Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem ili normalno - lg l222ws-bn?

[es] :: Video karte i monitori :: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?

[ Pregleda: 4213 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
77.46.240.*

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Problem ili normalno - lg l222ws-bn?03.06.2008. u 20:20 - pre 193 meseci
Pre neki dan sam kupio ovaj monitor i imam jednu nedoumicu. Kada otvorim neki prozor i povucem ga skroz uz levu ivicu monitora sa desne strane prozora pa sve do kraja monitora se pojavi "senka" kao neki trag iza tog prozora i kako prozor povlacim gore dole uz ivicu tako i senka prati prozor (inace, ako prozor nije uz samu levu ivicu senke nema), takodje i ona strelica od misa, kada je pomeram uz samu levu ivicu monitora gore dole desno od strelice se pojavljuje linija (senka) preko celog ekrana do desne ivice, onda npr. u excel-u kada obelezim neko vece polje i obojim ga u neku boju ta povrsina nije ravnomerno obojena vec ima tamnijih i svetlijih povrsina...... a i ovo dok pisem neke reci (slova) su tamnija kao da sam ih namerno naglasio a neka su "normalna"........ e sad, jel u pitanju podesavanje ili je mozda problem u monitoru, drajverima ili .....
Pozdrav!

Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?03.06.2008. u 22:09 - pre 193 meseci
prvo pokusaj tako sto ces da podesis rezoluciju na 1680x1050, to je nativna rezolucija za taj monitor, i samo je tako slika zaista jasna.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
77.46.240.*

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?03.06.2008. u 22:42 - pre 193 meseci
Tako je i podesen...... inace, u poslednjih par dana, odmah nakon kupovine monitora, zbog problema sa napajanjem (koje nikako da zamenim) komp mi se par puta sam gasio i da bih ga upalio morao sam da vadim pozadi iz njega kabal i vratim nazad pri cemu se komp naglo ukljucivao, e sad ne znam dali je monitor zbog toga mogao da se poremeti, mada ne vidim razloga jer on ima svoje napajanje.... ali rekoh ipak da pomenem...
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
77.46.188.*



+3 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?03.06.2008. u 23:36 - pre 193 meseci
Imam istii problem sa istim monitorom. Ponekad kad se ukljuci uz levu ivicu ekrana kao da nekoliko vertikalnih linija potamni. Znaci nisu ugaseni pikseli nego kao da je neko stavio tamnu senku preko njih. Ista situacija kao sto je opisana u prvoj poruci se desava sa strelicom.

Iskljucivanje/ ukljucivanje monitora resava taj problem do neke sledece prilike. Posto se to ne desava uvek u pitanju je sigurno neki kvar (desava se i u linuxu) ali mene nesto mrzi da reklamiram posto mi trenutno uopste ne smeta a ima jos fore posto je garancija tri godine a ovaj je star par meseci.

Da napomenem da imam nvidia 7600gs karticu cisto da uporedimo taj aspekt hardvera. :)
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
77.222.9.*



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?04.06.2008. u 11:46 - pre 193 meseci
kad se kupi lcd monitor i koji se kaci na vga, dakle analogno, prvo se postavi optimalna rezolucija i optimalna frekvencija osvezavanja
za lcd monitore to je bez razmisljanja 60Hz
a onda potrebno je odraditi 'automatsko podesavanje slike'
uglavnom svaki lcd monitor ima preko svog menija tu opciju
to se radi kad je monitor zagrijan, da je radio vise od 30min
postaviti neku 'sivkastu' pattern sliku
to najprije mozete iz programcica poput Nokia Monitor Test, TFTTEST, CheckScreen i sl.
tamo ima masu tih pattern pozadina

ako nakon toga ima nekih nepravilnosti u slici treba posumnjati na ispravnost monitora i ako je u garanciji treba ga vratiti da bi servis utvrdio da li je do njega

inace moze da bude i neki problem van monitora, kabal... pa cak i grafika
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?04.06.2008. u 12:13 - pre 193 meseci
Mnogo toga ti se desava, ali vidim da si bacio akcenat na monitor; ako je monitorom nov i ima nove kablove ja ne bih trazila problem u njemu.Idi dalje, sistemom eliminacije, pa gledaj graficku kartu, i sve sto ide uz nju, drajveri, rezolucija etc.

Nedovoljno jako ili osteceno napajanje u PC-u, uvek hoce da pravi probleme, i to na raznim poljima. Pogotovo na maticnoj ploci + ako koristis zahtevan softver... prilikom udara groma u blizini; ako je napajanje kilavo dolazi do restarta racunara, a svi takvi agresivni reseti skode tvom racunaru generalno gledano.

Moj predlog je da prvo stavis jako i ispravno napajanje. Mozda ti to nece popraviti sliku na ekranu, ali ce ti sacuvati ostale komponente u racunaru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
91.150.102.*

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?04.06.2008. u 17:02 - pre 193 meseci
Graficka mi je radeon 9600 pro mada ne verujem da ona pravi problem. Imam utisak da je sve pocelo kada sam na monitoru pritisnuo dugme "light view" i menjao opcije "day text", "day muvie", "day photo", "night text"...i na kraju vratio na "normal"...kao da se tada sve poremetilo i ne pomaze mu ni dugme "auto"..... Inace kao sto rece Skaarj kada iskljucim pa ukljucim monitor problem nestane ali sa restartom se vraca! Takodje i slika mi je malo pomerena ulevo tako da nazive ispod ikonica uz levu stranu monitora polovicno vidim i ne pomaze ni stelovanje monitora, sliku pomerim u desno, uz levu ivicu se vidi crno ali slova su i dalje presecena (tu cak ne pomaze ni gasenje i ponovno paljenje...)...... Sve mi se cini da cu morati da ga reklamiram mada mi i dalje nije jasno sta mu bi odjednom kada je u startu bio ok......
I samo jos da dodam da na drugoj particiji imam instaliran jos jedan xp i tamo je ista stvar!?!
Pozdrav i zahvaljujem svima na odgovorima!
Upravo sam iskljucio i ukljucio monitor a onda uradio "auto" podesavanje i sada je sve perfektno, cak se i slika pomerila udesno i vide se lepo nazivi ikonica uz levu ivicu..... ali ipak ovo nije resenje, problem je sto se problem vrati posle restarta
Jos uvek se nadam da nije neki neresivi problem i da necu morati da ga reklamiram......

[Ovu poruku je menjao Dejan71V dana 04.06.2008. u 18:18 GMT+1]
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?05.06.2008. u 03:59 - pre 193 meseci
Vidjao sam neke probleme sa softverom(u monitoru), opisao jedan u drugoj temi. Probaj da prebacis jezik na neki drugi od trenutnog, probaj da zapamti postavke. Ako proradi probaj da vratis na tvoj izabrani jezik.
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?05.06.2008. u 09:56 - pre 193 meseci


To sto imas 3 godine garanciju, daje ti mogucnost da mu svasta radis, pa kad ti dosadi ti ga onda reklamiraj kada ti dosadi. Dobices nov, ali sa njim neces da experimentises, jer si to vec prosao sa prthodnim, tj. bices zadovoljan sa automatskim podesavanjem slike monitora u odnosu na tvoju konfiguraciju, jer si pretpostavljam sam izabrao taj monitor u odnosu na ono sto se vec zateklo u kucistu.

A za ovu tvoju situaciju:
Sta god podesavao, kada postignes zadovoljavajuci rezutat gledaj da to memorises, a ne da ti se podaci izgube posle reseta:-)


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
79.101.228.*

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?05.06.2008. u 20:10 - pre 193 meseci
".... A za ovu tvoju situaciju:
Sta god podesavao, kada postignes zadovoljavajuci rezutat gledaj da to memorises, a ne da ti se podaci izgube posle reseta:-)"

Bilo bi super kada bih to mogao ali u meniu ovog monitora nigde nisam pronasao da moze da se memorise posle podesavanja, a nisam siguran da tako nesto i postoji....
Usput, danas sam kupio i postavio novo napajanje i problem sa monitorom nije resen.... pokusacu jos sa instaliranjem novog xp-a i ako i to ne pomogne jedino mi ostaje reklamacija....
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
77.222.13.*



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?06.06.2008. u 08:01 - pre 193 meseci
ako ti nije problem nabavi drugi VGA kabal za monitor, probaj nek ti radi malo sa njim , izvrsi podesavanje kad je zagrijan
pa vidi hoces li imati problema
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?06.06.2008. u 16:41 - pre 193 meseci
Dejan71V

"Bilo bi super kada bih to mogao ali u meniu ovog monitora nigde nisam pronasao da moze da se memorise posle podesavanja, a nisam siguran da tako nesto i postoji...."



On nema opciju save,ili nesto slicno sto ti garantuje da ce zapamtiti promenu, vec pamti tako sto se posle izmene panel l sam izgubi posle nekog vremena i ostavi vrednosti onako kako si ih ti podesio.
(Ovo sa prebacivanjem na drugi jezik sam negde cula kao savet, ali ishoda se ne secam...promaklo mi je) nista te ne kosta da posusas svaki savet, pod garancijom je jos uvek:-)

Razumem zasto se ljutis, jer nece da prihvati tvoje podesavanje, ali mozda si u nekim stvarima preterao, pa ti se odrazava to u raznim softverima.

Takav tip bagova koje ti imas excelu, pojavljuje se i u drugim programima, narocito kada znamo da vecina nas koristi nelicencirane OS, softwer tra la la...medjutim, sve bi to trebalo da se svede na minimum, kod auto podesavanja.
Ovo sam nabacila usput, a ne bi bilo lose da ako se vec odlucis da menjas monitor, pitas ljude koji su ti ga prodali da vrate parametre na default...

Pozdrav


 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
79.101.187.*

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?09.06.2008. u 23:44 - pre 192 meseci
E pa ovako, pre dva tri dana sam instalirao novi xp i od tada problem se jako proredio, mozda na 10 ukljucivanja racunara javi se 2 ili 3 puta, a i kada se javi mnogo je manje vidljiv nego pre promene xp-a, a malopre sam instalirao ovaj novi nas prevedeni cp6Linux i za sad nemam nikakvih problema sa slikom tako da pocinjem da sumnjam da je problem uopste bio do monitora, mozda je nesto oko drajvera ili ko zna cega vec ne ali verovatno je monitor ispravan tako da ... za sad to mu je to, videcu kako ce dalje da se ponasa...
Hvala svima na odgovorima i do sledeceg citanja pozdrav!!!
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?10.06.2008. u 19:56 - pre 192 meseci
Drago mi je da si sada zadovoljniji postignutim rezultatom, ali ni to "retko" nije kako treba, barem takav utisak sticem da nisi skroz zadovoljan ...za sada.
Nisam te razumela da li si od pocetka imao dva OS ili samo XP. Ako si menjao paremtre pod XP-om, pa je slika na monitoru pobrljavila, ima mi logike da reinstall sistema otkloni te probleme.
Nikada nisam radila pod dva OS istovremeno na jednom PC-u, ali mi je takav racunar bio u vidnom polju jedno vreme, pa se secam da je bilo dosta podesavanja tada, pa mozda vredi razmisliti da se tu nesto ne "kosi", mozda oko drajvera za graficku, a mozda sve zajedno.
Ako dodjes do nekog zakljucka u tom pogledu, javi i nama:-)

Pozdrav od mene
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?11.06.2008. u 09:50 - pre 192 meseci
Trazila sam sebi neka objasnjenja za DPMS podrsku, pa sam naletela na ovo.
Pogledaj, mozda ti bude od koristi.

http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t33682.html



Pozdrav
 
Odgovor na temu

somidurlan
nis

Član broj: 168231
Poruke: 424
*.ptt.yu.



+6 Profil

icon Re: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?26.07.2008. u 02:40 - pre 191 meseci
ja takodje imam doticni monitor, i takodje istu gresku, koja je od skoro pocela da mi bode oci. cisto da napomenem da imam xp sp3 i 8500gt.
senka koja se pojavljuje kada prevucem mis skroz na levu stranu mi nije predstavljala neki problem, mislio sam da je neka fora do windowsa, da bi lakse video gde je mis, ali u svakom slucaju prolazi ona fora sa gasenjem i paljenjem monitora, posle toga senka nestaje. ono sto me izludjuje poslednjih dana je to sto mi je na (jedinoj normalnoj) rezoluciji 1680x1050 sa leve strane slika zatamnjenai i skracena, otprilike za 1mm, kao da je preklopljena, problem uspem delimicno da resim kada vratim rezoluciju na 1440x900 (na kojoj je sve ok) i ponovo vratim na 1680x1050, ili kad odem u meni monitora i promenim horizontalnu poziciju ekrana. medjutim i dalje nisam zadovoljan jer je to samo privremeno resenje, dok se komp ne startuje ponovo, a i desna strana je malo skracena, sto se moze videti kada se maximizira neki prozor. u principu skracene su i leva i desna strana za po milimetar otprilike, sto nije slucaj u rezoluciji 1440x900. probao sam sa najnovijim drajverima ali nista. mislim da je ovaj problem od skoro postao aktuelan ali nemogu da tvrdim.probacu jos nesto da izmuvam, a ako ne sledi mu reinstalacija windowsa, i nedaj boze servis. ako neko zna neko resenje, neka pise. ne znam za to flesovanje monitora, nisam imao iskustva sa tim, da li je mozda nekom pomoglo. znam da to moze dosta da pomogne jer mi je nov rezac zezao dok nije uradjena fleska u servisu i od tada nemam problema, ali ipak ovo je nesto drugo
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem ili normalno - lg l222ws-bn?

[ Pregleda: 4213 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.