvod/ormarić. Čak se kače i na ISDN linije (kada imaju NETMOD kod sebe). To je sve naravno čisto službeno, a u tim službenim razgovorima mogu da nazovu i mobilni telefon. Boli njih uvce što će to neko posle platiti.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?23.05.2008. u 16:44 - pre 193 meseci
Čuj, mobilni. ;) Lično sam više puta video situaciju, tip šeta po prostoriji sa onom slušalicom, ubode negde i počne razgovor. Onda čujem pitanje tipa ... šta, zar i u Parizu pada kiša?? Ipak, to rade samo na starim centralama gde je teško da se dobije izvod unazad.
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
79.101.134.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?23.05.2008. u 20:06 - pre 193 meseci
A kod digitalni centrala razgovaraju pa prebace razgovor na neciji broj i racun pa restartuju celu centralu (verovali ili ne - jako jako pouzdan izvor). Siguran sam 100% da ima nepravilnosti pa bilo da su one svesne i namerne ili slucajne i neprofesionalne. Inspekcije ne postoje, provere ne postoje a kako sam cuo po BGD prave lom sa racunima pa samo Bog i konkurencija mogu da nas spasu.
Ljudi, jedva cekam da se odkacim od Telekoma iako mi je ADSL za pohvalu.
Ali vraticu se na pocetak: Kako do jeftinijih razgovora ?
Zoki
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.228.*



+294 Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?24.05.2008. u 01:39 - pre 193 meseci
U svom prethodnom postu lepo si izdvojio ono što smo pisac i ja rekli. To je trenutna situacija i jeftinije od toga - nema.
 
Odgovor na temu

zoran77

Član broj: 33670
Poruke: 204
77.46.255.*



Profil

icon Re: Kako do jeftinijih razgovora ?24.05.2008. u 04:06 - pre 193 meseci
Sta je sa modifikovanim karticama za mobilne telefone (ako ste culi za njih) ???

Zoki
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako do jeftinijih razgovora ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7148 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.