Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odraditi posao - saveti

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako odraditi posao - saveti

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 04:22 - pre 193 meseci
Dakle...
Ovo mi je prvi rad,i angazovala me zena koja je zakupila poslovni prostor i osnovna prodaja su joj tepisi namestaj,lampe,itd...
E sad ona bi da ja to njoj slikam te njene proizvode koje prodaje pa da napravi jambo plakat koji bi postavila .Ali kako mnogo tepiha strpati na jednu fotku,pogotovo sto ona hoce i namestaj i lampe,sobne stvari...
Ja sam opet nesto zamislio ovako,da napravim jednostavno"sobe",znaci stavim tepih namestaj lampe,aranziram kao da je soba i da to slikam,i tako par slika "soba",a zatim te "sobe" napravim kolaz sa nevidljivim prelazima na jednu fotku,tj. jambo plakat.
E sad koliki da stavim rezoluciju jambo plakata a da ne dobijem pixelizaciju,tj da taj jambo plakat bude jasan.
dalje,koliko se uopste naplacuje takav jedan rad,nemam pojma koliko da kazem,"e to ce vas toliko kostati"
Posao bih trebao u ponedeljak da pocnem odradjivati,od objektiva imam ovaj 18-200vr i imam 50mm1,8.Kojim od ta dva stakla da fotkam?Sad mi zao sto ranije nisam porucio onaj 70-200vr
Hvala unapred za eventualne savete
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 08:44 - pre 193 meseci
Neka formula po kojoj ja procjenjujem posao je:

X = (broj_radnih_dana * dnevnica_zidara * 1.5) - eventualni_popust_na_osnovu_poznanstva




 
Odgovor na temu

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 10:20 - pre 193 meseci
ajme tarla pojednostavi u eurima,hahahaha
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 10:22 - pre 193 meseci
70-200 za tako nesto ne bi ni trebao koristiti.

50mm je ok. Za enterijer bi dobro dosao neki siroki sa manje izoblicenja.
Ovo je ozbiljan posao i zahteva maximalno znanje od fotografa.
Uvek koristi max rezoluciju i obavezno stalak. Najslozenije je postaviti rasvetu da osvetljenje bude sto idealnije. Ako nemas iskustva, ovaj posao oko rasvete moze da te "preznoji".

Zatim, nije isto snimati predmete u enterijeru i relativno sitne predmete. Ako nisi siguran u osvetljenje, koristi mogucnosti HDRa.
Obavezno moras imeti i POL filtar radi eliminisanja refleksija sa staklenih povrsina.

Ovo je ukratko.
Treba dosta vezbe.

Za jedan snimak u elektronskoj formi pripremljen za stampu mozes uzeti od 50 do 100 eura. Za manje ne vredi raditi, a vise od 100 bi bilo mnogo.

Ovo, inace mozes obaviti i sa kvalitetnijim kompaktom. Cesto bolje nego sa DSLRom. Radi paralelno i sa jednim i sa drugim. Kompakt daje bolji DOF.

A dSLR koristi kao glumca ako te neko posmatra dok radis .
 
Odgovor na temu

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 11:21 - pre 193 meseci
Rasvete nemam uopste,mislim moja svetla.Osim naravno blica sb-800 i onog na d300.Ono sto dobijem od rasvete u toj prostoriji to ce biti sve.Obecala mi je da ce pojacati neonke maksimalno.Stative imam,jedan monopod i jedan tripod.Znanje mi je sumnjivo,a ovo mi je prvi posao.Ali volim izazove a i dogovorili smo se da trazi bolje ako joj se ne svidi.Posto ona hoce da joj slikam ono sto ona prodaje a nemoguce je uslikati sve pojednacno na jednu sliku moja ideja je da napravim"sobe",znaci da slozim i namjestaj i tepihe i lampe sve ono sto ona prodaje i da slikam to u vise verzija "soba".Posle to sve slozim u photoshopu u jedan kolaz i napravim nevidljive prelaze izmedju soba da to izgleda kao da se sobe stapaju a ne odvojeno.Posto ona hoce samo jednu sliku i to ogromnu za jumbo plakat.Dakle pucao bih u punoj rezoluciji sve slike a potom u photoshopu ne bih smanjivao slike nego napravio novu i slozio sve nesmanjene slike na tu jednu,naravno u cmyk-u.
Dakle mislis da ce mi 50mm bolje odraditi to od 18-200vr?
Izvinjavam se ako sma konfuzan i nerazumljiv.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti31.05.2008. u 20:40 - pre 193 meseci
Nisi ti konfuzan vec posao koji te ceka

Sve zavisi od konkretne situacije na terenu. Moza ces ipak morati da koristis 18mm.

Ako radis "panoramu" onda gledaj da zizu podesis na 50mm tj 33mm na objektivu. Lakse i lepse se sastavlja.

 
Odgovor na temu

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti01.06.2008. u 11:02 - pre 193 meseci
da vidis to si dobro se setio,panoramazasto mora biti format slike,moze da bude i panorama
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti01.06.2008. u 12:12 - pre 193 meseci
Sve zavisi od trenutne situcije i licne snalazljivosti.
Ako ne uspe, uspece drugi put. (Prvi se macici u vodu bacaju).
Malo mozes da treniras i kod kuce. Panoramska prezentacija moze biti zanimljiva kada su u pitanju takvi motivi, ali ne mora. Sve zavisi kakav se katalog (reklama) zeli napraviti.
 
Odgovor na temu

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti01.06.2008. u 14:05 - pre 193 meseci
pravio sam vec panoramu.recimo svi ucesnici plesnog turnira u banjaluci,bili su poredjani jedno uz drugo oko jeddnog dela dvoranskog prostora,ali takav file je tezak oko 80 mb
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti01.06.2008. u 18:13 - pre 193 meseci
najmanje je bitno koliko je tezak fajl...

ja nisam iskusan u takvim poslovima, ali bih za pocetak probao kod sebe u stanu, sobi ...


 
Odgovor na temu

dragan1965

Član broj: 74427
Poruke: 252
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kako odraditi posao - saveti01.06.2008. u 21:33 - pre 193 meseci
ako me zovne sutra bi trebao da slikam,pa javim sta je bilo.Ako ne odustane,gazde su joj Kinezi,:)
Mislim da je ona menadzer ili tako nesto
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako odraditi posao - saveti

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.