Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

novi ex610x-018 novi problemi

[es] :: Laptopovi :: novi ex610x-018 novi problemi

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.nikolic
organizator programer, NIS
Beograd

Član broj: 184362
Poruke: 4
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon novi ex610x-018 novi problemi11.06.2008. u 11:18 - pre 192 meseci
Pozdrav od novog člana.

Evo ovako, kupio sam ex610x-018 kod regularnog prodavca. prodavac lično mi je dao drivere za xp na cd-u, OK. Instalirao sam XP sp3 i cela instalacija sa svim driverima je protekla glatko.

MEĐUTIM:

- Kad sam ga prvi put startovao, još u prodavnici, bez OS-a, bio je samo free dos. Dođem kući, startujem instalaciju XP-a, kad mi prijavi 2(dve) particije. i to c: na 40gb i e: na ostatak...(120gb). E sad prvo pitanje: Jel uopšte normalno da novi laptop dolazi tako ispartituisan, ili su mi možda podmetnuli neki već korišćeni???

- Prateći i vaš forum ovde i sajtove po netu, dođoh do zaključka da mu (po specifikacijama, a i u praksi) baterija traje oko 2h kada je NOVA, a meni uz korišćenje worda i pisnje koda u VB-u jedva izdrži 1.45h. (osvetljenje ekrana...srednje, bez muzike i video sadržaja) Da li je i to normalno i kakva su iskustva vas koji imate 610-tku?

- kada kucam u wordu ili excel-u, dešava se (a retko kada bacam pogled na ekran dok kucam) da mi kursor jednostavno POBEGNE, ode u drugi red, ili drugu ćeliju... Isprva sam mislio da nehotice dodirnem touchpad, ali, posle izvesnog vremena sam pazio, ali se desi da opet (ponekad, donekle) kursor pobegne. Je li ovo uobičajni problem ili...?

- Ubacivao sam SD mem. karticu iz fotoaparata u slot, ok, čita i sve radi, ali VRLO TEŠKO se sama kartica vadi iz slota...

molim vas, totalno sam zbunjen... Ako imate ikakva iskustva ili savete, pomagajte...
 
Odgovor na temu

d@do

Član broj: 60800
Poruke: 40
217.75.198.*



Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi11.06.2008. u 12:06 - pre 192 meseci
Vozdra,
1) Kupio sam nov ex610x (free DOS) i nisu dosle dvije particije
2) I meni traje oko sat i po ali sam vecinu podesavanja stavio na maximum. Probaj se igrati sa podesavanjima pa ces mozda produziti trajanje baterije
3) I meni se desava da mi kusor pobjegne, mada mislim da u tom trenutku dotaknem touch pad nehotice necim (prstom, dlanom...) mada nisam siguran sto posto.
4) Cesto koristim SD karticu i nemam nekih problema oko vadjenja iste iz slota (Ne rezi nokte :)).
Pozdrav,
d@do
P.S. Inace sam pravo zadovoljan ovim laptopom
 
Odgovor na temu

d.nikolic
organizator programer, NIS
Beograd

Član broj: 184362
Poruke: 4
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi11.06.2008. u 14:03 - pre 192 meseci
Pozdrav,

1) Hm, to sa particijama mi je jako sumnjivo...

2)gledao sam mnogo sajtova i prosao foruma, i sto se baterije tice, kazze se da bi sa NOVOM, trebao da radi oko 1.30-2h pod 'punim' opterecenjem (npr fullscreen film sa cd-a), tako da mi za izdržljivost baterije nije jasno...

3)ako kursor i tebi povremeno beži, da onda to nije neka opšta pojava kod svih MSI-ja? Ili je to bug na nashim lt-ovima? zanimaju me iskustva drugih korisnika...

4)ok, ali cini mi se da sa SD kartice cita MNOGO SPORIJE nego sa fotoaparata (2.0 usb) kada se prikaci za LT...

i josh jedno pitanje : Kako nasetovati P1 dugme? da nisam propustio driver neki???
 
Odgovor na temu

mmilcic
Leskovac

Član broj: 47957
Poruke: 182
*.smin.gonet.rs.



+1 Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi11.06.2008. u 19:02 - pre 192 meseci
Imam isti laptop vec nesto vise od pola godine i zadovoljan sam njime.

Ko zna kako je izmereno to vreme od 2h... Verovatno sa naslabijim osvetljenjem ekrana i bez ikakvog koriscenja laptopa. I meni nikad ne izgura tih dva sata... U zavisnosti od opterecenja, izgura najvise oko sat i po (za svaki slucaj proveri da li si instalirao AMD Power Now driver koji obara takt procesora u zavisnoti od opterecenja).

Sigurno dotaknes touch pad tokom kucanja pa ti iz tog razloga kursor pobegne. Desava se i meni... Iskljuci ga kominacijom Fn+F3 dok kucas kako bi izbegao da se to desava.

Malo je lose uradjen card reader. Jeste, desava se po neki put da jedva izvucem karticu, ali sam spreman da mu oprostim (najvise zbog cene, koja je smesna za laptop tih karakteristika).

Sto se tice particija, najverovatnije je koriscen... Ukoliko nisi vido da je izvadjen iz zapecacene kutije!

Pozz
Fujifilm Finepix s9600
 
Odgovor na temu

d.nikolic
organizator programer, NIS
Beograd

Član broj: 184362
Poruke: 4
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi12.06.2008. u 07:36 - pre 192 meseci
- AMD Power now? kako ga mogu nabaviti?

-fora za touchpad je super, hvala...

- a što se tiče particija... izvađen je iz zapečaćene kutije, preda mnom... mistery stil continues...

- a pomoć oko P1 dugmeta?

Ljudi, Hvala na odgovorima...
 
Odgovor na temu

d.nikolic
organizator programer, NIS
Beograd

Član broj: 184362
Poruke: 4
*.jugopetrol.co.yu.



Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi12.06.2008. u 07:40 - pre 192 meseci
i još jedno pitanje: Koliko bi značilo da se kupi jača baterija za njega (9-tka) ? Mislim, odnos performansi koje bih dobio da je kupim (oko 100eur) i cene? Povremeno bi mi trebao na terenu...
 
Odgovor na temu

mmilcic
Leskovac

Član broj: 47957
Poruke: 182
212.200.165.*



+1 Profil

icon Re: novi ex610x-018 novi problemi22.06.2008. u 11:27 - pre 191 meseci
http://www.msi-serbia.com/inde...riverfile&dno=2799&i=0 - AMD Power Now za Win XP
Fujifilm Finepix s9600
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: novi ex610x-018 novi problemi

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.