Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jedan plagijat :(

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Jos jedan plagijat :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12898 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Jos jedan plagijat :(24.05.2008. u 05:29 - pre 194 meseci
Citat:
goranvuc: OK, svako ima pravo na svoje mišljenje, ja i dalje mislim da je "Я ne lюblю" od Visockog i "Namćor" od Đoleta ista pesma, ali je Đole otpevao na svom jeziku, svojim glasom, svojim rečima i svojim temperamentom i dodao malo "laloškog" - tj. obradio je, a ako to samo poneko čuje i shvata - bože moj :)

Verovatno samo Đole može da nam razjasni ovo.


Postoje citavi zanrovi u kojima je celokupna ikonografija koriscena u apsolutno mali milion verzija.

Recimo - blues, juznjacka verzija - postoji apsolutno mali milion pesama u kojima je glavni karakter nezajebivi kockar,
lutalica, tip o kojem se ne zna nista osim da sve delje u kartama...ili o neuhvatljivom gitaristi koji je vestinu stekao
tako sto je na raskrscu prodao svoju dusu djavolu,...ili o honky-tonk/whiskey drinking woman koja delje pice bolje nego
muskarci.....

Ili rana italijanska opera (commedia del art) sa standardnim karakterima Colombina, Pantalone, Arlechino, Pedrolino...

Ili dela duhovne muzike - pasije (jevandjelja) po Mateji, Luki, Jovanu,...pisao ih je svaki ozbiljniji kompozitor, pa opet niko
nikog nije optuzivao za plagijat.

Mali milion umetnika je na svoj nacin obradio zadatu ikonografiju a da niko ni na koga ne moze da upre prstom da ga je
pokrao. Po toj liniji, Balasevic ne moze biti optuzen da je pokrao Visockog muzicki - ideja je tu, i verovatno je originalno
od Visockog, ali ako je ispricano drugim jezikom i drugim recima, a pogotovo drugacijom muzikom - zasto bi to bilo plagijat ?
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Jos jedan plagijat :(24.05.2008. u 17:15 - pre 193 meseci
Citat:
101010: Danas sam u kolima na radiju cuo pesmu hrvatskog ucesnika evrovizije, ne znam naziv pesme ni ime benda, ali me je pesma/neki delovi jako podsetila na nesto slicno, mozda bas od balasevica ili ne znam ni sam...posto slabo slusam taj zanr, ali bash lici na nesto.
Pa kad sam tu da priupitam vas eksperte da li mi se pricinjava :) ?



Ako se dobro secam, u pitanju je starogradska pesma "Nishka kaldrma" ili samo "Kaldrma".
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
79.101.223.*



Profil

icon Re: Jos jedan plagijat :(25.05.2008. u 00:05 - pre 193 meseci
Evo sad poslusah onu pesmu sto ju je Djole navodno obradio (plagirao) i ja ne primetih ama bas nikakvu slicnost. Trebao si postavljacu teme da das samo link ka toj pesmi i da pitas ko ju je obradio. Siguran sam da niko ne bi odgovorio da je to Djole Balasevic i pesma "ne volem".
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
79.101.84.*



+32 Profil

icon Re: Jos jedan plagijat :(30.05.2008. u 21:52 - pre 193 meseci
Slusam ovu pesmu http://www.youtube.com/watch?v=swQi4CAzmrA i gotovo da sam siguran da je neko od nasih domacih maznuo ovu stvar, samo nemogu da se setim ko tacno. Da li neko zna od vas?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Jos jedan plagijat :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12898 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.