Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found

[es] :: Ostali hardver :: Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found

[ Pregleda: 2772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inDesign
mirel turnic

Član broj: 126195
Poruke: 13
91.191.63.*



Profil

icon Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found28.05.2008. u 10:38 - pre 193 meseci
Pozdrav svim ljudima dobre volje :)

Ovako, imam jedan problem. Bio sam prinudjen da ponovo instaliram Windows XP SP2 na radnoj masini (radi se o PC-u) na kojem sam imao instaliran osvjetljivac Fujifilm PI-M1800SS. Telefonski sam se cuo sa osobom koja mi je prvi put instalirala taj osvjetljivac i rekao mi je da sa starog Windowsa iz lokacije C:\Windows\System32\Drivers kopiram fajl pod imenom Aic78xx.sys na drugi disk pa onda kad dignem novi Windows vratim taj fajl na istu lokaciju i sve ce da radi bez problema. Da napomene da mi je software od osvjetljivaca (Express RIP) instaliran na drugi disk tako da se prilikom formatiranja nista nije promjenilo. Medjutim kada pokrenem software pojavi mi se greska:

%%Failure opening ScsiPel driver
Imagesetter not found on SCSI bus. Powered off? Not connected?
! Harlequin None Plugin: Version 3.0r6 - Copyright (C) 1992-2001 Global Graphics Software Ltd. All Rights Reserved.
! Harlequin TIFF Plugin
Plugin Version 3.10r1 - Copyright (c) 1994-2002 Global Graphics Software Limited. All Rights Reserved.
! Harlequin AppleTalk Plugin: Version 1.2r3 - Copyright (c) 1993-2001 Global Graphics Software Ltd. All Rights Reserved.
Harlequin Socket Plugin - Version 2.1r1 - Copyright (C) 1993-2001 Global Graphics Software Ltd. All Rights Reserved.
! Harlequin SpoolFolder Plugin : Version 3.2r3 - Copyright (C) 1993 - 2001 Global Graphics Software Ltd. All Rights Reserved.
RIP Version 5.5 Revision 1c
Serial number: 15124-28

Warning: C:\EXPRESS\SW\WORKSPACE\ not found.
Using D:\stara pila\EXPRESS\SW\WorkSpace\ for temporary files instead
Warning: C:\EXPRESS\SW\PAGEBUFFERS\ not found.
Using D:\stara pila\EXPRESS\SW\PageBuffers\ for pagebuffers instead

Jos neke slike koje bi mogle pomoci



 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found30.05.2008. u 01:23 - pre 193 meseci
Problem je vrlo jednostavan za objasniti - pogrešno je misliti da će prosto kopiranje SYS fajla rešiti problem sa drajverima, jer na taj način nedostaju bilo kakve reference vezane za njega, a koje sistem/softver očekuju. Zato je neophodno imati punu instalaciju ili makar cele drajvere sa INF fajlom, iz kojeg sistem može povući listu potrebnih drajvera.

E sad, dobro je pitanje otkud Ti drajveri prvi put? Odakle je osvetljivač (i priloženi softver) prvi put instaliran?

Rešenje postoji i bez toga, ali nije 100% sigurnog ishoda. Prvo, neophodno je da Ti je stari Windows i dalje operativan (da možeš da butuješ i podigneš ga), a da nakon podizanja instaliraš softver Driver Magician (http://www.drivermagician.com/), kojim možeš da odradiš backup postojećih drajvera, pri čemu će on pokupiti sve neophodne fajlove, tako da njihova kasnija instalacija bude što je moguće jednostavnija.

Ako podizanje starog Windowsa nije moguće, drugo rešenje je mnogo mukotrpnije i neizvesnog epiloga - možeš probati da (u starom windows-u) pronađeš INF fajl koji sadrži informacije o drajverima za osvetljivač, a čije je ime (obično) vezano za sam uređaj, sa ekstenzijom INF. Ako takvog nečeg nema, proveri sadržaj OEM*.INF fajlova i potraži nešto što te asocira na osvetljivač (verovatno je dovoljno raditi pretragu za "fuji" stringom). Treća varijanta je da ideš redom, pipkaš sve INF fajlove i tražiš onaj koji Ti treba.

Kad to uradiš, u novom windowsu pokušaš da dodaš drajvere za osvetljivač ručno (Reinstall ili upgrade iz device managera), pri čemu će Windows pokušati da izvrši instalaciju prema referencama iz INF fajla koji si mu prethodno podmetnuo i obavestiće Te o nedostajućim SYS fajlovima, koje ćeš pronaći u okviru SYSTEM32/DRIVERS (ili drugde u okviru Win direktorijuma) i iskopirati ih na jedno mesto (po želji), a potom i upućivati windows tamo, kada to od Tebe zatraži.

Pozdrav i srećno!

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 30.05.2008. u 02:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

inDesign
mirel turnic

Član broj: 126195
Poruke: 13
91.191.63.*



Profil

icon Re: Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found02.06.2008. u 12:55 - pre 193 meseci
Problem je sto tog starog Windowsa nema. Pitao sam dobavljaca koji je instalirao osvjetljivac sta da uradim prije formatiranja i on mi je rekao da samo taj jedan fajl tj. modificirani driver Aic78xx.sys prebacim na neki drugi drajv i kad instaliram novi Windows samo prebacim taj drajver na lokaciju system32/drivers. To sam uradio i nije radilo. Uglavnom nekako sam kontaktirao dobavljaca u Njemackoj i rekao mi je poslati sve sto ima od software-a za taj osvjetljivac, a tebi hvala na opsirnom postu!

Pozdrav, Mirel
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Osvjetljivac FUJIFILM PI-M1800SS Mako 4650 ScsiPel driver not found

[ Pregleda: 2772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.