Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko fiskalne kase

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Potrebna pomoc oko fiskalne kase

[ Pregleda: 2140 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobanpa

Član broj: 172407
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Potrebna pomoc oko fiskalne kase10.06.2008. u 21:39 - pre 193 meseci
Posedujem fiskalnu kasu Geneko FC-2600 u kojoj je ubaceno izmedju 800-900 artikala.

Problem je u sledecem: kada ubacujem novi artikal(sifru i cenu), kucam normalno kodove po uputstvu koje je prilozeno uz kasu. Prihvati mi i lepo prikaze na kontrolnoj traci broj artikla, naziv i cenu. Ali kada hocu da izdam racun i ukucam neku od tih sifara, kasa to ne odradi, nego izbaci gresku Fb(sto znaci, opet po uputstvu koje imam, da je u pitanjeu "zabranjena prodaja", ili nesto slicno, nisam bas siguran kako glasi).

U koliko neko moze da mi pomogne, i objasni mi u cemu je problem, i sta treba da uradim da bi funkcionisalo normalno, bio bih mu veoma zahvalan.
Srdacan pozdrav,
Boban
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko fiskalne kase11.06.2008. u 00:52 - pre 193 meseci

> Problem je u sledecem: kada ubacujem novi artikal(sifru i cenu), kucam normalno kodove po uputstvu koje je prilozeno uz kasu. Prihvati mi i
> lepo prikaze na kontrolnoj traci broj artikla, naziv i cenu. Ali kada hocu da izdam racun i ukucam neku od tih sifara, kasa to ne odradi, nego
> izbaci gresku Fb(sto znaci, opet po uputstvu koje imam, da je u pitanjeu "zabranjena prodaja", ili nesto slicno, nisam bas siguran kako glasi).

A ti to kasu kontrolišeš iz Delphi programa ili si promašio forum?

> U koliko neko moze da mi pomogne, i objasni mi u cemu je problem, i sta treba da uradim da bi funkcionisalo normalno, bio bih mu veoma zahvalan.

Sa tom kasom nisam nikada radio pa ti mogu dati samo uopšten savet, proveri da li si uradio sve što protokol zahteva (neki urađaji traže prelazak u poseban režim prodaje) ili konsultuj servis ili uputstvo oko pomoći za rad sa kasom (ako ručno kucaš).

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Potrebna pomoc oko fiskalne kase

[ Pregleda: 2140 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.